grupa I

Letnia matematyka dla smyka
02.06.2016 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Matematyka dla smyka”, podczas którego czterolatki uczestniczyły w zabawach mających na celu doskonalenie umiejętności dodawania oraz odejmowania. Dzieci bawiły się znakomicie podczas gier z wykorzystaniem chusty animacyjnej, kręgli, „kamieni”, balonów. Nie mniej satysfakcji sprawiło im wykonywanie działań na biedronkach, czy matematycznych arbuzach. Ponadto należy podkreślić, że przedszkolaki rozwiązują już pierwsze zadania z treścią – nie mają z tym większych problemów.

Mali majsterkowicze
Czterolatki z gr. I wzięły dzisiaj udział w zajęciach technicznych, podczas których wspólnie z naszym Panem Konserwatorem składały stelaż do teatrzyku. Dzieci zobaczyły z jakich elementów składa się konstrukcja oraz jakie narzędzia są potrzebne do jego złożenia. Następnie z pomocą Pana Andrzeja dzieci najpierw złożyły poszczególne elementy a następnie rozłożyły. Czterolatki zobaczyły, że urządzenie jakim jest wkrętarka można używać zarówno do wkręcania wkrętów jak również do ich wykręcania. Przedszkolakom bardzo podobała się zabawa w małego majsterkowicza.

Kolorowe bransoletki
23 maja czterolatki wykonały przepiękne bransoletki. Wszystko to za sprawą mamy Poli, która wraz ze swoją znajomą, postanowiła zorganizować mini-warsztaty dla przedszkolaków. Każda bransolatka była wyjatkowa, gdyż dzieci samodzielnie dobierały koraliki i sznurki. Ponadto otrzymały serduszka z grawerem swoich inicjałów, które także dołączy do biżuterii. Po wykonaniu ozdoby czterolatki zalakowały opakowania, które wcześniej pokolorowały. Wielką radość sprawiło im dobieranie najdrobniejszych dodatków, jak również stawianie pieczątek. W ramach podziękowań za poświęcony czas, Pola wręczyła swojej mamusi laurkę. Bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie.

Występ 4- latków dla dzieci z OREW Koszalin
Nasze czterolatki wystąpiły dla dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego nr 1 w Koszalinie oraz dla swoich rówieśników z gr. II. Przedszkolaki zaprezentowały się w przedstawieniu pt. „Wiosenna łąka”. Po przedstawieniu odbyły się zabawy integracyjne. Spotkanie z podopiecznymi OREW- u jest pierwszym z cyklu spotkań, w ramach nawiązania współpracy między naszymi placówkami. Po zabawach nasi goście zwiedzili nasze przedszkole i już wkrótce ponownie nas odwiedzą.


Olimpiada matematyczna
Po występie z okazji Dnia Mamy i Taty czterolatki wraz z rodzicami wzięli udział w „Olimpiadzie matematycznej”. Dzieci i rodzice, klasyfikowały przedmioty, przeliczały, rozpoznawały figury geometryczne oraz dodawały. Zajęcia są związane z realizacją priorytetu przyjętego na rok szkolny 2016/2017 – kształtowanie w zakresie pojęć matematycznych.

Dzień Mamy i Taty w gr. I
26 maja dzieci z gr I zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie pt. Wiosenna łąka”. Czterolatki wcieliły się w rolę zwierząt i owadów takich jak żaby, bociany, ptaki, pszczoły itp. Wszystkie dzieci świetnie spełniły się w swoich rolach, a na koniec obdarowały rodziców ,własnoręcznie przygotowanymi podczas warsztatów prezentami. Dodatkową niespodzianką dla mam były własnoręcznie wykonane przez dzieci bransoletki, w których przygotowanie zaangażowała się mama Poli.

Czerwony Kapturek – teatrzyk nauczycielek

19 maja dzieci obejrzały kolejny już teatrzyk z cyklu „Panie dzieciom”, który przygotowały panie: Mariola i Kasia. Czterolatki z obu grup miały okazję udać się do krainy Czerwonego Kapturka, gdzie spotkały się ze swoimi ulubionymi bohaterami. Dzięki przedstawieniu przedszkolaki przypomniały sobie jak ważna jest prawdomówność oraz bezpieczeństwo, a przy okazji doskonale się bawiły.

Poznajemy zawody rodziców
19 maja w gr. I odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zawody rodziców”. Tym razem gościem dzieci była mama Wojtka, która przybliżyła czterolatkom pracę na linii produkcyjnej. Jednak to nie koniec niespodzianek – dzieci razem z naszym sympatycznym gościem wykonały balonowe rybki, które następnie zabrały do domu. W ramach podziękowań za poświęcony czas Wojtuś wręczył mamie laurkę wykonaną przez dzieci.

„Super Przedszkolaki 2017” – nagroda w plebiscycie GK 24
16 maja czterolatki zostały zaproszone do kina „Kryterium” w ramach nagrody za zajęcie ósmego miejsca w plebiscycie GK 24 „Super Przedszkolaki 2017”. Dzieci obejrzały bajkę pt. „Mały Książę”, która bardzo przypadła im do gustu. Ponadto wywołała wiele emocji. Przedszkolaki po raz pierwszy uczestniczyły we wspólnym seansie – w związku z tym było to dla nich ogromne przeżycie. Serdecznie gratulujemy Państwu wygranej w plebiscycie, jak również dziękujemy za wielkie zaangażowanie oraz oddane głosy.

„Pachnące kule” – kreatywne warsztaty edukacyjne
12 maja czterolatki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, podczas których wykonywały pachnące kule do kąpieli. Dzieci mieszały w miseczkach składniki: kwasek cytrynowy, sodę, mleko w proszku, dodały także kilka kropel olejku, barwnik spożywczy oraz wybrany przez siebie zapach. Podczas pracy przedszkolaki dowiedziały się, że składniki spełniają określone funkcje: kwasek i soda mają za zadanie musować, mleko w proszku – odżywiać, z kolei olejek – nawilżać skórę. Z wilgotnej masy dzieci wylepiały serduszka przy użyciu silikonowych foremek, które następnie zostały zapakowane w folię i przewiązane kolorową wstążką. Będą one doskonałym prezentem dla rodziców.

Warsztaty chemiczne
Przedszkolaki z gr. I wzięły udział w warsztatach chemicznych, które poprowadziły gimnazjalistki z Zespołu Szkół nr 2 pod opieką Pani Magdaleny Kamyk – nauczyciela chemii. Dzieci miały okazję samodzielnie wykonać eksperymenty, odkrywając w ten sposób właściwości, różnych środków chemicznych. Warsztaty rozbudziły w dzieciach chęć odkrywania otaczającego nas świata.


Dzień czekolady
11 kwietnia czterolatki obchodziły Święto czekolady. Dzieci przeniosły się do krainy słodkości, gdzie dowiedziały się, w jaki sposób produkowana jest czekolada, zostały zapoznane z różnymi rodzajami czekolad, wykonały zdrową pastę z bananów oraz kakao. Oczywiście nie zabrakło wesołych zabaw matematycznych i niespodzianek m. in. w postaci słodkiego zaczarowanego worka. Dzieci były zachwycone czekoladowym szaleństwem.

Wesoły świat Jana Brzechwy – teatrzyk nauczycielek
31 marca dzieci z grup I oraz II mogły obejrzeć kolejny już teatrzyk przygotowany przez nauczycielki. Tym razem przedszkolaki odkrywały wiersze Jana Brzechwy, takie jak: „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Kłamczucha”, „Leń”, czy też „Kaczka Dziwaczka”. Dzieci z ogromnym skupieniem śledziły przygody swoich ulubionych bohaterów. Ponadto uczestniczyły we wspólnym muzykowaniu. Należy podkreślić, iż nasze czterolatki uwielbiają niespodzianki tego rodzaju – były zachwycone.

Wiosenna matematyka dla smyka
28 marca czterolatki za pomocą „wiosennej różdżki cyferki” przedostały się do świata matematyki, gdzie czekało na nie ogromne pudło z niezwykłymi niespodziankami. Dzieci przy okazji wesołej zabawy kształtowały swoje kompetencje z zakresu edukacji matematycznej, m. in.: układały kolorowe kubeczki według podanego rytmu, wydzielały oraz grupowały przedmioty do przeliczania, liczyły różne przedmioty w zabawach kierowanych (kolorowe kredki, domino). Ponadto wykazywały zainteresowanie warzeniem – próbowały szacować, jak również porównywać ciężar odważników. Czterolatki „bawiły się matematyką” cały wiosenny dzień, a co najważniejsze, były tym faktem zachwycone.

Zielony ogródek w gr I.
Kształtowanie pozytywnych postaw wobec przyrody jest jedną z ważniejszych procesów edukacji przedszkolnej. W naszej grupie stworzyliśmy tzw. „Zielony ogródek”. Dzieci samodzielnie sadziły cebulki kwiatów, bulwy ziemniaków, siały również nasiona m.in. słonecznika, rzodkiewki, marchwi. Przedszkolaki wiedzą, że żeby warzywa urosły potrzebne jest im światło i odpowiednia wilgotność w związku z czym codziennie przypominają Paniom w grupie o podlewaniu. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach uczestnictwa grupy w programie „Kubusiowi przyjaciele natury”.

Konkurs recytatorski
W Przedszkolu Integracyjnym odbył się X Międzyprzedszkolny konkurs recytatorki o charakterze przyrodniczym. Nasze przedszkole reprezentowała Ala z Gr I. Ala Wyrecytowała wiersz pt. „Wrony”, którego autorem jest koszalińska poetka Pani Regina Adamowicz.


Zawody rodziców – krawcowa
W gr. I odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zawody rodziców”. Naszym gościem była mama Amelki W., która zaprezentowała dzieciom zawód krawcowej. Dzieci miały okazję zobaczyć różne rodzaje materiałów, maszynę do szycia oraz inne przedmioty używane w pracy krawca. Dzieci pomogły przygotować elementy dekoracyjne, które mama Amelki zszyła. Przedszkolaki przekonały się jak pożyteczna jest praca krawcowej.Dziękujemy mamie Amelki za ciekawą lekcję.

Metoda dobrego startu
Czterolatki z grupy I rozpoczęły pracę Metodą Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Głównym założeniem MDS jest wspomaganie rozwoju psychomotorycznego dziecka poprzez odpowiednio zorganizowaną zabawę i aktywne wielozmysłowe uczenie symboli graficznych: łatwych wzorów, wzorów literopodobnych, liter i znaków matematycznych. Realizacja tego założenia odbywa się poprzez rozwijanie funkcji, które biorą udział w uczeniu się czytaniai pisania (poznawczych: wzrokowo-przestrzennych, słuchowo-językowych i ruchowych) oraz ich współdziałania (integracji percepcyjno-motorycznej). Inne cele to kształtowanie lateralizacji, świadomości schematu ciała (jego części oraz lewej i prawej strony)i przestrzeni.

Kącik matematyczny
W naszej grupie powstał kącik matematyczny. Dzieci uczą się poprzez zabawę licząc, układając kształty z mozaiki geometrycznej, kształtują koordynację wzrokowo – ruchową, percepcję wzrokową. Próbują klasyfikować przedmioty wg. podanej cechy, porównywać zbiory. Dzięki tym zabawą, matematyka to prosta sprawa, dla małego smyka.


Dzień kucharza
07.03 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kuchenne rewolucje”. Tym razem czterolatki pogłębiały swoją wiedzę na temat pracy kucharza, jak również sprzętów i urządzeń znajdujących się w kuchni. Podczas spotkania przedszkolaki poznały strój kucharza, porównywały garnki domowe z garnkami używanymi w przedszkolnej kuchni (co było dla nich ogromnym zaskoczeniem), utrwaliły nazwy poznanych wcześniej urządzeń kuchennych, ale także poznały nowe: opiekacz, toster. Przy okazji zostały omówione zasady bezpiecznego korzystania z wyżej wymienionych sprzętów. Dzieci wcieliły się również w rolę kulinarnych mistrzów – z radością gotowały „magiczną zupę”, piekły zdrową pizzę z matematycznego przepisu kucharza Krzysztofa. Warto jednak podkreślić, iż nasze pociechy nie mogły doczekać się momentu, w którym będą mogły działać kulinarnie – podsumowaniem zajęcia było wspólne robienie tostów. Dzieci twierdziły, że „są one pyszne jak u babci”.

Dzień Przyjaźni
14 lutego dzieci z grupy I i z grupy II postanowiły uczcić walentynkowy dzień i zorganizowały wspólne spotkanie integracyjne pod hasłem „Dzień Przyjaźni”.
Były konkursy, zagadki, pląsy i śpiewy a także rozmowy o tym jaki powinien być prawdziwy przyjaciel. Dzieci rozpoznawały kolegów po dotyku, układały dekalog przyjaźni, mówiły o swoich przyjaciołach. Nie zabrakło wspólnych tańców z balonikiem, odbijania rąk na sercu przyjaźni czy też wspaniałych zdjęć w Foto Budce. Tak jak przystało na dzień przyjaźni atmosfera była miła i serdeczna. Mamy nadzieję, ze przyjaźnie zawarte w przedszkolu będą trwały latami…
Przyjaciel wie, ile wart jest sam,
Przyjaciel wie, kiedy odejść ma.
A gdy już jest, wszystko wie bez słów,
Przyjaciel mój umie żyć za dwóch.

„Zawody rodziców” – architekt
09.02. naszą grupę odwiedził tata Poli, który przedstawił zawód architekta. Dzieci miały okazję zobaczyć różne rodzaje narzędzi pomiarowych oraz w jaki sposób się ich używa. Ponadto tata Poli przygotował specjalną makietę sali przedszkolnej, na której dzieci ustawiały stoliki i szafki. Dzieci poznały również kolejne etapy budowy domu wskazywały na różnice pomiędzy poszczególnymi etapami. Na koniec spotkanie dzieci czekała wspaniała niespodzianka trzy osoby zostały wyróżnione nagrodą w konkursie na orientację w przestrzeni naszej sali, a wszystkie dzieci dostały niespodziankę w postaci słodkiego lizaka.
Tacie Poli serdecznie dziękujemy.

„Zawody rodziców” – informatyk
26.01. gościem 4 latków był tata Hani, który w ramach cyklu „zawody rodziców” przedstawił zawód informatyka. Dzieci poznały urządzenia używane przez informatyków. Miały okazję również zobaczyć jak działa skaner. Tata Hani rozkręcił również obudowę komputera stacjonarnego dzięki czemu dzieci mogły zobaczyć jak wygląda komputer od środka. Na koniec spotkania przedszkolaki miały za zadanie rozpoznać poszczególne elementy komputera na rysunku a w nagrodę otrzymaliśmy tematyczne kolorowanki.
Serdecznie dziękujemy tacie Hani.

„Sałatkowe czary-mary” – zajęcie kulinarne
31 stycznia odbyło się kolejne zajęcie z cyklu „Kuchenne rewolucje”. Tym razem postanowiliśmy zrobić sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy przygotowaliśmy stanowiska, umyliśmy dłonie oraz wszystkie owoce. Pamiętaliśmy również o włożeniu fartuszków. Były jabłka, mandarynki, banany, pomarańcza, gruszki a nawet kiwi. Mali kucharze szybko zabrali się do pracy: samodzielnie kroili owoce, a następnie przygotowywali sos z pomocą nowo poznanego urządzenia, jakim był blender. Sałatka wyszła pyszna – dzieci z dumą degustowały deser. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przyniesione owoce.

Zimowa matematyka dla smyka
Zabawy matematyczne są niezwykle ważne w edukacji przedszkolnej – najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka. Stanowią one budulec, z którego przedszkolak tworzy pojęcia, zdobywa umiejętności. Jeżeli owe doświadczenia są odpowiednio dobrane wpływają na rozwój myślenia, a także hartowanie odporności. 27 stycznia czterolatki pogłębiały swoją wiedzę z zakresu edukacji matematycznej poprzez liczne gry i zabawy. Swoją zimową przygodę z matematyką dzieci rozpoczęły od guzikowych bałwanów, dzięki którym kształtowały umiejętność liczenia. Ogromna gra planszowa, matematyczna chusta animacyjna, babeczki od Pani Zimy, zimowe figury, zabawa z miarą krawiecką były wielkim zastrzykiem radości, dzięki któremu czterolatki nie zdawały sobie nawet sprawy z tego, że w owym momencie uczą się wielkich rzeczy. Najważniejsza jest przecież świetna zabawa. Mali geniusze zasłużyli tego dnia na medale.

Święto Babci i Dziadka
Babcia i Dziadek to osoby kojarzące się dzieciom z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. W związku z tym 24 stycznia czterolatki gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Licznie przybywający goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci gościła ogromna radość, skupienie, a nawet nutka niepokoju. Przedszkolaki przygotowały część artystyczną, na której prezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie, złożyły życzenia. Po występie czterolatki wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej podziękować Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze dla nich mają oraz miłość. Niejednej Babci i Dziadkowi łezka kręciła się w oku. Publiczność nie żałowała również pochwał i nagrodziła małych aktorów wielkimi brawami. Serdecznie dziękujemy miłym Gościom za przybycie.

Kolorowy śnieg – zabawy badawcze
13 stycznia czterolatki wcieliły się w rolę małych badaczy – pod lupę wzięły śnieg. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się biały puch, co się z nim dzieje, kiedy przyniesiemy go do ciepłej sali, badały także, czy jest on czysty. Przedszkolaki obserwowały również śnieg pozostawiony w pojemniku na kaloryferze. Ponadto sprawdzały, jak zachowuje się w momencie, gdy polejemy go gorącą wodą. Na tym jednak zabawa czterolatków się nie skończyła, bowiem dzieci malowały śnieżne kule farbami, które przeistoczyły się w kolorową wodę, co sprawiło im wiele radości. Zajęcie zakończyło się zabawą na świeżym powietrzu, podczas której przedszkolaki dowiedziały się, iż śnieg to nie tylko śnieżki, bałwany i sanki, ale również zabawa kolorami – dzieci zmieniły ogród przedszkolny w kolorową krainę.

Pomagamy ptakom przetrwać zimę
Bardzo ważne w edukacji dzieci, jest kształtowanie opiekuńczej postawy wobec zwierząt. Zima to pora roku podczas, której pomoc zwierzętom jest szczególnie potrzebna. Czterolatki swoją pomoc rozpoczęły od dokarmiania ptaków. Dzieci wsypały do karmnika przyniesione z domu ziarna. ponadto przez cały tydzień rozmawiamy z dzieci na temat w jaki sposób ludzie mogą pomóc zwierzętom przetrwać zimę.

„Kraina Lodu” – teatrzyk nauczycielek
Już od jakiegoś czasu w naszym przedszkolu zauważyć można fascynację bajką „Kraina Lodu”. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia panie: Dorotka i Kasia postanowiły sprawić czterolatkom niespodziankę w postaci teatrzyku, w którym oprócz wykorzystania piosenek oraz standardowych kukiełek, zostały wprowadzone elementy Papierowego Teatru Kamishibai. Przedszkolaki były niesamowicie skupione, zaangażowały się w śpiewanie utworów z Disneyowskiego „Frozen”, z kolei ich twarze w cudowny sposób oddawały przeżywane emocje. Dzieci szczególnie doceniły starania Pań, nagradzając je wielkimi brawami. Bardzo dziękujemy Majce z grupy II za udostępnienie lalek.

Magia świąt
Wraz z nastaniem grudnia „zapala się” w nas radość sygnalizująca, że Święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż – zbliżają się do nas wielkimi krokami. Czekają na nie dorośli, osoby starsze, a szczególnie dzieci. W naszej grupie pachnie świętami od bardzo dawna.

Blues-aerobic, czyli zabawy muzyczno-ruchowe
Ruch jest naturalną potrzebą każdego człowieka, której zaspokojenie zapewnia zarówno równowagę psychiczną, jak i fizyczną. Zajęcia taneczne stanowią istotną część kształcenia oraz wychowania ogólnego. Ponadto mają wpływ na realizację zasadniczego zadania przedszkola w zakresie edukacji ruchowej, tj. dążenie do pełnego i wszechstronnego rozwoju dziecka. Dlatego też 16 grudnia czterolatki z grupy pierwszej uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych, podczas których kształtowały pozytywną postawę wobec aktywności ruchowej, doskonaliły umiejętność łączenia ruchu z muzyką, a także rozwijały płynność oraz estetykę ruchu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w czasie nauki nowych kroków tanecznych, o czym świadczył uśmiech na ich buziach. Główną atrakcją okazał się jednak konkurs na najpiękniejszy „taniec towarzyski”. Ogłoszenie wyniku było bardzo trudne, gdyż wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały niezwykłe umiejętności taneczne. W związku z tym każdy przedszkolak otrzymał medal. Warty podkreślenia jest również fakt, iż taneczna atmosfera utrzymywała się w naszej sali przez cały dzień.

„Ozdabiamy pierniczki”
W środę (14.12) dzieci dekorowały pierniczki, które wykonywały w poniedziałek. Część pierniczków została przekazana na charytatywny kiermasz świąteczny.


„Świąteczne spotkanie przy choince”
We wtorek (13.12) czterolatki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, z którymi wykonywali własnoręczne ozdoby choinkowe. Dzieci oraz rodzice wykazały się dużą kreatywnością, dzięki czemu nasza choinka jest wesoła i pełna koloru.

„Pieczemy pierniczki”
Poniedziałek (12.12) zaczęliśmy od zrobienia pysznych, pachnących pierniczków . Dzieci samodzielnie zagniatały, wałkowały i wykrawały z ciasta różnorodne kształty. Ulubione kształty czterolatków to serduszka, bałwanki i choineczki.

„Zawody rodziców” – górnik
05.12. naszą grupę odwiedził tata Antka, który opowiedział dzieciom o zawodzie górnika. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda odświętny strój górnika oraz strój i akcesoria wykorzystywane w codziennej pracy. Tata Antka pokazał dzieciom również kamienie, które wydobywają górnicy w kopalniach odkrywkowych. Tata Antka przeczytał również dzieciom opowiadanie pt. „Rozgniewany węgielek”, przybliżające dzieciom znaczenie pracy górnika.
Serdecznie dziękujemy tacie Antka!

Zabawa i nauka z tablicą multimedialną
01.12. czterolatki z gr. I wzięły udział zajęciach związanych ze zdrowiem . Podczas zajęć dzieci pierwszy raz miały okazję pracować z tablicą multimedialną. Korzystaliśmy również z innowacyjnego programu edukacyjnego wychowania przedszkolnego „tablit”. Program oparty jest na metodzie projektów. Tablit umożliwia dzieciom w wieku przedszkolnym poznawanie świata przez działanie, doświadczanie, odkrywanie, przeżywanie i dyskutowanie.

Zawody rodziców – lekarz
30.11 naszym gościem był tata Olka, który opowiedział dzieciom o zawodzie lekarza ortopedy. Czterolatki dowiedziały się jakie są rodzaje urazów, zobaczyły również w jaki sposób nakłada się bandaż, gips oraz jak można usztywnić złamaną kość. Dzieci nauczył się również samodzielnie wykonywać opatrunek. Na koniec tata Olka przygotował przedszkolakom niespodziankę. Był to obraz, na którym każde dziecko odcisnęło w gipsie swój paluszek.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tacie Olka.


Święto Pluszowego Misia
25 listopada czterolatki obchodziły Święto Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków. Przybyły misie małe, średnie, duże, białe, brązowe, a nawet różowe. Dzieci z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swoich maskotkach. Ponadto poznały historię pluszowego misia. Podczas zajęć dzieci poznały kolejne urządzenie techniczne – tablet, na którym obejrzały prezentację multimedialną poświęconą misowym bohaterom bajek. Oczywiście przytulanki zostały także wykorzystane do zabaw matematycznych – dzieci liczyły razem z misiami, tworzyły znane im figury geometryczne, porównywały wielkości. Nie zabrakło tańców, zabaw z chustą ani