grupa I

Czytajmy dzieciom bajki

W prasie, radio i telewizji mówi się dużo o potrzebie i znaczeniu głośnego czytania dzieciom w różnym wieku, a wiek przedszkolny jest najbardziej naturalnym czasem, w którym należy czytać dzieciom, jak najwięcej.
Oprócz nauczycielek bajki dzieciom czytają także zaproszeni do przedszkola goście, którzy biorą udział w spotkaniach mających na celu propagowanie akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”. Do grupy maluszków przyszła babcia Fabiana, która przeczytała dzieciom bajkę
Pt. „ O kotku który szukał przyjaciół”. Pani doskonale dała sobie radę z tym zadaniem , ponieważ dzieci siedziały jak zaczarowane słuchając bajki. Bardzo dziękujemy babci Fabiana za miłe spotkanie.

no images were found

Rodzice czytają maluszkom

Zachęcając rodziców do głośnego czytania , maluszki zaprosiły mamę Fabiana, przebraną w strój Elfa- pomocnika Mikołaja . Pani Patrycja przeczytała dzieciom bajkę pt. „ Słonik Dumbo i prezenty”. Jest to bardzo ciekawa i wesoła historyjka o słoniku, który bardzo chciał sprawić niespodziankę swoim przyjaciołom, rozdając im prezenty. To świąteczne opowiadanie bardzo dzieciom się podobało , a po jego wysłuchaniu maluszki chętnie wypowiadały się na temat własnych marzeń związanych z otrzymaniem prezentu od Mikołaja. Dzieci chętnie słuchają, gdy na co dzień im czytamy, często książki przyniesione z domu. To dowód, że rodzice też są świadomi zalet czytania dzieciom.
Bardzo dziękujemy mamie Fabiana za miłą wizytę

no images were found

„ Świąteczne spotkanie z rodzicami” z gr. I

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem w przedszkolu – dlatego 13 grudnia dzieci zaprosiły swoich rodziców, aby wspólnie radować się nadchodzącymi świętami.
Dzieci wykonały wspólnie z rodzicami prace plastyczne nt. „ Kartka świąteczna”. Rodzice bardzo zaangażowali się i trzeba przyznać, że wszyscy pracowali w pocie czoła. Ujawniły się prawdziwe talenty plastyczne a wykonane prace były bardzo pomysłowe i interesujące. Popołudnie upłynęło w miłej i przedświątecznej atmosferze.

no images were found

„ Zabawy Mikołajkowe w maluszkach”

W grupie maluszków odbyła się „ Zabawa Mikołajkowa” do której dzieci zaprosiły sześciolatki z Przedszkola nr 3. Dzieci w czapkach mikołajowych na głowie, z niecierpliwością oczekiwały gości. Maluszki na początek spotkania zaprezentowały swoje umiejętności , mówiąc wiersze i śpiewając piosenki o Mikołaju. Potem zaprosiły do wspólnej zabawy sześciolatki, które zatańczyły razem z młodszymi dziećmi, rozpoznawały prezenty po dotyku, przenosiły prezenty oraz rozwiązywały zagadki. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale, a miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia w mikołajowej foto-budce.

no images were found

„ Mój przyjaciel miś”- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

W listopadzie dla maluszków i ich rodziców zorganizowano konkurs plastyczny pt. „ Mój przyjaciel miś”. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i ich zainteresowań literaturą dziecięcą związaną z postacią Misia. Na konkurs wpłynęło 13 ciekawych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Jury postanowiło nagrodzić wszystkie dzieci, które w nagrodę otrzymały kredki , kolorowankę oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom i dziękujemy za udział w konkursie.

no images were found

Maluszki w salonie zabaw dla dzieci „ Motylek”

Dzieci uwielbiają zabawy, bo zabawa to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu, ale również nauka wielu praktycznych umiejętności. Wiele radości dają dzieciom zabawy w różnego rodzaju salonach dla dzieci i placach zabaw.
01.12 maluszki miały powody do radości, to właśnie dla nich został zorganizowany wyjazd do salonu zabaw dla dzieci „ Motylek”.
W pełni klimatyzowanym pomieszczeniu dzieci miały okazję przeżyć wspaniałą przygodę w gąszczu lin, trampolin, rur oraz trapów, przebiec się po ruchomym moście czy przejechać się pojazdem policji oraz quadem a na koniec wskoczyć do basenu z kolorowymi piłeczkami. Kogo zmęczyły zabawy wśród kuleczek mógł odpocząć przy stoliku i porysować.
Był to czas wspaniałej zabawy , która wyzwoliła dużo radości , przyjemności . dzieci wychodziły z sali zmęczone, rozruszane ale bardzo szczęśliwe.

no images were found

Święto Pluszowego Misia w gr. I

24 listopada maluszki postanowiły obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia i pobawić się ze swoimi ulubionymi misiami. Już od samego rana było wiadomo, że ten dzień będzie szczególny. Do przedszkola przyszły misie: małe, duże, puchate i mięciutkie i w różnych kolorach, a każde dziecko starało się opowiedzieć o swoim przyjacielu – przytulance jak najwięcej. Po śniadaniu wszyscy przemieniliśmy się w misie i rozpoczęła się wspólna zabawa. Były zabawy ruchowe ze swoim pluszakiem , tańce, kołysanie misia na chuście animacyjnej, zdjęcia w misiowej fotobudce oraz zagadki słowne i muzyczne o tematyce związanej z misiem. Pomimo dużej atrakcyjności zabawek , moda na pluszowe misie nie przemija.

no images were found

„Pasowanie na Przedszkolaka”

W grupie maluszków odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością, czyli przed swoimi rodzicami.Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu.- śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze . Po krótkim występie ,pani Dyrektor zaczarowaną kredką pasowała dzieci na „ przedszkolaka”. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało pluszowego misia.

no images were found

Występ maluszków dla 5 latków

Maluszki na próbę generalną przed uroczystością z okazji „ Pasowania na Przedszkolaka” zaprosiły 5 latki z gr. II. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne przed większą publicznością , przed dziećmi z gr. I a także był wspólny taniec. Maluszki przełamały tremę i nieśmiałość , a starszaki nagrodziły 3 latki brawami. Teraz przed nami największe wyzwanie czyli występ dla rodziców. Mamy nadzieję , że wypadnie dobrze.

no images were found

„ Księżniczka Gburka”- występ 6-latków z Przedszkola nr3

Kształtowanie norm i zasad postępowania moralnego jest sprawą bardzo trudną, szczególnie dla trzylatka. Dużym wyzwaniem jest nauczyć malca przestrzegania dobrego zachowania i używania zwrotów grzecznościowych. Jak tego dokonać? Otóż, 6-latki z Przedszkola nr 3 znalazły sposób , aby w maluszkach z gr. I utrwalić zasady dobrych manier. Starszaki przygotowały występ pt. „Księżniczka Gburka”. Jest to opowieść o księżniczce , która jest bardzo kapryśna i nie zna zasad dobrego zachowania. Dzieciom z gr. I bajka bardzo się podobała, a trzy magiczne słowa: proszę, dziękuję i przepraszam, zapadną im na dobre w pamięć i pomogą nie tylko w codziennym życiu, ale mogą, jak w przypadku królewny i księcia, być początkiem szczęśliwego życia.
Dzieci z grupy I bardzo dziękują pani Monice, wychowawczyni starszaków z Przedszkola nr 3 za wizytę a dzieciom za przygotowanie pięknego występu.

no images were found

Rodzice czytają maluszkom

Kontynuując współpracę z rodzicami i zachęcając rodziców do głośnego czytania , maluszki zaprosiły mamę Fabiana, przebraną w strój Króliczka Różusia , który na pewno uatrakcyjnił spotkanie . Pani Patrycja przeczytała dzieciom bajkę pt. „ Kaczuszka Bosa Nóżka”. Jest to bardzo ciekawa i pouczająca bajka, która zachęca dzieci do usamodzielniania się w zakresie ubierania i rozbierania się. Dzieci chętnie słuchają, gdy na co dzień im czytamy, często książki przyniesione z domu. To dowód, że rodzice też są świadomi zalet czytania dzieciom.
Bardzo dziękujemy mamie Fabiana za miłą wizytę

no images were found

Rodzice maluszków czytają bajki
Kierując się dobrem dzieci w wieku przedszkolnym, postanowiliśmy aktywnie włączyć się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” propagującej codzienne głośne czytanie.
Do czytania w grupie maluszków zachęciliśmy Rodziców , którzy chętnie wspierają nasze działania . Kolejnym z zaproszonych rodziców był tata Stasia, który przeczytał dzieciom ulubioną bajkę chłopca pt. „ Przytul mnie”.
Spotkanie zakończyło się przemiłym i „bardzo słodkim „akcentem , gdyż tata Stasia przygotował dla dzieci słodką niespodziankę.
Mamy nadzieję, że w umysłach naszych podopiecznych zasiałyśmy ziarenko miłości do literatury pięknej, które po latach zaowocuje stworzeniem pasjonatów i znawców literatury.
Bardzo dziękujemy tacie Stasia za miłe spotkanie.

no images were found

„Poznajemy zawody Rodziców”- w gr.I
Grupę maluszków odwiedził niezwykły gość. Był to tata Nadii, pan Grzegorz który z zawodu jest technikiem serwisantem i opowiedział dzieciom o swojej pracy. Zajęcia odbyły się w ramach cyklu podejmowanych działań pod hasłem ,,Poznajemy zawody Rodziców”. Tata Nadii zajmuje się naprawą urządzeń, jak; laptop, komputer, tablet. Dzieci rozpoznawały i nazywały ten sprzęt oraz poznały budowę komputera. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się jego naprawie . Tata Nadii zwrócił szczególną uwagę dzieciom, aby same , bez wiedzy rodziców , nie dotykały ostrych narzędzi i nie próbowały „ naprawiać” komputerów swoich rodziców.. Dziękujemy tacie Nadii za miłe spotkanie.

no images were found

Dzień Uśmiechu- w kolorze żółtym w gr. I
W środę w grupie maluszków „ królował” kolor żółty. Nasi Rodzice postarali się, aby każde dziecko ubrane było w tym kolorze. Żółty to jeden z najcieplejszych kolorów. Dzieci zapytane co dla nich oznacza kolor żółty odpowiadały: słońce, uśmiech, kwiaty, plaża. Te skojarzenia były inspiracją do zabaw w gr. I podczas „ DNIA UŚMIECHU- W KOLORZE ŻÓŁTYM”. Do „ krainy uśmiechu” zaprosiła dzieci Kaczka- Kwaczka, koloru żółtego, która, przy piosence „ Jedzie pociąg”, zawiozła maluszki do „ Żółtej Krainy”. Warunkiem pobytu w tej krainie był dobry humor i uśmiech. Podczas wspólnych zabaw nie zabrakło pląsów i tańców, dzieci wyszukiwały zabawek w kolorze żółtym, bawiły się ulubioną chustą animacyjną, która sprawia dzieciom najwięcej radości i pozytywnych emocji. Zabawy zakończyły się odciśnięciem dłoni maluszków pod „ Kodeksem przedszkolaka”
i aby dzieci nie zapomniały w tym dniu o uśmiechu otrzymały plakietkę wesołej minki.
Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków.

no images were found

Bezpieczeństwo w gr. I
W grupie I odbyły się zabawy z zakresu bezpieczeństwa dzieci. Treścią zajęć prowadzonych w formie praktycznych zabaw, było zdobywanie przez dzieci wiedzy na temat ruchu drogowego i dbania o własne bezpieczeństwo w domu, przedszkolu oraz w miejscach publicznych. Maluszki zdobywały i utrwalały wiedzę dotyczącą oznakowania przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci zwłaszcza w wieku przedszkolnym nie zdają sobie sprawy z występujących zagrożeń: w domu, na drodze, na placu zabaw – bywają nieostrożne, nie skupiają uwagi, są mało spostrzegawcze.
Dlatego tak ważne jest wprowadzanie edukacji z bezpieczeństwa już w grupie dzieci najmłodszych.

no images were found

Zabawy plastyczne
Na jednym z zajęć z plastyki dzieci wykonały pracę, której bohaterem była – marchewka. Była to pierwsza praca zbiorowa maluszków. Dzieci wyklejały szablon marchewki gotowymi pomarańczowymi paskami bibuły. Dzieci były bardzo skupione na pracy i starały się ją wykonać dokładnie i starannie. Taka wspólna i zbiorowa praca posiada wiele walorów wychowawczych, gdyż oprócz rozwijania u dzieci sprawności manualnych i zmysłu estetyki, to pomaga w nawiązywaniu relacji rówieśniczych, współdziałania z dziećmi oraz uczy szacunku i życzliwości do innych.

no images were found

Witaminki w gr.I
Trzylatki gromadziły w kąciku przyrody owoce i warzywa. Rozpoznawały je, nazywały i określały kolor. W trakcie zabaw i degustacji owoców dzieci poznawały ich walory smakowe. Głównym celem tych działań było kształtowanie nawyków żywieniowych , rozumienie konieczności właściwego odżywiania się oraz zachęcenia naszych milusińskich do spożywania warzyw i owoców pod różnymi postaciami np. surówka, soki, itp.

no images were found

Urodzinki w grupie
W grupie maluszków swoje trzecie urodziny obchodziła Lenka. Były to pierwsze urodziny zorganizowane w grupie trzylatków. Dzieci złożyły życzenia oraz zaśpiewały piosenkę urodzinową „ Sto lat”, która jeszcze bardziej zintegrowała grupę. Lenka przygotowała dzieciom słodki poczęstunek. Urodzinki przebiegały w radosnej atmosferze, wzmocniły więź między dziećmi oraz przynależność do grupy rówieśniczej

no images were found

Zabawy na podwórku
Od września dzieci są już prawdziwymi przedszkolakami. Teraz już chętnie chodzą do przedszkola bo tu są nowe koleżanki i koledzy. W sali czekają na dzieci piękne zabawki, gry, samochody i klocki. Często rysują, ćwiczą ale najbardziej dzieci lubią uczyć się nowych piosenek, wierszyków i tańców. Dzieci poznały już teren, gdzie mogą pobawić się w piaskownicy, pobujać się na huśtawkach i wchodzić na drabinki.

no images were found

Rodzice maluszków czytają bajki
Wiek przedszkolny – to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze działania wspierane są przez zaproszonych do przedszkola gości. Nauczycielki z gr.I codziennie czytają dzieciom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila przedszkolakom pobyt w przedszkolu. W grupie maluszków zaproszeni goście, którymi są rodzice ,poprzez czytanie bajek będą zachęcać najmłodszych do sięgania po książki.
Pierwszym z zaproszonych rodziców był tata Nadii który zasłuchanym dzieciom przeczytał jej ulubione bajki pt. „ Bambi” oraz „ Królewna Śnieżka”. Pan Grzegorz zachęcał inne dzieci, aby poprosiły swoich rodziców o codzienne wieczorne czytanie bajek do snu, tak jak właśnie on czyni. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.
Bardzo dziękujemy tacie Nadii za włączenie się do kampanii społecznej „ Cała Polska czyta dzieciom”.

no images were found

Dni adaptacyjne
W ostatnich dniach sierpnia w grupie I odbyły się spotkania adaptacyjne. Celem tych spotkań było złagodzenie stresu adaptacyjnego u dzieci trzyletnich zaczynających edukację przedszkolną oraz ułatwienie im przystosowanie się do życia przedszkolnego. Podczas tych spotkań dzieci zapoznawały się z paniami, swoimi kolegami, zasadami panującymi w przedszkolu i wyposażeniem swojej sali. Dzieci miały możliwość zabawy z rodzicami i nowymi wychowawczyniami. Były tańce i wspólne śpiewanie piosenek , zabawy ruchowe i rytmiczne. A wszystko to przebiegało w radosnej atmosferze opartej na poczuciu bezpieczeństwa, bo przecież obok była mama i tata. Zabawy adaptacyjne pozwoliły na zmniejszenie lęku dzieci wobec przedszkola, nieznanych w nim osób i pomieszczeń.
Dzięki tym spotkaniom łatwiej było dzieciom znieść te pierwsze wrześniowe dni.

no images were found