GRUPA I

 

,,Kącik zielony”

Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na wiosnę, dlatego też założyły w swojej sali zielony kącik przyrody. Przy pomocy nauczycielki przygotowały potrzebne rzeczy do założenia zielonego kącika: ziemię, cebulki, wodę i doniczki. Następnie sypały ziemię do doniczek, zasiały cebulki i je podlały wodą za pomocą konewek. Maluszki obiecały, że będą je pielęgnować. Dzieci miały w ten sposób możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion, poznania sposobu uprawy roślin oraz warunków potrzebnych do ich wzrostu. Wszyscy z niecierpliwością czekamy, kiedy pojawią się zielone roślinki.

,,Skrzynka Przyjaźni”

W lutym w grupie maluszków odbył się ,,Dzień Serca”. W związku z tym w grupie pojawiła się ,,Skrzynka Przyjaźni” do której przedszkolaki wkładały: rysunki, laurki, napisane słowa sympatii dla koleżanek, kolegów z grupy oraz Pań. Taki malutki symbol sympatii które otrzymały sprawił dzieciom wiele radości.

 

,,Twórcze Ferie”

Podczas ferii zimowych odbyło się wiele ciekawych zajęć i zabaw. Na ten czas zaplanowano zrealizowano szereg zajęć integracyjnych, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania ferii. Głównym celem tych wszystkich zajęć była dobra zabawa, a każdy dzień dostarczał dzieciom innych wrażeń. Nie zabrakło zajęć plastycznych, muzycznych, teatralnych, sportowych, konstrukcyjnych i badawczych. Odbył się m.in ,,Dzień Serca”, ,,Dzień Kota”, teatrzyk Kamishibai, zabawy z chustą animacyjną KLANZA, zimowa gimnastyka, a na zakończenie ferii odbyła się dyskoteka dla wszystkich przedszkolaków.

Cała Polska czyta dzieciom

Po raz kolejny maluszki przyjęły w swojej sali gościa. Mama Martynki, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, przeczytała jedną z jej ulubionych bajeczek o imienniczce Martynce. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o przygodach dziewczynki i innych bohaterów książki. Podczas głośnego czytania rozbudzane jest zainteresowanie do czytelnictwa i zaciekawienie książką. Serdecznie zachęcamy rodziców do przyłączenia się do akcji Cała Polska czyta dzieciom.

,,Bajeczna księga”

Grupa I przystąpiła dziś do Projektu Czytelniczego „Bajeczna Księga”. Dzieci wysłuchały wstępu bajki pt. „O zielonej biedronce i balu na łące” po czym zaproponowały dalszą część bajki. Fragment bajki został spisany przez nauczycielkę do Księgi i czeka teraz na nowego twórcę. Maluszki także wykonały tytułową zieloną żabkę. Celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków, angażowanie rodziców do współpracy z przedszkolem w ramach wspierania rozwoju dzieci oraz stwarzanie okazji do twórczej ekspresji językowej i plastycznej. Już w piątek pierwsze dziecko zabierze Bajeczną Księgę do domu. Zadaniem rodziny będzie wymyślenie kolejnego fragmentu bajki oraz samodzielne wykonanie ilustracji przez dziecko z pomocą rodziców. Książeczka za każdym razem wraca do sali, aby kolejnego dnia mogła rozpocząć kolejną ciekawą przygodę.

,,Zamek Królowej Śniegu”

W ramach realizacji projektu ,,Zimo baw się z nami” maluszki stworzyły Zamek Królowej Śniegu łącząc ze sobą różne materiały : karton, plastelina, papier, styropian, wata. Praca nad zamkiem była podzielona na etapy, każde dziecko miało wyznaczoną pracę. Takie zajęcia plastyczno-techniczne były wspaniałą okazją do rozwijania u dzieci wyobraźni i pomysłowości. Twórcze działania nie tylko rozwijały zmysł estetyczny u przedszkolaków ale dały im uczucie radości z tworzenia.

,,Zabawa w sklep,,

Zabawa tematyczna, w której dziecko wchodzi w określone role i odtwarza rzeczywistość otaczającego świata naśladując dorosłych ma ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka, uczy zgodnego współdziałania, rozwija wyobraźnię, kształtuje cechy charakteru: wytrwałość, cierpliwość i życzliwość dla innych. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców w naszej sali powstał kącik sklepowy. Dużo radości dostarczyła przedszkolakom zabawa w sklep, w którym zgromadziliśmy artykuły i nie zabrakło kasy dla ekspedientki. Zabawa przebiegała wg. określonych zasad, dzieci pamiętały o stosowaniu zwrotów grzecznościowych i cierpliwie oczekiwały na swoją kolej. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie i chętnie podejmowały różne role.

,,Karmnik dla ptaków”

Przez ostatni tydzień maluszki zdobywały wiedzę o ptakach. 31.01 dzieci miały okazję zobaczyć jak w łatwy sposób z surowców wtórnych ( plastikowej butelki) można zrobić karmnik dla ptaszków. Kiedy pogoda będzie sprzyjać spacerom- powieszą karmnik w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki układały także kolorowe ptaszki z mozaiki geometrycznej, która bardzo im się spodobała, a także za pomocą ,,ptasich piór” w formie zabawy dzieci wykonywały ćwiczenia oddechowe wspierające proces mówienia.

,,Maraton Czytelniczy,,                                     

27.01 – 31.01 odbył się maraton czytelniczy pt. ,,Ptaki, ptaszki, ptaszeczki,,. Dzieci przez cały tydzień słuchały opowiadań i bajek o ptaszkach m.in ,,Spóźniony słowik,, i ,,Ptasie plotki,, Juliana Tuwima, ,,Sójka,, i ,,Lis i jaskółka,, Jana Brzechwy, ,,Brzydkie Kaczątko,, , ,,Sowa mądra głowa,, czy ,,Wróbelek Elemelek”. Oglądały także encyklopedie i atlasy ptaków, rozpoznawały odgłosy i poznały ptaki które pozostają u nas na zimę. Na ten czas w sali powstał kącik czytelniczy z którego dzieci w ciągu całego dnia pobytu w przedszkolu z chęcią korzystały, oglądały książeczki, zdjęcia ptaszków i się nimi wymieniały. Dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc i zaangażowanie w maraton i dostarczanie książek na grupę a także za wykonanie pięknych prac plastycznych z dziećmi które przez cały tydzień zdobiły tablicę w naszej sali.

Doświadczenia z śniegiem

W ramach realizacji projektu ,,Zimo, baw się z nami” odbyły się zajęcia eksperymentalne z śniegiem. Śnieg, który się pojawił był inspiracją do zabaw badawczych. Maluszki dowiedziały się jaki jest śnieg, określały jego cechy dotykając go, z użyciem farb zmieniały jego kolor, a także sprawdziliśmy czy śnieg jest naprawdę czysty i dlaczego śnieg jest mokry. Dzieci lepiły kulki a na koniec stworzyliśmy bałwanka Olafa, i sprawdziliśmy co się z nim stanie w ciągu dnia. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyły w tak ciekawych doświadczeniach w formie zabawy.

Zdrowe śniadanie

Maluszki same zrobiły pyszne i zdrowe kanapki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły kanapkowe kompozycje. Przygotowane kanapki wyglądały bardzo smakowicie i szybko znikały z talerzy.

Zimą pamiętamy o ptakach

Podczas styczniowych zajęć maluszki zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Najmłodsi dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmnika. Poznały ptaki zimujące w Polsce i miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w przedszkolnych karmnikach. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Dziękujemy rodzicom za przyniesienie karmy dla ptaków.

„Serce dla babci i dziadka”- uroczystość z okazji Dnia babci i dziadka

Dzień babci i dziadka to w kalendarzu przedszkolnym jedna z najważniejszych uroczystości. Uroczystość ta jest wyjątkowa, ponieważ łączy pokolenia. 23 stycznia maluszki wystąpiły  przed swoimi ukochanymi dziadkami, którzy wzorowo przybyli na spotkanie. Jakie prezenty przygotowały przedszkolaki swoim dziadkom i babciom….? Przede wszystkim piosenki wierszyki i tańce, którymi zachwyciły zebraną publiczność. Tupały, podskakiwały, klaskały i wysyłały buziaki podczas piosenki „Babciu, droga babciu” i zaśpiewały piosenkę „Słowa dwa”, gdzie trzymając czerwone serca, pokazały jak bardzo kochają swoich dziadków. Między czasie pięknie, głośno i doniośle recytowały wiersze, czym pokazały swoją miłość do kochanych dziadków. Po wzruszającym występie trzylatki podarowały swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.

,,Babcia i Dziadek”

W sali maluszków powstała galeria zdjęć osób bliskich ich sercu. To ukochani dziadkowie, którzy odwiedza niedługo nasza salę. Przedszkolaki opowiadały o swoich babciach i dziadkach i już nie mogą doczekać się ich odwiedzin w przedszkolu. Dziękujemy rodzicom za dostarczenie zdjęć .

Dzień Kubusia Puchatka

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka w grupie odbyły się misiowe zabawy. Niespodzianką dla dzieci okazał się gość: Kubuś Puchatek, który przyniósł zadania do wykonania. W słoiczkach znajdowały się zadania takie jak: udział w misiowej gimnastyce, odgadywanie zagadek o przyjaciołach ze Stmilowego Lasu, a także,, małe co nieco” czyli miodowy poczęstunek który bardzo zasmakował maluszkom. Odbyły się zabawy z chustą animacyjną, tańce z Kubusiem Puchatkiem, usypianie pluszaczków i czytanie bajeczek. Na koniec przedszkolaki wykonały portrety Kubusia. Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie dzieci na ten wyjątkowy dzień i dostarczenie książeczek o Kubusiu Puchatku. Na koniec dnia dzieci słuchały do snu opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka i zasypiały ze swoimi misiami po dniu pełnym wrażeń.

   

Karnawałowe przebieranki

Karnawał to czas, który sprawia radość wszystkim maluszkom. W dniach 13-17.01. również w naszej grupie odbyły się karnawałowe zabawy, które pozwoliły dzieciom przeistoczyć się w inne postacie nie tylko bohaterów bajek. W sali pojawił „Czarodziejski kuferek” z którego się maluszki miały możliwość wyboru elementu stroju. Dzieci przebrane wg. własnego pomysłu wzięły udział w zabawach tanecznych w kółku i z balonikami. Na koniec zabawy maluszki wykonały maskę karnawałową. Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie i dostarczenie gadżetów i elementów stroju, które pozwoliły nam na świetną zabawę.

                

„Dzień wesołego balonika” – noworoczne zabawy z balonami

10 stycznia odbył się „Dzień wesołego balonika”. Trzylatki podczas licznych zabaw miały okazję manipulować balonami, które przynoszą dużo radości najmłodszym. Na początku wypełniały powietrzem policzki, tworząc z buzi baloniki i bardzo ładnie określały cechy balonika będącego głównym przedmiotem zabaw tematycznych. Podczas dalszych zmagań dzieci podbijały balony przy użyciu chusty animacyjnej, różnymi częściami ciała, dobierały się w grupki biorąc pod uwagę kolor baloników i grały na balonikach w rytm muzyki. Podczas tańców zacieśniały więzi z rówieśnikami i integrowały się ze sobą. Miały okazję rozwijać umiejętności matematyczne, podczas których określały położenie balonika względem krzesła, na końcu maluszki narysowały swoim balonikom minki, odpowiednie do nastrojów po zabawie.

Zimo baw się z nami         

W ramach projektu ,,Zimo baw się z nami” realizowanego w styczniu maluszki malowały na folii streczowej ,,Pejzaż zimowy”. Przedszkolaki pierwszy raz korzystały z folii i farb w tej formie. Dzieci doskonaliły sprawność manualną i współdziałanie w grupie. Przede wszystkim rozwijały kreatywność i pomysłowość oraz czerpały radość z tworzenia niecodziennej pracy.

,,Świąteczne zapachy”    

W dniach 18-20.12. w sali unosił się cudowny zapach naturalnych produktów: pomarańczy i goździków. Po krótkim wprowadzeniu i zapoznaniu dzieci z produktami, przedszkolaki pod okiem wychowawczyni tworzyły naturalne dekoracje świąteczne. Praca polegała m.in. na wbijaniu przyprawy goździkowej w świeże, pachnące pomarańcze. Uwalniany w ten sposób zapach pobudzał nasz zmysł węchu, a drobne i dokładne ruchy sprawnych rączek dzieci pobudzały zmysł wzroku i dotyku. Powstały przepiękne prace, które ozdobią świąteczne stoły i choinki w niejednym domu.

Spotkanie świąteczne

19.12. odbyło się spotkanie świąteczne pt. ,,Kochany Mikołaju”, podczas którego rodzice mieli okazję zobaczyć występy sceniczne swoich pociech. Nie zabrakło również inspirujących, kreatywnych zajęć plastycznych, podczas których trzylatki wraz z rodzicami przygotowywały kolorowe łańcuchy. Wykonanymi pracami udekorowano grupową choinkę. Spotkanie przebiegło w radosnej, świątecznej atmosferze przy kolędach. Dodatkową atrakcją była „ Mikołajkowa fotobudka”, z której chętnie korzystali dzieci i rodzice.

,,Pierniczki”

Maluszki przyłączyły się do akcji ,,Upiecz Dzieciom radość”, w której wspólnie z „Kasią”  podarujemy pomoc SOS Wioskom Dziecięcym. 16.12. odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci dowiedziały się jakich składników potrzeba do zrobienia ciasta na pierniczki, wałkowały ciasto, a następnie za pomocą foremek wykrajały kształty. Pierniczki powędrowały do kuchni i po upieczeniu dzieci je pięknie i kolorowo ozdobiły. Pachniało świętami w całej sali, a nasze zuchy spisały się na medal. Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodziców, dostarczenie pisaków i ozdób do pierniczków.

Ubieranie choinki

Święta coraz bliżej, ubieranie choinki – to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Maluszki z zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach bombek, łańcuchów i kolorowych lampek. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż… Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w dostarczeniu pięknych ozdób, które dzieci zawiesiły na naszej choince. W sali od razu zrobiło się magicznie.

„Cała Polska Czyta Dzieciom”    

12.12. dzieci kolejny raz miały okazję posłuchać bajki czytanej przez rodzica. Tym razem odwiedziła nas Mama Antosia i przeczytała zabawną historyjkę o Zmarzlinku. Dzieci z chęcią słuchały książeczki, a w podziękowaniu obdarowały naszego Gościa gorącymi uściskami. Dziękujemy Mamie Antosia i zachęcamy pozostałych rodziców do przyłączenia się do akcji.

Sensogimnastyka małego Smyka

W grupie odbyła się gimnastyka, podczas której dzieci przechodziły po ścieżce sensorycznej „Żegnaj Jesień – witaj Zimo”. Na zajęciach użyta została także mata „jeżyk” i kolorowe równoważnie. Takie zabawy wpływają dobrze nie tylko na zmysły ale także na prawidłowy rozwój stóp, a oprócz tego przynoszą wiele radości.

W salonie zabaw ,,Frajda”

4 grudnia dzieci odwiedziły salon zabaw „Frajda”. Dla najmłodszych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, której celem była integracja grupy, rozwijanie motoryki dużej i małej oraz możliwość radosnej zabawy. Dzieci spędziły czas na zabawie w labiryntach, torach przeszkód, na zjeżdżalniach i w basenie z piłeczkami. Grupa odpoczęła po zabawie w specjalnym pomieszczeniu pijąc soczek i jedząc wafle. Dzieci zmęczone, ale radosne wróciły do przedszkola.

Pasowanie na przedszkolaka

27 listopada maluszki oficjalnie dołączyły do dumnego grona przedszkolaków. Przed licznie zebranymi gośćmi maluszki zaprezentowały program artystyczny, podczas którego pokazały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Podczas Pasowania nie mogło zabraknąć również przysięgi, której słowa potwierdziły, mówiąc zgodnie i głośno „przyrzekamy”. Na koniec nastąpiło najważniejsze, a mianowicie pasowanie każdego z osobna przez Panią Dyrektor. Dzieci dumne i przejęte ważną chwilą otrzymały dyplom i jeżyka, który będzie pamiątką tej ważnej uroczystości.

Metoda kolorowych dźwięków -Zabawy z Kolor Piano

Dzieci przeniosły się do krainy muzyki, w której poznały Kolor Piano. Instrument ten wykorzystywany jest w nowatorskiej Metodzie Kolorowych Dźwięków. 3-latki bawiąc się dźwiękami utrwalały kolory oraz ćwiczyły koordynację wzrokowo – ruchową. Zabawa z Kolor Piano okazała się bardzo atrakcyjna i wzbudziła duże zainteresowanie wśród przedszkolaków.

Cała Polska czyta dzieciom – odwiedziny siostry Hani

15 listopada dzieci odwiedziła Alicja, siostra Hani, a zarazem absolwentka naszego przedszkola. Ala przeczytała maluszkom książkę o Franklinie. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały bajki. Serdecznie dziękujemy Alicji za wizytę oraz chęć rozwijania zainteresowań czytelniczych maluszków!;-)

Cała Polska czyta dzieciom – odwiedziny mamy Moniki

Dzieci z naszej grupy odwiedziła mama Moniki, która przeczytała maluszkom wierszyki dla 3-latków, opowiadanie ,,Mała Misia”, a także razem z dziećmi śpiewała znane i lubiane piosenki. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały wierszyków i świetnie się przy tym bawiły. Serdecznie dziękujemy za wizytę oraz chęć rozwijania zainteresowań czytelniczych maluszków!

 

Cała Polska czyta dzieciom

Dzieci z grupy I odwiedził tata Zosi. który przeczytał maluszkom znane i lubiane wierszyki polskich poetów m.in ,,Lokomotywa” , ,,Zosia Samosia”, ,,A psik”. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały wierszyków i świetnie się przy tym bawiły. Serdecznie dziękujemy za wizytę oraz chęć rozwijania zainteresowań czytelniczych maluszków!

 ,,Dzień Drzewa’’

Z okazji Dnia Drzewa, który obchodzony jest 10 października maluszki z grupy I wzięły udział w przyrodniczych zabawach. Dzieci dowiedziały się dlaczego tak ważne są drzewa dla ludzi i zwierząt, uczestniczyły w,, kasztankowych’’ zabawach,  maszerowały do jesiennych piosenek oraz malowały farbami drzewka. Złożyły również przyrzeczenie, że będą szanować przyrodę i nie będą niszczyć drzew.

 

 ,,Dzień marchewki’’

Już od najmłodszych lat kształtujemy u dzieci nawyki spożywania zdrowych i bogatych w witaminy warzyw. Tym razem podczas zabawy maluszki poznały liczne zalety marchewki. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Przedszkolaki chrupały surowe marchewki, bawiły się i tańczyły przy skocznej piosence o marchewce, brały udział w marchewkowych konkursach i zawodach.

,,Święto jabłka”

W grupie I maluszki obchodziły „Święto Jabłka”. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie do spożywania owoców. Dzieci  ubrane w kolorze czerwonego jabłuszka wszechstronnie poszerzały wiedzę o tym owocu . Rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak jabłek, zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów, śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, wysłuchały wierszyka ,,Entliczek-pentliczek” J. Brzechwy i nauczyły się krótkiej rymowanki o owocach. Maluszki wykonały też sok z przyniesionych z domu jabłek który im bardzo smakował. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Dzień ten był innym niż zwykłe , dzieci szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci . Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie strojów i opasek dla dzieci, a także dostarczenie owoców.

 ,,Jesienne jeże”

30.09. grupę I odwiedziła Pani Joanna Wójcik ze Stowarzyszenie Mama w Mieście Koszalin. Maluszki ubrały jeże w kolce za pomocą kaszy i słonecznika. Dzieci były zachwycone, a każdy jeż wyszedł wyjątkowy. 3-łatki za wielkie zaangażowanie w ubieranie jeży w kolce zostały nagrodzone słodkim upominkiem.

 ,,AKCJA Z PAMIĘTNIKA MISIA PYSIA, KTÓRY PODRÓŻUJE PO PRZEDSZKOLACH W POLSCE,,

Do maluszków z gr. I dotarła tajemnicza przesyłka…to Misio Pysio postanowił ich odwiedzić. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały historii z odwiedzin Misia Pysia w innych przedszkolach i z wielką radością powitały naszego gościa. Maluszki zaprezentowały Misiowi swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie, a potem zaprosiły go do wspólnej zabawy i pokazały swoją salę przedszkolną. Misio brał udział z maluszkami w zajęciach, wspólnym spacerze, towarzyszył przy posiłkach a także na leżakowaniu. W nagrodę za gościnę, dzieci dostały kolorowanki Misia Pysia i z zaangażowaniem wykonały jego portret.

,,Każdy czyścioch Ci to powie, mycie to jest samo zdrowie”

Maluszki z grupy I przez cały tydzień rozmawiały o czystości: poznały etapy mycia rączek i zębów, miały okazję poćwiczyć mycie ząbków na sztucznej szczęce, rozróżniały przybory do mycia rąk i zębów , dowiedziały się jak dbać o zęby i co ich ząbki lubią jeść a co nie, a także obejrzały teatrzyk o Tygrysku którego bolał ząbek.

Zabawy z chustą animacyjną Klanza.

Zabawy z chustą animacyjną Klanza to ulubiona część zajęć naszych maluszków. Celem tych zabaw jest integracja grupy. Ułatwiają one wzajemne poznanie dzieci, ćwiczą współdziałanie, zachęcają do nawiązywania kontaktów i współpracy, ćwiczą refleks i spostrzegawczość wymagając skupienia uwagi. Rozwijają takie cechy charakteru, jak pewność siebie i wiarę we własne siły oraz odwagę. Wprowadzają odprężenie i relaks , a także wywołują dobry nastrój. W tak znakomitym nastroju są właśnie nasze maluchy bawiąc się chustą animacyjną. Dzieci uwielbiają trzymać chustę, kręcić się z nią, leżeć na niej, siedzieć w środku, podrzucać piłeczkę i usypiać misia. Największą frajdę sprawia dzieciom chowanie się pod chustą.

 ,,O ząbki dbamy”

Pierwsze mycie ząbków w przedszkolu. Dzieci bardzo dobrze sobie poradziły, a mycie ząbków swoimi nowymi szczoteczkami  i pastami sprawiło im wiele radości. Brawo maluszki!

Grupowe drzewko

Maluszki z grupy I razem ze swoją Panią wykonały pierwszą wspólną pracę plastyczną ,,Drzewko Grupowe”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odciskały swoje dłonie na plakacie i obserwowały jak powstaje ich wspólne drzewko. Było wiele radości i bicia braw dla kolegów i koleżanek z grupy za udane odciśnięcie dłoni.

Zwiedzanie przedszkola

Opiekuńcze pięciolatki uczyły maluszki z gr I chodzić w parach. Razem z pięciolatkami trzylatki zwiedziły nasze przedszkole, sale wszystkich grup. W swojej sali starsi koledzy zaprezentowali piosenki. W podziękowaniu otrzymali duże brawa.