grupa V

Ćwiczymy w szkole
19 czerwca sześciolatki z grupy V uczestniczyły w lekcji wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3, którą przeprowadził nauczyciel przedmiotu. Lekcja odbyła się na boisku szkolnym. Na początku dzieci bawiły się w różne odmiany berków, podczas których współdziałały w „ratowaniu siebie z opresji” oraz doskonaliły biegi w określonej przestrzeni. Bardzo ciekawą zabawą było budowanie muru z „cegiełek”, a przechwytywać biegających musieli „murarze”. Każda osoba rywalizowała o największą ilość „cegiełek”. Następnym zadaniem dla przedszkolaków było pokonanie dystansu bieżni szkolnej (ok. 300m). Wszystkie dzieci wykonały to zadanie. Zabawa w „Sztafetę” wpłynęła na kształtowanie umiejętności szybkiego pokonywania krótkiego dystansu i podawania ringo kolejnej osobie. Całe spotkanie zakończyły krótkie rozgrywki piłkarskie, w których uczestniczyły wszystkie dzieci. Do przedszkola dzieci wracały zmęczone, ale w świetnych nastrojach.

no images were found

Dzień rycerski
5.06. sześciolatki uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym z Koszalińską Kompanią Rycerską. Podczas zajęcia dzieci miały okazję, choć przez chwilę przenieść się do średniowiecza. Przedszkolaki wysłuchały pogadanki o technice i przyborach do pisania oraz spróbowały swoich sił w kaligrafii. Pisanie atramentem i rysikiem było bardzo interesujące i wymagało dużego skupienia uwagi. Rycerz z Kompanii Rycerskiej przekazał ciekawe informacje o kulturze, strojach i uzbrojeniu dawnych wojów. Ale najwięcej emocji dzieci wykazały podczas nauki fechtunku.

no images were found

W bibliotece
10 maja sześciolatki odwiedziły bibliotekę. Na początku spotkania wysłuchały wiersza „Katar żyrafy”. Podczas słuchania mogły dać wyraz swoim emocjom, powtarzając słowo: apsik. Natomiast zagadki i zabawa w skojarzenia pozwoliły przypomnieć różne bajki i postaci. Najbardziej przedszkolakom podobała się część plastyczna, podczas której dzieci wykonały postać kotka. Na zakończenie sześciolatki bawiły się w gąsienicę, która prowadziła je przez całą bibliotekę.

no images were found

EDUKACJA PRZECIWPOŻAROWA
Sześciolatki z koszalińskich przedszkoli wzięły udział w realizacji XII Edycji Programu „Edukacja przeciwpożarowa”. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Koszalina. Celem programu było kształtowanie nawyków bezpiecznego zachowania się, upowszechniania wiedzy i umiejętności przydatnych w sytuacjach zagrożenia wśród dzieci oraz podniesienie ich świadomości z zakresu edukacji przeciwpożarowej. W ramach realizacji sześciolatki uczestniczyły w wycieczce do Straży Pożarnej oraz brały udział w cyklu zajęć i zabaw. Podsumowaniem był udział w konkurencjach sportowych, które odbyły się na Hali Widowiskowo – Sportowej. Imprezę rozpoczął przemarsz 10 osobowych drużyn oraz przywitanie przez Prezydenta Miasta. Mali sportowcy bezbłędnie wykonali dwie konkurencje sportowe (biegi z małą gaśnicą, przechodzenie po wężu strażackim, czołganie się pod płotkiem) oraz układali puzzle z numerem alarmowym do Straży Pożarnej. Na koniec organizatorzy podsumowali wyniki, a uczestnicy otrzymali puchary oraz nagrody.

no images were found

DZIEŃ ZIEMI
Co roku w kwietniu na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji sześciolatki wzięły udział w zajęciu o naszej planecie. Spotkanie rozpoczęło się od grupowania pojęć na temat Ziemi. Wszystkie pomysły zostały zapisane na arkuszu szarego papieru. Potem przyszedł czas na bajkę o zwierzętach leśnych, które bardzo odczuwały zanieczyszczenie lasu, zabawę dydaktyczną „Prawda czy fałsz”, dowolny taniec przy piosence „Duszki, duszki” oraz segregowanie odpadów do worków o określonym kolorze. Nie zabrakło zabawy ruchowej, a było to przenoszenie wody na łyżce. Na zakończenie przedszkolaki, podzielone na drużyny, wykonały prace plastyczne: rysunek „Przyroda wokół nas”, projekt znaku przyrodniczego „Nie niszcz przyrody”, hasło promujące ochronę Ziemi oraz wizerunek naszej planety. Ostatnim akcentem tego dnia było posadzenie drzewa w ogrodzie przedszkolnym.

no images were found


Wycieczka do Straży Pożarnej
W ramach realizacji Ogólnomiejskiego Programu Przedszkolnego „Edukacja Przeciwpożarowa” 9 kwietnia sześciolatki (grupa IV i V) uczestniczyły w wycieczce do Straży Pożarnej. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz akcjach ratowniczo – gaśniczych. Na placu manewrowym został zaprezentowany sprzęt pożarniczy i wyposażenie samochodu. Dzieci zwiedziły pomieszczenia remizy, a w garażach zasiadły za kierownicą samochodu strażackiego. W dyżurce szesciolatki zapoznały się ze sposobami alarmowania, zachowania się w przypadku zagrożenia oraz utrwaliły numery alarmowe: 998 i 112. Atrakcją było przymierzenie hełmu strażaka, a na zakończenie wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia.

no images were found

Sporty samochodowe
8 marca odwiedzili naszą grupę Rodzice Marcela, którzy opowiedzieli o sportach samochodowych. Profesjonalny kombinezon był pretekstem do prezentacji i rozmów o konieczności używania specjalnych ubiorów podczas wyścigów samochodowych. Jednak prawdziwą sensacją były kaski, które bardzo podobały się dzieciom. Oczywiście, wszyscy je przymierzali, aby choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi kierowcy rajdowi. Nie zabrakło dzielenia się wiedzą na temat marki najszybszych samochodów, pojazdów wyścigowych, oglądania zdjęć pojazdów, a przedszkolaki mogły popisać się znajomością marek samochodowych. Był też czas na przypomnienie o zasadach jazdy samochodami po naszych szosach i wyścigach samochodowych, które powinny odbywać się na specjalnie przygotowanych torach. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały naklejki. Mam nadzieję, że takie zajęcie zachęci dzieci do zainteresowania się pojazdami oraz sportami samochodowymi.
Serdecznie dziękuję Rodzicom Marcela Czajkowskiego za przygotowanie świetnego spotkania.

no images were found


Zielony ogródek
Pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza, jest bardzo zmienna. Żeby przyspieszyć wiosnę sześciolatki postanowiły założyć zielony ogródek w swojej sali. Na początku dzieci obejrzały cebulki kwiatowe oraz warzywa przygotowane do sadzenia. Potrafiły ocenić ich wygląd, wielkość, a nawet zapach. Do pracy zaangażowały się wszystkie dzieci, chętnie wrzucały ziemię do skrzynek i doniczki, a potem sadziły kwiaty oraz warzywa (cebulę, ziemniaki, buraki, pietruszkę, marchewkę). Podczas wykonywania tych czynności rozmawialiśmy o potrzebach roślin: podlewaniu, spryskiwaniu oraz obserwacji ich wzrostu. Na koniec dzieci przygotowały metryczki naszych upraw i włożyły do pojemników, a skrzynkę i doniczki umieściły w kąciku przyrody.

no images were found


Olimpiada zimowa
W dniach 19.II. – 21.II. w naszej grupie odbyła się Olimpiada zimowa. Dzieci mogły wziąć udział w kilku konkurencjach: biathlonie, jeździe figurowej, hokeju i skokach narciarskich. Olimpiadę rozpoczęliśmy przemarszem uczestników, którzy prezentowali flagi państw. Dziewczynki wniosły flagę olimpijską, a Mateusz „płonący” znicz olimpijski. Trening skoczków narciarskich rozpoczął ruchowe działania, a potem wystąpiły dzieci w biathlonie. W przedszkolnych warunkach był to bieg wokół wyznaczonej trasy i rzut woreczkiem do celu w postawie stojącej. Następnie skoki narciarskie, czyli przejście po kamieniach i na koniec – zeskok skoczków narciarskich. Następnego dnia odbyła się jazda figurowa. Soliści prezentowali własny układ taneczny przy muzyce na naszym „lodowisku”, łyżwiarze pokazywali różne podskoki, kroczki i piruety. Za występy otrzymywali brawa od widowni. Energiczne mecze hokeja zakończyły zmagania sportowe tego dnia. Ostatniego dnia odbyło się wręczenie medali oraz pożegnanie z Olimpiadą zimową: przemarsz uczestników, prezentacja flagi olimpijskiej i „zgaszenie” znicza. Przez całą Olimpiadę „dziennikarze” oraz „kamerzyści” przeprowadzali wywiady i rejestrowali wyczyny sportowców. Podczas naszych zabaw dzieci świetnie się bawiły, wykazały się kreatywnością, umiejętnością współdziałania, obserwacji oraz wiedzą związaną ze sportem.

no images were found

Noworoczne zawody sportowe
9 stycznia dzieci grupy V uczestniczyły w „Noworocznych wariacjach sportowych” w Szkole Podstawowej nr 10. Oprócz nas do udziału w nich zostały zaproszone sześciolatki z przedszkoli nr 3, nr 7 i nr 19 oraz uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 10. W drużynach było 8 dzieci: 4 dziewczynki i 4 chłopców. Konkurencje zachęcały do biegania, skakania z piłką, turlania piłki slalomem, przechodzenia przez szarfę, pokonywania „kamieni” oraz przechodzenia przez tunel. Podczas zawodów można było zdobyć punkty za konkurencje sportowe, hasło przewodnie przedszkola oraz kibicowanie swoim drużynom. Dzieci spisały się znakomicie, z zapałem i pasją pokonywały przeszkody oraz zagrzewały kolegów do wyścigów. A drużyny zostały pochwalone przez organizatorów za wzorowe przygotowania do startów. W zawodach sześciolatki zdobyły 34 punkty i w ten sposób zajęliśmy II miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy mały puchar oraz pamiątki.
Wielkie gratulacje!!
Serdecznie dziękuję Rodzicom za przygotowanie doskonałych butów sportowych.

no images were found

Pocztówka z „Bliżej przedszkola”
Pod koniec grudnia otrzymaliśmy pocztówkę z krakowskimi motywami. Nadawcą było czasopismo dla nauczycieli wychowania przedszkolnego „Bliżej przedszkola”. Była to odpowiedź na nasz list z rysunkami o Koszalinie i informacjami o naszym przedszkolu, który wysłaliśmy do Krakowa na początku listopada. Każde dziecko przygotowało kolorową kartkę z rysunkiem i informacją o swoich zainteresowaniach. Prace złożone w album zostały wysłane do „Bliżej przedszkola”. Nasze działanie związane było z ogólnopolskim projektem „Pocztówkowe przedszkole”, którego założeniem jest wymiana pocztówek z różnymi przedszkolami w Polsce.

no images were found

Zabawy ze świeżakami
Dzieci lubią przynosić do przedszkola zabawki z domu. Tym razem przybyły do nas znane wszystkim świeżaki. Nasze zabawy rozpoczęliśmy tańcami ze świeżakami oraz przedstawieniem każdej maskotki. A potem posegregowaliśmy je według kolorów, wielkości oraz gatunków. Nie zabrakło wypowiedzi dzieci na temat: Do czego potrzebne są świeżaki? Wynikało z nich, że bardzo potrzebują tych maskotek do różnych zabaw oraz do przytulania. Na koniec nadszedł moment pokazania do jakich zabaw można wykorzystać świeżaki.

no images were found


„Stragan warzywno – owocowy”
O zdrowie należy dbać przez cały rok, wiedzą o tym wszystkie dzieci. Pamiętają też, że witamin należy szukać w owocach i warzywach, które można kupić na straganie. Dlatego sześciolatki z grupy V zaprosiły dzieci z grupy I na krótkie przedstawienie pt. „Stragan warzywno – owocowy”. Podczas niego starszaki zaprezentowali wiersze wychwalające zdrowotne walory warzyw i owoców. Przedstawiając swoją rolę posługiwali się samodzielnie zrobionymi kukiełkami. Krótki teatrzyk pozwolił na pokazanie umiejętności sześciolatków młodszym dzieciom. A, co najważniejsze, zachęcił dużych i małych do spożywania owoców i warzyw.

no images were found

Zabawa andrzejkowa
29 listopada dzieci z grupy V wzięły udział w zabawie andrzejkowej, podczas której poznawały różne wróżby. Sześciolatki przebrane były w kolorowe, dyskotekowe stroje. „Hokus pokus czary mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary” – tą rymowanką rozpoczęliśmy zabawę, a do wody wrzuciliśmy 1 grosik. A potem dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki o dawnych zwyczajach i obrzędach związanych z „Andrzejkami”. Dzięki wróżbom mogły zajrzeć w swoją przyszłość i okazało się, że niektóre dzieci otrzymają dobre wiadomości lub prezent, wybiorą się w podróż lub spotka je coś miłego. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Wiele radości dała popularna zabawa taneczna z balonami oraz taniec – podawaniec z miotłą. Przedszkolaki bawiły się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nich ogromną ciekawość.

no images were found


Zestaw ćwiczeń gimnastycznych
Jedną z wielu form aktywności w naszym przedszkolu są zajęcia gimnastyczne. Podczas nich dzieci ćwiczą różne partie mięśni, a także rozwijają koordynację ruchową. 23 listopada sześciolatki z grupy V uczestniczyły w wyjątkowych ćwiczeniach. Otóż, zajęcia te poprowadziła mama Mateusza. Dzieci bardzo chętnie wykonywały poszczególne ćwiczenia: slalom na czworakach, rzuty woreczkiem do celu, podrzucanie woreczka stopami, podskoki obunóż lub na jednej nodze oraz przechodzenie przez szarfę, a przy tym uważnie słuchały poleceń. Podczas różnych działań nie zabrakło okrzyków radości i zadowolenia z dobrze wykonanego zadania. Zajęcie zakończyły ćwiczenia wyprostne z szarfą. Ruch jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka. Ćwiczenia gimnastyczne wpływają na ogólny rozwój, dają dzieciom możliwość świetnej zabawy, a co najważniejsze uczą zasad zdrowego stylu życia.

no images were found


Zajęcie kulinarne – przygotowanie kompotów
Jesień to czas przygotowań do zimy: ludzie zapełniają spiżarnie i piwnice owocowymi lub warzywnymi zapasami, a zwierzęta zbierają leśne owoce i szukają ciepłego legowiska na zimę. Na zajęciach z przyrody sześciolatki poszerzały swoją wiedzę na ten temat. Jednym
z tematów było przygotowanie kompotu do naszej spiżarni. Dzieci zostały podzielone na 5 zespołów. Drużynowy w każdym zespole przydzielał dzieciom kolejne czynności tak, aby każde dziecko mogło wykonać wybraną czynność – krojenie obranych owoców, wkładanie kawałków do słoiczka, wsypywanie cukru lub zalewanie wodą. W ten sposób powstało pięć słoiczków kompotu, które zasiliły grupową spiżarnię.

no images were found


„Niemcy – nasi sąsiedzi”
17 listopada „wybraliśmy się w podróż” za naszą zachodnią granicę. Mieliśmy na sobie ubrania w kolorach niemieckiej flagi, stroje związane z Bawarią i drużyną piłkarską. Przez cały dzień poznawaliśmy kulturę sąsiadów zza Odry. Obejrzeliśmy prezentację, przedstawiającą m. in. najbardziej znane miejsca i zabytki. W sali utworzyliśmy kącik niemiecki, w którym wyeksponowaliśmy swoje pamiątki, zdjęcia i książki przyniesione z domu. Słuchaliśmy też bajki braci Grimm o Tomciu Paluszku i muzyki poważnej niemieckich kompozytorów: Johana Sebastiana Bacha i Ludwika von Beethovena. Chłopców najbardziej zainteresowały marki niemieckich samochodów, a szczególnie mercedesy, dla których zbudowali niemieckie autostrady. Na zakończenie samodzielnie wykonaliśmy sałatkę ziemniaczaną, a potem biesiadowaliśmy przy wspólnym stole.

no images were found

Inspirujące spotkanie w gr. V
Dzisiaj mieliśmy kolejne spotkanie z mamą Maksyma, która w ciekawy sposób przybliża 6-latkom literaturę dziecięcą. Tym razem pani Patrycja jako szef kuchni, przeczytała przedszkolakom bajkę pt. „Franklin i ciasteczka”. Jej bohater razem ze swym przyjacielem piekli ciasteczka, które były tak dobre, że trudno im się było powstrzymać przed ich zjedzeniem, a przecież piekli je dla swoich bliskich. Na szczęście przepis był bardzo prosty, a pieczenie to przecież wspaniała zabawa. Franklin z przyjacielem upiekli więc kolejne partie ciasteczek, by sprawić radość najbliższym. My też będziemy mogli przygotować słodką niespodziankę swojej rodzinie, bo pani Patrycja dała nam przepis na bananowe babeczki z czekoladą.
Dziękujemy mamie Maksyma za przeczytanie inspirującej bajeczki oraz wspaniały przepis na babeczki. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne spotkanie.

no images were found

Wycieczka do drukarni
16 listopada odwiedziliśmy drukarnię Głosu Koszalińskiego. Dzięki uprzejmości pana Pankowskiego, mogliśmy zobaczyć krok po kroku, jak powstaje gazeta w XXI wieku. Z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy jak tworzy się matryce do druku. Jednak największe wrażenie zrobiła na nas ogromna maszyna, która niezwykle szybko drukowała, rozcinała i składała gazety. Serdecznie dziękujemy za ciekawą prezentację pracy w drukarni oraz za wspaniałe prezenty w postaci gazetek oraz płyt VCD z serii „Byli sobie wynalazcy”

no images were found

Obchody Święta Niepodległości w gr. V
Zbliżające się Święto Niepodległości, było okazją do zaprezentowania rodzicom montażu słowno – muzycznego o treści patriotycznej. Dzieci ubrane w biało- czerwone stroje z kotylionami na piersi z dumą i radością śpiewały o swoim pięknym kraju.6 -latki wspólnie z rodzicami odśpiewały cały Hymn Polski, stojąc pięknie w postawie na baczność. Deklamowane wiersze nawiązywały do symboli narodowych oraz obchodów 11 Listopada. Na zakończenie uroczystości dzieci zatańczyły pięknego i żywego krakowiaka.

no images were found

Patriotyczna wystawa
Przygotowując się do Święta Niepodległości starszaki m.in. poprzez zajęcia plastyczne utrwalały symbole narodowe. Dzieci samodzielnie wykonały biało-czerwone kotyliony oraz malowały palcami godło Polski. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na tablicach w szatni, tworząc piękną patriotyczną dekorację.

no images were found

Wyprawa do Grecji
Przez kilka dni mieliśmy typową jesienną pluchę, dlatego starszaki z gr. V postanowiły wybrać się w tygodniową podróż do słonecznej Grecji. Swoją przygodę rozpoczęły 16 października, wchodząc do odmienionej dekoracją sali w pięknych strojach, nawiązujących do kultury greckiej. Starszaki poznały podstawowe informacje dotyczące Grecji, oglądając prezentację multimedialną oraz pamiątki z podróży. Nauczyły się też kilku prostych zwrotów w języku greckim. Potem samodzielnie wykonały sałatkę grecką, poznając smak oliwek i sera fety. Na zakończenie poniedziałkowego spotkania z Grecją dzieci zatańczyły Zorbę.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zadbali o piękne stroje dla dzieci oraz wzbogacili naszą zabawę ciekawymi akcesoriami, zdjęciami i książkami związanymi z Grecją.

no images were found

Wycieczka do piekarni
13 października wybraliśmy się na wycieczkę do piekarni „Krakowiak”. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się pracy piekarza, poznając etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Oglądaliśmy również maszyny i urządzenia, które pomagają w pracy piekarzowi. Największe wrażenie wywarł na nas ogromny piec, który miał wiele poziomych półek i wielkie łopaty do wsadzania pieczywa. Pracownicy piekarni pokazali nam też w jaki sposób robi się słodkie rogaliki, a kilku z nas spróbowało swoich sił w ich zwijaniu. Na zakończenie wizyty w piekarni zostaliśmy poczęstowani różnorodnymi, pysznymi ciasteczkami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

no images were found

Święto drzewa
Święto Drzewa obchodzimy 10 października. Jego celem jest podnoszenie świadomości przyrodniczej i ekologicznej dzieci, poznawanie znaczenia drzew w środowisku, popularyzacja znanych gatunków drzew występujących na naszym terenie oraz zachęcenie do działań na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia dzieci wzięły udział w przyrodniczej zabawie. Próbowały swoich sił w dopasowaniu liści i owoców do ilustracji drzew leśnych (dąb, świerk, klon), rozpoznawały odgłosy ptaków i zwierząt żyjących w lesie oraz rozwiązywały zagadki. Na koniec zabawy dzieci złożyły ekologiczne obietnice, że będą dbały o drzewa w swoim otoczeniu. Wykonanie plastycznej pracy zbiorowej podsumowało nasze zabawy. Mam nadzieję, że wprowadzone działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwienie dzieci na otaczającą przyrodę.

no images were found

Pouczające spotkanie z Króliczkiem Różusiem
W piątkowy poranek do naszej sali zawitał wesoły Króliczek Różuś, który wraz z Dobrą Wróżką zabrał dzieci do Krainy Bajek. Starszaki z wielkim zainteresowaniem słuchały książki pt. „Odważny Hipcio” z serii „Budowanie charakterów”. Przygody afrykańskich zwierząt, które po raz pierwszy szły do szkoły były bardzo pouczające. Dzieci mogły się przekonać, że odwaga nie jest równoznaczna z siłą a odważne zachowanie wcale nie oznacza dokonywania rzeczy niezwykłych. Być odważnym to postępować właściwie i sprawiedliwie.
Serdecznie dziękujemy mamie Maksyma, która w zabawnym przebraniu Króliczka Różusia przeczytała dzieciom bardzo ciekawą i pouczającą historię.

no images were found

Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe
28 września mieliśmy pierwsze w tym roku szkolnym zajęcie kulinarne. Smaczne i zdrowe owoce sezonowe wykorzystaliśmy do wykonania kolorowych szaszłyków. Pokroiliśmy jabłka, gruszki, śliwki i morele, które potem na przemian z winogronami nałożyliśmy na patyczki. Gotowe szaszłyki wbiliśmy w jabłko, tworząc owocowe jeżyki. Taka witaminowa przekąska jest lepsza od słodyczy!

no images were found

W Krainie Literek
Pod koniec września rozpoczęliśmy naszą podróż po Krainie Literek. Pierwszą literką jaką tam spotkaliśmy było „o” – „zwariowane o”, które „w głowie miało pstro”. Tak przedstawiła je w swojej piosence pani Mirosława Gawryłkiewicz. Śpiewając fragm. piosenki kreśliliśmy kształt poznanej literki, układaliśmy go z szarf, drucików kreatywnych, a także z owoców, ogórków i orzechów. Każdy z nas wykonał portret literki „o” wg własnego pomysłu. Powstały też owocowe obrazy, które tworzyliśmy w małych grupkach.

no images were found

„Razem weselej” – urodziny gr. V
Stało się już tradycją, że we wrześniu obchodzimy urodziny naszej grupy. Świętowaliśmy po raz trzeci i niestety ostatni, bo za rok będziemy już w różnych szkołach. Sami zadbaliśmy o wystrój naszej sali, przygotowując zabawne portrety klaunów. Wspólnie wykonaliśmy też tort urodzinowy, ozdabiając go szlaczkami. Przeglądając zdjęcia wspominaliśmy ciekawe wydarzenia z poprzednich lat. Były oczywiście zabawy przy muzyce, zabawy integracyjne oraz słodki poczęstunek.

no images were found