grupa I

7.04.
 
,,Święta z kurczaczkiem i zajączkiem”
 
Serdecznie zapraszam do wykonania kurczaczków i zajączków wspólnie z dzieckiem- będą ozdobą na zbliżające się święta. Oto moje pomysły: 
1. Kurczaczek z butelki po  napoju – wystarczy butelka i trochę bibuły, lub żółtego materiału/gazety, oczka, dziubek, skrzydełka i łapki;
2. Kurczaczki na klamerkach- wystarczy wyciąć koło, kilka żółtych piórek/bibuły/innego materiału i 2 klamerki, oczka, dziubek i kurczaczek stoi;
3. Zajączek na jajeczko- należy wyciąć szablon/lub samemu namalować na kartce, dzieci kolorują-sklejają w wyznaczonych miejscach (rączki-nóżki) i gotowe! Można dać króliczkowi pisankę 🙂 
 
Serdecznie zachęcam do wykonania z dziećmi – wspaniała zabawa i piękny efekt 🙂
Zdjęcia kurczaczków i zajączków proszę przesyłać na : p22-sylwia@wp.pl – jestem bardzo ciekawa jak wam wyjdą, albo czy macie inne pomysły 🙂
 
p. Sylwia 
 
 
 
 
 
7.04.
 
WESOŁA WIELKANOCNA GROMADKA
 

Zachęcam do wykonania uroczych ozdób, które umilą święta 🙂 

Co będzie potrzebne do stworzenia takich oryginalnych ozdób wielkanocnych? Należy przygotować:

– rolki po papierze toaletowym,mogą być też rolki zrobione z bloku technicznego, 

– kolorowe papiery,

– farby,

– klej lub dwustronna taśma klejąca,

– czarny pisak lub mazak,

– małe pompony lub wycięte z papieru noski, 

– można także kupić gotowe oczy, ale bez trudu zrobicie je sami.

1. Rolki po papierze toaletowym oklejamy kolorowymi papierami lub malujemy farbami. 

2. Rysujemy mazakiem wąsy lub wycinamy wąskie paski czarnego lub brązowego papieru –przyklejamy je do rolek.

3. Na środku wąsików przyklejamy nosek z papieru lub kolorowego pomponika. 

4. Przyklejamy oczka gotowe lub wycięte z papieru. 

5. Na kartce rysujemy, a potem wycinamy kształty uszu królika i przyklejamy na górze od środkowej strony rolek. Nasze króliki są gotowe!

6. Z czerwonego lub pomarańczowego papieru wycinamy kształty dzióbków kurczaczków (kształty rombów, które potem zegniemy na pół).

7. Wycinamy kształty grzebieni kurczaków i przyklejamy na górze rolek od wewnętrznej strony.

8. Przyklejamy zrobione wcześniej oczy i dzioby do rolek.

9. Rysujemy pęknięcia na rolkach, które będą wykluwającymi się kurczaczkami.

Na zdjęciach moja gromadka 🙂 

Pięknych ozdób życzę.

P. Marysia

dav

dav

 6.04 gr. I 
 
Zabawy na poniedziałek (6.04.2020):
1. Przygotujcie razem z mamą/tatą jajeczny eksperyment. Na jego efekty będzie trzeba czekać, bo aż do wtorku, ale WARTO 🙂 Cierpliwość to bardzo potrzebna cecha 😉
 
2. Przygotujcie zajączki-słodziaki z własnych rączek 🙂
 
3. Zastanówcie się wspólnie, co przygotujecie pysznego na święta. Oglądnijcie książki kucharskie które macie w domu. Poproście mamusię, aby pokazała Wam kuchenne przyrządy i urządzenia. Spróbujcie je nazwać 🙂
 
Zdjęcia z aktywności dzieci jak zawsze prosimy wysyłać na : p22-sylwia@wp.pl 
 
Pozdrawiam serdecznie
p. Sylwia
 

3.04.

Wyhoduj piękną rzeżuchę na wielkanocny stół
Rzeżucha zawiera witaminę C, A, B1. Warto dodawać ją do kanapek albo sałatek.
 Ale to nie są wcale jedyne zalety rzeżuchy – wysiana do dekoracyjnych naczyń będzie ozdobą wnętrza, zarówno podczas świąt wielkanocnych, jak i innych wiosennych dni.
Jak posiać rzeżuchę?
Najlepiej wysiać rzeżuchę na zwilżoną watę. Potrzebne będą:
– opakowanie nasion rzeżuchy,
– wata lub lignina,
– woda,
– płaskie naczynie.
Do naczynia włóż watę lub ligninę, możesz też rozłożyć ją na płaskim talerzu albo w skorupce bo jajku,
którą dzieci mogą ozdobić 🙂
– Zwilż watę wodą.
– Rozsyp nasiona rzeżuchy.
– Spryskaj je wodą.
Przez cały okres uprawy rzeżuchy (a trwa to około 1,5 tygodnia) podlewaj ją wodą (trzeba to robić codziennie).Pierwsze nasiona kiełkują już po 2-3 dniach. Rzeżucha wyrośnie szybciej, jeśli postawisz ją w słonecznym, ciepłym miejscu. Po ok. 10 dniach można już ścinać rzeżuchę i jeść.
Zachęcam do dzielenia się zdjęciami z wyhodowanej rzeżuchy : p22-sylwia@wp.pl
Powodzenia maluszki
p. Sylwia
 
 
 

2.04.

,,Zabawy na Dzień Dobry”
 
1. „Tor przeszkód” ‒ wspólnie z dzieckiem zbuduj z mebli tor przeszkód: możecie wykorzystać krzesła, pufy, materace, koce, poduszki itp. Poproś, aby dziecko przeszło tor przeszkód w określony sposób, np. pod krzesłem, wchodząc na pufę, układając się na brzuchu na kocu i odpychając rękami od podłogi, skacząc z poduszki na poduszkę. Dołącz do zabawy i zorganizujcie wyścigi! Zabawa rozwija sprawność całego ciała – siłę, zwinność, koordynację ruchową. Wprowadzenie elementu rywalizacji (między rodzeństwem lub dzieckiem i rodzicami) wpływa na rozwój emocjonalny – pozwala doświadczać wygranej i przegranej, uczy zachowania wobec innych, czekania na swoją kolej.
 
2. „Mały kucharz” ‒ zachęć dziecko do pomocy podczas przygotowywania posiłku – smarowania chleba masłem za pomocą bezpiecznego noża (plastikowego, bez ostrych krawędzi), obierania ugotowanych warzyw lub jajek, krojenia ich na kawałki. Zachęta do uczestnictwa w pracach domowych może wpłynąć zarówno na rozwój sprawności dłoni, jak i na poczucie wartości dziecka, poczucie przynależności do rodziny, a także samodzielność.
 
3. „Wielkie pranie” – zaproś dziecko do pomocy w układaniu prania – poproś, aby odszukało i połączyło w pary takie same skarpetki.Zachęć dzieci do ich przeliczania, segregowania (skarpetki poszczególnych członków rodziny), porównywania, kto ma ich więcej, a kto mniej. Podczas zabawy dzieci będą ćwiczyć spostrzegawczość i umiejętności matematyczne.
 
Udanej zabawy dla całej rodziny
p. Sylwia 
 
GR. I 

Puzzle – wiosenna łąka.

Zachęcam do wykonania puzzli. Drukujemy obrazek z podziałką na 4 części lub prosimy dziecko aby narysowało wiosenną łąkę inspirując się piosenką „Znów przyszła wiosna”. Następnie dziecko z pomocą rodzica rozcina kartę na 4 części i układa z nich obrazek. Można utrudnić przedzielając na więcej części, w zależności od możliwości dziecka. Złożone puzzle można nakleić na kartkę. Zachęcamy z p. Sylwią  do dzielenia się zdjęciami na adres: p22-sylwia@wp.pl J

1.04..20

,Wiosenne zabawy”
1. ,,Gimnastyka buzi i języka,, – zachęcam do ćwiczenia razem z dziećmi- super zabawa 🙂
Ćwiczenia usprawniają narządy mowy : język, wargi i podniebienie. Dzieci mają naturalną skłonność do wielokrotnego powtarzania ulubionych zabaw, jeżeli potraktujemy ćwiczenia jako zabawę, będzie ona dla dziecka czystą przyjemnością.
2. ,,Misiowa pokazywanka,,- ( lub innym ulubionym pluszaczkiem dziecka ) –  dziecko może pokazywać części ciała na misiu, potem na sobie, a także na mamie/tacie – usprawnianie orientacji w schemacie własnego ciała. 
3. ,,Policzymy co się ma,, – zabawę można wprowadzać przed posiłkiem; usprawnianie orientacji w schemacie własnego ciała i orientacji przestrzennej.
 
Miłej zabawy 🙂
p. Sylwia 

30.03.

,,Wiosenna zabawa z rolkami”
 
Rolki to jeden z najbardziej inspirujących materiałów, który często wykorzystujemy w różnych pracach plastycznych.Serdecznie zachęcam do wspólnej, wiosennej zabawy z dziećmi z wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym. Można wykonać m.in kwiatki, wiosenne drzewa, kolorowego motylka czy dowolnego ptaszka z materiałów dostępnych w domu. 
 
Udanej zabawy 🙂 zdjęcia można przesyłać na maila : p22-sylwia@wp.pl 
Pozdrawiam serdecznie
p. Sylwia