GRUPA II

Dzień Drzewa
Dzieci z grupy drugiej brały udział w zabawach rozwijających zmysły. Dowiedziały się jak pachnie kora, igły sosny i jodły kaukaskiej. Dzieci przeszły po ścieżce sensorycznej, która budziła dużą ciekawość. Stopy dotykały materiału przyrodniczego, który był źródłem zmysłowych doznań i wrażeń. Grupa uczestniczyła też w zabawie ruchowo – naśladowczej, w której każdy maluszek był przez chwilę drzewem. Wspólnymi siłami 3-latki stworzyły obraz drzewa, każdy miał możliwość odciśnięcia tekturowej rolki umoczonej w farbie, dzięki czemu na plakacie powstało sporo kolorowych listków. Podczas pobytu na świeżym powietrzu dzieci miały okazje dotykać i przytulać się do drzew. Z chęcią opisywały, jakie było drzewo, którego dotykały i oglądały. Dzięki rodzicom w sali powstał kącik tematyczny, w którym dzieci do końca tygodnia mają możliwość oglądania, słuchania, dotykania a nawet wąchania zgromadzonych tam rekwizytów.