informacje dla rodziców nowych dzieci-aktualizacja

AKTUALIZACJA-  informacje dla rodziców

3-latki

29.08. – ze względów organizacyjnych nie odbędzie się planowane dodatkowe zebranie              z wychowawcami grup. Zebrania grupowe odbędą się we wrześniu.

30.08. (środa)  – o godz.13.30  odbędzie się   spotkanie adaptacyjne dla 3-latków -zapraszamy  nowo przyjęte dzieci 3-letnie do przedszkola z rodzicem (1 osoba dorosła wchodzi z dzieckiem do sali). Dzieci będą mogły zapoznać się z przedszkolem, ze swoją salą i pomieszczeniami do niej przynależnymi. Prosimy o przyniesienie dzieciom kapci, które będzie można już zostawić  w przedszkolu w szafce dziecka. Można również przynieść już zakupioną pościel. Jeśli rodzic nie może zapewnić dziecku pościeli w wymaganych wymiarach (podawane poniżej ) należy zgłosić to pracownikowi grupy, przygotujemy pościel przedszkolną. Podczas spotkania przekazane zostaną wszelkie niezbędne  dodatkowe informacje , podpisywać również będziecie Państwo niezbędne dokumenty, wydane zostaną  karty czytnikowe oraz instrukcja logowania do systemu Iprzedszkole. Zapraszamy serdecznie

6-latki

30.08.  (środa) – o godz.14. 00  odbędzie się dodatkowe zebranie rodziców dzieci 6-letnich (dzieci nie uczestniczą w zebraniu). Podczas zebrania przekazane zostaną wszelkie niezbędne  informacje dotyczące funkcjonowania grupy , podpisywać również będziecie Państwo niezbędne dokumenty, wydane zostaną  karty czytnikowe oraz instrukcja logowania do systemu Iprzedszkole. Zapraszamy serdecznie

 

 

Karty do czytnika

Zgodnie z informacją podaną na zebraniu 28.06.br  każde nowe dziecko otrzyma 1 bezpłatną kartę czynnikową, która jest konieczna do  obsługi obecności dziecka w przedszkolu. Rodzice mogą zamówić kolejne dodatkowe karty  dla innych osób odbierających dziecko lub na wypadek zgubienia pierwszej. Koszt karty 13,53.

Wpłatę 13,53 *ilość kart należy dokonać do 20 lipca

na konto nr  43 1090 2590 0000 0001 2198 2058

Dziękujemy rodzicom za liczną obecność na zebraniu, mamy nadzieję,że przekazane informacje ułatwią Państwu i dzieciom funkcjonowanie w naszym przedszkolu. Rodziców nieobecnych prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie

Ustalenia podane na zebraniu rodziców  grupy 3-latków i 6-latków

29.08. –przewidywane kolejne zebranie z wychowawcami grup (zostanie potwierdzone w terminie późniejszym). Podczas zebrania podpisywać będziecie Państwo dokumenty.                    

31.08. -przewidywane spotkanie adaptacyjne dla 3-latków (zostanie potwierdzone w terminie późniejszym) -zapraszamy  nowo przyjęte dzieci 3-letnie do przedszkola z rodzicem (1 osoba dorosła). Dzieci będą mogły zapoznać się z przedszkolem, ze swoją salą i pomieszczeniami do niej przynależnymi. Prosimy o przyniesienie już dzieciom kapci, które będzie można już zostawić  w przedszkolu w szafce dziecka. Można również przynieść już zakupioną pościel. Jeśli rodzic nie może zapewnić dziecku pościeli w wymaganych wymiarach (podawane poniżej ) należy zgłosić to pracownikowi grupy,przygotujemy pościel przedszkolną.

Przypominamy , że wszystkie rzeczy dziecka należy podpisać

W dniu 1.09. dzieci w ramach adaptacji nie będą leżakować, umożliwiamy wcześniejszy odbiór dzieci w określonych godzinach: 10.30; 12.30 (najbardziej zalecane) ; 14.30- 15.30

Przyprowadzanie dzieci 3-letnich najlepiej w godz. 7.30 -7.45 , najpóźniej do godz. 8.00

wyprawka 3-latka:
* Kapcie kryte z antypoślizgową podeszwą,

*grzebień/szczotka w kosmetyczce,

*piżamka,

*ubranka na zmianę do ewentualnego przebrania,

*strój do gimnastyki (koszulka.spodenki w worku z tkaniny)- dopiero we wrześniu , 

* Podpisana teczka z gumką na prace plastyczne;

* opakowanie chusteczek mokrych i suchych w pudełku (100szt.);

Prosimy o zaopatrzenie dziecka  w pościel 4-elementową wg.podanych niżej wymiarów (wymiary wymagane) – (dotyczy tylko grupy 3-latków)
Pościel 4 elementowa składa się z :
1. Poszewka na kołderkę 80×220
2. Poszewka na podusię 40×40
3. Kołderka 80×220
4. Podusia 40×40

Może być również 5-elementowa ,wtedy do kompletu dołączony jest worek

Poniżej przykładowy link do zamówienia w/w pościeli:

https://arus.pl/category/posciel-dziecieca-do-przedszkola-4-elementowa

Istnieje możliwość otrzymania używanej pościeli będącej na wyposażeniu przedszkola

wyprawka 6-latka:

 • Strój gimnastyczny (koszulka, krótkie spodenki) w podpisanym worku;
 • Ubranie na zmianę w razie zabrudzenia ( koszulka, spodnie, majtki, skarpetki itp.);
 • Kapcie kryte z antypoślizgową podeszwą;
 • Piórnik typu saszetka wyposażony w zestaw kredek ołówkowych, 2 ołówki, temperówkę, gumka;
 • Podpisana teczka z gumką na prace plastyczne;
 • 2 opakowania chusteczek mokrych i suchych w pudełku (100szt.);
 • Szczoteczka do zębów z kubkiem i pasta (podpisane).
 • grzebień/szczotka w kosmetyczce,
 1. Karty pracy:
 • Drużyna Marzeń. Karty pracy. Sześciolatek. Część 1- 4. Wydawnictwo WSiP.
 • Diagnoza Dojrzałości Szkolnej. Karty pracy. Wydawnictwo WSiP.

Podstawowe materiały plastyczne zostaną zapewnione przez przedszkole.

dalsze informacje podamy w terminie późniejszym,prosimy śledzić informacje na bieżąco