grupa II

5 latki z gr II w bibliotece
04 października 5 latki z gr. II odbyły swoją pierwszą lekcję biblioteczną w filii nr 4 koszalińskiej biblioteki publicznej. Pani bibliotekarka Danuta Rembowska oprowadziła dzieci po bibliotece, pokazała rodzaje książek , jakie można wypożyczyć. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie zasady panują w bibliotece i jak należy postępować z książkami. Dzieci również wysłuchały bajki czytanej przez Panią Danutę. Na koniec spotkania każdy 5 latek własnoręcznie wykonał zakładkę do książki.

Zabawy w OREW w Koszalinie
Pięciolatki z grupy drugiej uczestniczyły w zabawach zorganizowanych z okazji X – lecia ośrodka OREW w Koszalinie. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielami ośrodka m. in. malowały kamienie, wykonywały babeczki z masy plastycznej, wykonywały biżuterię uczestniczyły w zabawach sportowych. Dzieci miały okazję poznać również wiele postaci bajkowych np. tygryska z „Kubusia Puchatka”. Dzieci uczestniczyły również w pysznym poczęstunku i otrzymały wspaniałe prezenty w postaci kolorowanek. Bardzo dziękujemy Ośrodkowi za wspaniały dzień i gratulujemy X – lecia swojej działalności.

Wycieczka do ogrodu botoanicznego

We wrześniu pięciolatki wybrały się na wycieczkę do ogrodu botanicznego we Włokach. Dzieci wzięy udział w przyrodniczych zajęciach edukacyjnych. Przedszkolaki miały okazję poznać egzotyczną roślinność, dowiedziały się jakie warunki potrzebne są rośliną do życia.