grupa II

Wyjście do biblioteki
15.02 w Fili nr 4 Koszalińskiej Biblioteki publicznej odbyło się spotkanie z Paniami zajmującymi się „robótkami ręcznymi” takimi jak szydełkowanie, szycie czy wyrabianie na drutach. Dzieci poznały podstawowe narzędzia używane do tych prac, miały również okazję spróbować samodzielnie wykonać proste ściegi. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki dowidziały się, że praca ludzkich rąk ma duże znaczenie w naszym codziennym życiu.


Dzień czerwonego serduszka
14.02 w naszej grupie odbyły sie wesołe zabawy, mające na celu kształtowanie pozytywnych relacji z rówieśnikami. Przez cały dzień pięciolatki brały udział w zabawach tanecznych z wykorzystaniem gazet, zabawach ruchowych oraz plastycznych. Czerwone serce które było tematem przewodnim tego dnia symbolizowało życzliwość oraz troskę wobec drugiego człowieka.


Dzień babci i Dziadka
29.01 w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji „Dnia babi i dziadka”. Przedszkolaki przedstawiły program słowno – muzyczny, w którym pokazały jak bardzo kochają swoich bliskich. Na koniec wszystkie dzieci przekazały swoim gościom własnoręczne wykonane upominki.
Babciu i Dziadku żyjcie nam 100 lat !!!

Tydzień z zegarami
Przez cały tydzień 5 latki z gr II rozmawiały na temat upływającego czasu, poznawaliśmy różnego rodzaju zegary. Dzieci przynosiły z domu swoje zegary, dzięki czemu mogliśmy w naszej sali stworzyć wystawę. Podsumowaniem naszego tematu była wycieczka do zegarmistrza. Dzieci miały możliwość poznać pracę pana zegarmistrza, narzędzia których używa do naprawy zegarów oraz różnego rodzaju zegary. Dzieci przekazały na pamiątkę i z podziękowaniami za wspaniałą lekcję własnoręcznie wykonany na zajęciach plastycznych zegar.

Zabawy w kodowanie w gr II
Dzieci z gr II biorą udział w zabawach w kodowanie. Zabawy pobudzają analizowanie i logiczne myślenie, kształtują kompetencje matematyczne, wpływają na ogólny rozwój dziecka. Kodowanie poprzez zabawy na specjalnie konstruowanych matach jest doskonałym wprowadzeniem dziecka w świat programowania.

Świąteczne spotkanie 5 latków z uczniami z OREW.
13.12. gośćmi przedszkolaków z grupy II byli uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Koszalinie, którzy wraz z 5 latkami z gr. I obejrzeli program muzyczny o tematyce świątecznej. Po występach nasi goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy . Dzieci bardzo szybko nawiązały pozytywne relacje co było widoczne podczas wspólnych zabaw w kącikach zainteresowań oraz zabaw konstrukcyjnych . W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia oraz przekazaliśmy własnoręcznie zrobione dekoracje świąteczne. Spotkanie jest kontynuacją współpracy, którą nawiązaliśmy w roku szkolny 2016/2017.


Świąteczne spotkanie z rodzicami w gr II
11.12. w gr. II odbyło się Świąteczne spotkanie integracyjne z rodzicami. 5 latki przedstawiły program muzyczny podczas, którego rodzice mogli usłyszeć kolędy oraz piosenki o tematyce świąteczno – zimowej. Po części artystycznej dzieci wraz z rodzicami wykonali ozdoby świąteczne, które ozdobiły naszą choinkę. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za wspólne spędzenie czasu we wspaniałej atmosferze.

Pięciolatki w teatrze
W listopadzie dzieci obu grup pięciolatków uczestniczyły w wyjściu do teatru. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt. „Pipi Pończoszanka”, który był pełen zarówno zabawnych jak i wzruszających scen. Aktorzy nawiązywali kontakt z publicznością przez co nasi widzowie mogli poczuć się częścią ekipy aktorskiej.


Jesienne spotkanie ze sztuką
Dzisiaj Julia z gr II reprezentowała nasze przedszkole w konkursie „Jesienne spotkanie ze sztuką”, który odbył się w Przedszkolu nr 8 im. Janusza Korczaka w Koszalinie. Celem spotkania było miedzy innymi zainteresowanie dzieci otaczającą przyrodą orazkształtowanie emocjonalnego stosunku do przyrody. Julia zaprezentowała wiersz Pani Doroty Gellner pt. „Jesienny pociąg”. Wszystkie dzieci za swoje wspaniałe występy otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Tydzień warzyw w gr II
Przez cały tydzień nasze przedszkolaki przynosiły do przedszkola różne warzywa. Dzieci poznawały ich nazwy oraz przydatność kulinarną. W naszej sali pojawił się stragan, gdzie dzieci przy pomocy zabawkowych banknotów kupowały i sprzedawały poszczególne warzywa. Dzieci uczestniczyły również w zabawach badawczych, plastycznych oraz matematycznych z wykorzystaniem warzyw. podsumowaniem tygodnia było zrobienie przepysznej sałatki jarzynowej.

5 latki z gr II w bibliotece
04 października 5 latki z gr. II odbyły swoją pierwszą lekcję biblioteczną w filii nr 4 koszalińskiej biblioteki publicznej. Pani bibliotekarka Danuta Rembowska oprowadziła dzieci po bibliotece, pokazała rodzaje książek , jakie można wypożyczyć. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie zasady panują w bibliotece i jak należy postępować z książkami. Dzieci również wysłuchały bajki czytanej przez Panią Danutę. Na koniec spotkania każdy 5 latek własnoręcznie wykonał zakładkę do książki.

Zabawy w OREW w Koszalinie
Pięciolatki z grupy drugiej uczestniczyły w zabawach zorganizowanych z okazji X – lecia ośrodka OREW w Koszalinie. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielami ośrodka m. in. malowały kamienie, wykonywały babeczki z masy plastycznej, wykonywały biżuterię uczestniczyły w zabawach sportowych. Dzieci miały okazję poznać również wiele postaci bajkowych np. tygryska z „Kubusia Puchatka”. Dzieci uczestniczyły również w pysznym poczęstunku i otrzymały wspaniałe prezenty w postaci kolorowanek. Bardzo dziękujemy Ośrodkowi za wspaniały dzień i gratulujemy X – lecia swojej działalności.

Wycieczka do ogrodu botoanicznego

We wrześniu pięciolatki wybrały się na wycieczkę do ogrodu botanicznego we Włokach. Dzieci wzięy udział w przyrodniczych zajęciach edukacyjnych. Przedszkolaki miały okazję poznać egzotyczną roślinność, dowiedziały się jakie warunki potrzebne są rośliną do życia.