grupa II

Światowy Dzień Książki w gr II
23.04. pięciolatki świętowały „Światowy Dzień Książki”. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej „Historia książki” zorganizowanej w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. W przedszkolu dzieci wzięły udział w zabawach propagujących i zachęcających do czytania. Na koniec dzieci wykonały zakładki do książki wg własnego projektu.

no images were found


Grupa II w krainie bajek z OREW Koszalin
Pięciolatki z grupy II odbyły niesamowitą podróż do krainy bajek. Nauczyciele z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego zaprowadzili dzieci do „Bajki Kopciuszek”. Przedszkolaki razem z uczniami ośrodka, wykonywały wszystkie prace, które wykonywał również Kopciuszek przed wyjściem na bal: oddzielały ziarna grochu od ziaren maku, prały dywany, myły naczynia. Po zakończonej ciężkiej pracy, dzieci miały za zadanie zaprojektować i ozdobić suknię na bal. Uczestniczyły w balu razem z Kopciuszkiem i Księciem oraz szukały zagubionego pantofelka.”Podróż” dla wszystkich dzieci była niesamowitym przeżyciem i piękną integracją z dziećmi z OREW.

Wiosenna zabawa wierszem
Michalinka z gr II wzięła udział w konkursie recytatorskim pt. ” Wiosenna zabawa wierszem,” zorganizowanym w Przedszkolu nr 12. Michalina zaprezentowała wiersz pt. ‚Kaczuszki” Heleny Bechlerowej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki.

no images were found


Wycieczka do Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich
5-latki z grupy II odbyły wycieczkę do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jest to miejsce pracy rodziców Agnieszki i Adasia. Dzieci obejrzały prezentację związaną z rodzajami znaków drogowych oraz zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.Przedszkolaki miały też możliwość zwiedzenia i poznania pracy w laboratorium zakładowym. Na zakończenie wycieczki dzieci obejrzały sprzęt i pojazdy drogowe oraz poznały pracę geodetów.

Zielony ogródek
Piękna wiosna zamieniła 5 latki w małych ogrodników. Dzieci posadziły cebulki kwiatów, zasiały nasiona warzyw i kwiatów. Teraz, czekamy na wspaniałe efekty naszej pracy.

no images were found

„Świąteczne spotkanie z maluszkami”
W związku ze zbliżającymi się Świętami, 5 latki zaprosiły swoich młodszych kolegów i koleżanki, na wspólne wykonanie dekoracji Świątecznych. Podczas spotkania powstały wspaniałe dzieła, którym towarzyszyły ogromne uśmiechy.

no images were found

Wyjście do Filharmonii Koszalińskiej
W marcu 5 latki z Gr II i III miały okazję uczestniczyć w wycieczce do filharmonii. Dzieci po budynku oprowadzał Dyrektor Pan Robert Wasilewski. Dzieci miały okazję uczestniczyć, również w próbie orkiestry.

no images were found


IV Przegląd piosenki „Integracja Malowana Piosenką”
W marcu Gaja i Hubert wzięli udział w IV Przegląd piosenki „Integracja Malowana Piosenką” zorganizowanym w Przedszkolu Integracyjnym w Koszalinie. Dzieci zaprezentowały utwór ”Mały człowiek”. Dzieci poprzez piosenki pokazują, że każdy człowiek i mały i duży jest tak samo ważny.

no images were found


XII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI KOSZALIŃSKICH POETÓW
Kasia reprezentowała nasze przedszkole w XII Przeglądzie Twórczości Koszalińskich Poetów w Przedszkolu nr 11. Kasia wyrecytowała wiersz Pani Reginy Adamowicz. „Miejsce jak z bajki”. Dzieci za swój wkład i zaangażowanie otrzymały dyplomy i nagrody.

no images were found


Zabawy w sklep
Przez cały tydzień pięciolatki przynosiły do przedszkola pudełka po rożnych produktach spożywczych, chemicznych, lekach. Dzieci klasyfikowały przedmioty wg przeznaczenia, ustalały w jakim sklepie można zakupić dany przedmiot. Ponadto przedszkolaki posługiwały się zabawkowymi pieniędzmi, ustalały cenę produktu i płaciły odpowiednim banknotem. Zabawa w sklep, bardzo podobała się wszystkim dzieciom.

no images were found


Metoda Dobrego Startu
W naszej grupie dzieci raz w tygodniu pracują Metodą Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Założeniem metody jest jednoczesne rozwijanie funkcji wzrokowych, słuchowych, dotykowo – kinestetycznych (czucie dotyku i ruchu) i motorycznych oraz współdziałanie czyli integracja percepcyjno – motoryczna

no images were found


Wyjście do biblioteki
15.02 w Fili nr 4 Koszalińskiej Biblioteki publicznej odbyło się spotkanie z Paniami zajmującymi się „robótkami ręcznymi” takimi jak szydełkowanie, szycie czy wyrabianie na drutach. Dzieci poznały podstawowe narzędzia używane do tych prac, miały również okazję spróbować samodzielnie wykonać proste ściegi. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki dowidziały się, że praca ludzkich rąk ma duże znaczenie w naszym codziennym życiu.

no images were found


Dzień czerwonego serduszka
14.02 w naszej grupie odbyły sie wesołe zabawy, mające na celu kształtowanie pozytywnych relacji z rówieśnikami. Przez cały dzień pięciolatki brały udział w zabawach tanecznych z wykorzystaniem gazet, zabawach ruchowych oraz plastycznych. Czerwone serce które było tematem przewodnim tego dnia symbolizowało życzliwość oraz troskę wobec drugiego człowieka.

no images were found


Dzień babci i Dziadka
29.01 w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji „Dnia babi i dziadka”. Przedszkolaki przedstawiły program słowno – muzyczny, w którym pokazały jak bardzo kochają swoich bliskich. Na koniec wszystkie dzieci przekazały swoim gościom własnoręczne wykonane upominki.
Babciu i Dziadku żyjcie nam 100 lat !!!

no images were found


Tydzień z zegarami
Przez cały tydzień 5 latki z gr II rozmawiały na temat upływającego czasu, poznawaliśmy różnego rodzaju zegary. Dzieci przynosiły z domu swoje zegary, dzięki czemu mogliśmy w naszej sali stworzyć wystawę. Podsumowaniem naszego tematu była wycieczka do zegarmistrza. Dzieci miały możliwość poznać pracę pana zegarmistrza, narzędzia których używa do naprawy zegarów oraz różnego rodzaju zegary. Dzieci przekazały na pamiątkę i z podziękowaniami za wspaniałą lekcję własnoręcznie wykonany na zajęciach plastycznych zegar.

no images were found

Zabawy w kodowanie w gr II
Dzieci z gr II biorą udział w zabawach w kodowanie. Zabawy pobudzają analizowanie i logiczne myślenie, kształtują kompetencje matematyczne, wpływają na ogólny rozwój dziecka. Kodowanie poprzez zabawy na specjalnie konstruowanych matach jest doskonałym wprowadzeniem dziecka w świat programowania.

no images were found

Świąteczne spotkanie 5 latków z uczniami z OREW.
13.12. gośćmi przedszkolaków z grupy II byli uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Koszalinie, którzy wraz z 5 latkami z gr. I obejrzeli program muzyczny o tematyce świątecznej. Po występach nasi goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy . Dzieci bardzo szybko nawiązały pozytywne relacje co było widoczne podczas wspólnych zabaw w kącikach zainteresowań oraz zabaw konstrukcyjnych . W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia oraz przekazaliśmy własnoręcznie zrobione dekoracje świąteczne. Spotkanie jest kontynuacją współpracy, którą nawiązaliśmy w roku szkolny 2016/2017.

no images were found


Świąteczne spotkanie z rodzicami w gr II
11.12. w gr. II odbyło się Świąteczne spotkanie integracyjne z rodzicami. 5 latki przedstawiły program muzyczny podczas, którego rodzice mogli usłyszeć kolędy oraz piosenki o tematyce świąteczno – zimowej. Po części artystycznej dzieci wraz z rodzicami wykonali ozdoby świąteczne, które ozdobiły naszą choinkę. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za wspólne spędzenie czasu we wspaniałej atmosferze.

no images were found

Pięciolatki w teatrze
W listopadzie dzieci obu grup pięciolatków uczestniczyły w wyjściu do teatru. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt. „Pipi Pończoszanka”, który był pełen zarówno zabawnych jak i wzruszających scen. Aktorzy nawiązywali kontakt z publicznością przez co nasi widzowie mogli poczuć się częścią ekipy aktorskiej.

no images were found


Jesienne spotkanie ze sztuką
Dzisiaj Julia z gr II reprezentowała nasze przedszkole w konkursie „Jesienne spotkanie ze sztuką”, który odbył się w Przedszkolu nr 8 im. Janusza Korczaka w Koszalinie. Celem spotkania było miedzy innymi zainteresowanie dzieci otaczającą przyrodą orazkształtowanie emocjonalnego stosunku do przyrody. Julia zaprezentowała wiersz Pani Doroty Gellner pt. „Jesienny pociąg”. Wszystkie dzieci za swoje wspaniałe występy otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

no images were found


Tydzień warzyw w gr II
Przez cały tydzień nasze przedszkolaki przynosiły do przedszkola różne warzywa. Dzieci poznawały ich nazwy oraz przydatność kulinarną. W naszej sali pojawił się stragan, gdzie dzieci przy pomocy zabawkowych banknotów kupowały i sprzedawały poszczególne warzywa. Dzieci uczestniczyły również w zabawach badawczych, plastycznych oraz matematycznych z wykorzystaniem warzyw. podsumowaniem tygodnia było zrobienie przepysznej sałatki jarzynowej.

no images were found

5 latki z gr II w bibliotece
04 października 5 latki z gr. II odbyły swoją pierwszą lekcję biblioteczną w filii nr 4 koszalińskiej biblioteki publicznej. Pani bibliotekarka Danuta Rembowska oprowadziła dzieci po bibliotece, pokazała rodzaje książek , jakie można wypożyczyć. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie zasady panują w bibliotece i jak należy postępować z książkami. Dzieci również wysłuchały bajki czytanej przez Panią Danutę. Na koniec spotkania każdy 5 latek własnoręcznie wykonał zakładkę do książki.

no images were found

Zabawy w OREW w Koszalinie
Pięciolatki z grupy drugiej uczestniczyły w zabawach zorganizowanych z okazji X – lecia ośrodka OREW w Koszalinie. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielami ośrodka m. in. malowały kamienie, wykonywały babeczki z masy plastycznej, wykonywały biżuterię uczestniczyły w zabawach sportowych. Dzieci miały okazję poznać również wiele postaci bajkowych np. tygryska z „Kubusia Puchatka”. Dzieci uczestniczyły również w pysznym poczęstunku i otrzymały wspaniałe prezenty w postaci kolorowanek. Bardzo dziękujemy Ośrodkowi za wspaniały dzień i gratulujemy X – lecia swojej działalności.

no images were found

Wycieczka do ogrodu botoanicznego

We wrześniu pięciolatki wybrały się na wycieczkę do ogrodu botanicznego we Włokach. Dzieci wzięy udział w przyrodniczych zajęciach edukacyjnych. Przedszkolaki miały okazję poznać egzotyczną roślinność, dowiedziały się jakie warunki potrzebne są rośliną do życia.

no images were found