GRUPA VI

Szaszłyki owocowe

Przez cały tydzień dzieci uczestniczyły w rozmowach o warzywach i owocach: jakie posiadają walory smakowe, gdzie rosną, jak wyglądają, a zwłaszcza ile w nich jest witamin.15 października dzieci wzięły udział w zajęciu kulinarnym, podczas którego samodzielnie przygotowywały szaszłyki owocowe. Pokrojone owoce (jabłka, banany, winogrona, kiwi) nakładały na patyczki. Jednak najważniejszy był etap końcowy, czyli spożywanie szaszłyków, które bardzo dzieciom smakowały.

Święto Drzewa

10 października sześciolatki uczestniczyły w zabawach z okazji Światowego Dnia Drzewa. Jego celem było podnoszenie świadomości przyrodniczej i ekologicznej dzieci, poznawanie znaczenia drzew w środowisku, popularyzacja znanych gatunków drzew występujących na naszym terenie oraz zachęcenie do działań na rzecz ochrony środowiska. Dzieci w zielonych perukach wzięły udział w przyrodniczej zabawie. Próbowały swoich sił w segregowaniu owoców drzew leśnych, rozwiązywały zagadki oraz tańczyły przy znanych piosenkach. Na koniec zabawy dzieci wykonały pracę – jesienne drzewo, a na podwórku przedszkolnym przytulały się do drzew.

W ogrodzie botanicznym

8 października dzieci uczestniczyły w zajęciu przyrodniczym w Niegoszczy. Dzięki zmysłom  poznawały świat roślin: wąchały, smakowały i oglądały. Poznały liście mięty, smak i zapach pomidorów, piołunu i pelargonii. Obejrzały też wspaniałą kolekcję kaktusów.

Wycieczka do PGK w Sianowie

27 września dzieci uczestniczyły w wycieczce do PGK w Sianowie. Pracownik oprowadził przedszkolaki po składowisku odpadów. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami segregacji odpadów, prasowania makulatury, plastików oraz składowania stłuczki szklanej. Obejrzały też maszyny, które przerzucają duże ilości odpadów.

Sadzimy drzewa

W naszym przedszkolu podczas zajęć przyrodniczych dzieci poszerzają wiedzę na temat znaczenia drzew dla ludzi i zwierząt, doskonalą umiejętności rozpoznawania roślin w środowisku naturalnym oraz uczą się dostrzegać emocjonalną wartość otoczenia przyrodniczego jako źródła satysfakcji estetycznej. Dbając o rozwój tych wartości 26 września przedszkolaki z gryp V i VI zasadziły drzewka na przedszkolnym podwórku. Po skończonej pracy obiecały, że będą o nie dbać i sprawdzać, czy szybko rosną.

Smakołyki z jabłek

Spotkanie z policjantem

Pan Policjant przypomniał zasady ruchu drogowego.  Chętne dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w zakresie zasad właściwego zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia radiowozu, a ciekawe przedszkolaki mogły zasiąść za kierownicą. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowy znaczek.

Dzień Przedszkolaka

20 września dzieci uczestniczyły w zabawach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Przejście przez kolorową bramę wprowadziło sześciolatki w świat zabawy. Wszystkim była potrzebna dawka pozytywnej  energii. Na zakończenie wspaniałego dnia każdy uczestnik otrzymał medal wzorowego przedszkolaka.