GRUPA I

 Cała Polska czyta dzieciom

Dzieci z grupy I odwiedził tata Zosi. który przeczytał maluszkom znane i lubiane wierszyki polskich poetów m.in ,,Lokomotywa” , ,,Zosia Samosia”, ,,A psik”. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały wierszyków i świetnie się przy tym bawiły. Serdecznie dziękujemy za wizytę oraz chęć rozwijania zainteresowań czytelniczych maluszków!

 ,,Dzień Drzewa’’

Z okazji Dnia Drzewa, który obchodzony jest 10 października maluszki z grupy I wzięły udział w przyrodniczych zabawach. Dzieci dowiedziały się dlaczego tak ważne są drzewa dla ludzi i zwierząt, uczestniczyły w,, kasztankowych’’ zabawach,  maszerowały do jesiennych piosenek oraz malowały farbami drzewka. Złożyły również przyrzeczenie, że będą szanować przyrodę i nie będą niszczyć drzew.

 

 ,,Dzień marchewki’’

Już od najmłodszych lat kształtujemy u dzieci nawyki spożywania zdrowych i bogatych w witaminy warzyw. Tym razem podczas zabawy maluszki poznały liczne zalety marchewki. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Przedszkolaki chrupały surowe marchewki, bawiły się i tańczyły przy skocznej piosence o marchewce, brały udział w marchewkowych konkursach i zawodach.

,,Święto jabłka”

W grupie I maluszki obchodziły „Święto Jabłka”. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie do spożywania owoców. Dzieci  ubrane w kolorze czerwonego jabłuszka wszechstronnie poszerzały wiedzę o tym owocu . Rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak jabłek, zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów, śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, wysłuchały wierszyka ,,Entliczek-pentliczek” J. Brzechwy i nauczyły się krótkiej rymowanki o owocach. Maluszki wykonały też sok z przyniesionych z domu jabłek który im bardzo smakował. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Dzień ten był innym niż zwykłe , dzieci szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci . Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie strojów i opasek dla dzieci, a także dostarczenie owoców.

 ,,Jesienne jeże”

30.09. grupę I odwiedziła Pani Joanna Wójcik ze Stowarzyszenie Mama w Mieście Koszalin. Maluszki ubrały jeże w kolce za pomocą kaszy i słonecznika. Dzieci były zachwycone, a każdy jeż wyszedł wyjątkowy. 3-łatki za wielkie zaangażowanie w ubieranie jeży w kolce zostały nagrodzone słodkim upominkiem.

 ,,AKCJA Z PAMIĘTNIKA MISIA PYSIA, KTÓRY PODRÓŻUJE PO PRZEDSZKOLACH W POLSCE,,

Do maluszków z gr. I dotarła tajemnicza przesyłka…to Misio Pysio postanowił ich odwiedzić. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały historii z odwiedzin Misia Pysia w innych przedszkolach i z wielką radością powitały naszego gościa. Maluszki zaprezentowały Misiowi swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie, a potem zaprosiły go do wspólnej zabawy i pokazały swoją salę przedszkolną. Misio brał udział z maluszkami w zajęciach, wspólnym spacerze, towarzyszył przy posiłkach a także na leżakowaniu. W nagrodę za gościnę, dzieci dostały kolorowanki Misia Pysia i z zaangażowaniem wykonały jego portret.

,,Każdy czyścioch Ci to powie, mycie to jest samo zdrowie”

Maluszki z grupy I przez cały tydzień rozmawiały o czystości: poznały etapy mycia rączek i zębów, miały okazję poćwiczyć mycie ząbków na sztucznej szczęce, rozróżniały przybory do mycia rąk i zębów , dowiedziały się jak dbać o zęby i co ich ząbki lubią jeść a co nie, a także obejrzały teatrzyk o Tygrysku którego bolał ząbek.

Zabawy z chustą animacyjną Klanza.

Zabawy z chustą animacyjną Klanza to ulubiona część zajęć naszych maluszków. Celem tych zabaw jest integracja grupy. Ułatwiają one wzajemne poznanie dzieci, ćwiczą współdziałanie, zachęcają do nawiązywania kontaktów i współpracy, ćwiczą refleks i spostrzegawczość wymagając skupienia uwagi. Rozwijają takie cechy charakteru, jak pewność siebie i wiarę we własne siły oraz odwagę. Wprowadzają odprężenie i relaks , a także wywołują dobry nastrój. W tak znakomitym nastroju są właśnie nasze maluchy bawiąc się chustą animacyjną. Dzieci uwielbiają trzymać chustę, kręcić się z nią, leżeć na niej, siedzieć w środku, podrzucać piłeczkę i usypiać misia. Największą frajdę sprawia dzieciom chowanie się pod chustą.

 ,,O ząbki dbamy”

Pierwsze mycie ząbków w przedszkolu. Dzieci bardzo dobrze sobie poradziły, a mycie ząbków swoimi nowymi szczoteczkami  i pastami sprawiło im wiele radości. Brawo maluszki!

Grupowe drzewko

Maluszki z grupy I razem ze swoją Panią wykonały pierwszą wspólną pracę plastyczną ,,Drzewko Grupowe”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odciskały swoje dłonie na plakacie i obserwowały jak powstaje ich wspólne drzewko. Było wiele radości i bicia braw dla kolegów i koleżanek z grupy za udane odciśnięcie dłoni.

Zwiedzanie przedszkola

Opiekuńcze pięciolatki uczyły maluszki z gr I chodzić w parach. Razem z pięciolatkami trzylatki zwiedziły nasze przedszkole, sale wszystkich grup. W swojej sali starsi koledzy zaprezentowali piosenki. W podziękowaniu otrzymali duże brawa.