Grupa I

Sprzątanie Świata

Dzieci z grupy pierwszej wzięły udział w zajęciach promujących dbanie o środowisko. Wysłuchały bajkę „Przygody Fenka – sprzątanie świata”, dowiedziały się jak prawidłowo segregować śmieci oraz co można zrobić, aby pomóc naszej planecie.Swoją wiedzę wykorzystały w multimedialnych grach edukacyjnych. Dzieci wspólnie wykonały także  prace „Śmieciostworki”.

Dzień Kropki w grupie I

17.10.2020r. nasze czterolatki obchodziły Dzień Kropki. Wysłuchały bajki o kropce, którą namalowała dziewczynka Vatshi. Bajka ta pokazuje, że każdy z nas powinien uwierzyć w swoje możliwości. Nasze dzieci dobrze znają swoje talenty. Jak się okazało mają także talent do śmiesznych min, malowania i szukania kolorów w języku angielskim

Dzień Przedszkolaka

21.09 obchodziliśmy w grupie ,”Dzień Przedszkolaka”. W tym dniu wszystko było kolorowe i wesołe jak buzie dzieci. Przedszkolaki pokonywały kolorowy tor, ćwiczyły z tęczowymi piłeczkami. Nie zabrakło także zabaw i tańców z balonikami. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną „Mój balonik”.

Dzień Bez Przemocy 02.10.2020

 

Dzień Muzyki 01.10. 2020

Tego dnia muzyka była na pierwszym miejscu. Dzieci poznały różne rodzaje instrumentów i rozpoznawały je po dźwięku. Czterolatki stworzyły też własną orkiestrę, grając do muzyki na kołatkach, grzechotkach i janczarach. Widać było zadowolenie na ich buziach i radość z tworzenia muzyki. Na koniec dzieci poznały różne gatunki muzyki.

 

Dzień Drzewa 10.10.2020r.

,,Dzień Bezpiecznego Komputera,, gr. I
12 października obchodziliśmy ,,Dzień Bezpiecznego Komputera,,. Dzieci z grupy I uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Bajka ,,Mój przyjaciel Necio,, zwróciła uwagę najmłodszych, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń. Dzięki Neciowi dzieci z pewnością pamiętać będą o konieczności korzystania z komputera wyłącznie pod opieką dorosłych. Odbyła się także pogadanka na temat komputera i Internetu, że zwróceniem uwagi na kontrolowanie czasu spędzonego przed monitorem. W ramach zadania plastycznego dzieci kolorowały obrazki komputera i wykonały swoje roboty.
 
 
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej , przedszkolaki z grupy I przesyłają serdeczne życzenia Pani Dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom Oświaty.
 
 
,,Kto dokładnie ręce myje, ten jest zuch i zdrowo żyje,,
15 października przedszkolaki z grupy I obchodziły ,,Światowy Dzień Mycia Rąk,,. Celem obchodów Dnia jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia ms mycie rąk. To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie bawiliśmy się z piosenką ,,Moda na czyste rączki,, i ,,Myję ręce,,. Przedszkolaki także wykonały kolorowanki o myciu rączek. Po zajęciach wszystkie rączki zostały porządnie umyte.
 
 
Koncert patriotyczny w grupie I
Dzieci z grupy I wzięły udział w koncercie patriotycznym on-line w ramach obchodów Dnia Niepodległości. W trakcie koncertu czterolatki utrwaliły symbole narodowe, zaśpiewały hymn i wysłuchały znanych pieśni patriotycznych. Celem koncertu było kształtowanie postawy patriotycznej u małych Polaków.
 
 
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
W tym dniu czterolatki z grupy I poznały prawa jakie przysługują każdemu dziecku. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej, odbyły rozmowę z nauczycielem na temat swoich praw. Budując swobodne wypowiedzi utrwalały wiadomości z tego zakresu a także wzbogacały swoje słownictwo.
 
 
16-20-11 „Przygotowania do zimy i Dzień Jeża”
W tym tygodniu rozmawialiśmy o przygotowaniach zwierząt do zimy, ale to jeż cieszył się największym zainteresowaniem. Dzieci miały okazje uczestniczyć w mini teatrzyku, zdobyły dużo informacji o tym ciekawym zwierzęciu. Niedawno jeż obchodził swój dzień, dlatego wyprawiliśmy mu urodziny. Każde dziecko ulepiło swojego jeżyka, a także „odbiło kolce” naszemu „Kolczatkowi”. Razem zaśpiewaliśmy mu „sto lat” i wesoło bawiliśmy się przy muzyce. Nasze zdolne dzieci zagrały także akompaniament do piosenki „Jeżyk i liście”.