grupa II

Pięciolatki w teatrze
W listopadzie dzieci obu grup pięciolatków uczestniczyły w wyjściu do teatru. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt. „Pipi Pończoszanka”, który był pełen zarówno zabawnych jak i wzruszających scen. Aktorzy nawiązywali kontakt z publicznością przez co nasi widzowie mogli poczuć się częścią ekipy aktorskiej.


Jesienne spotkanie ze sztuką
Dzisiaj Julia z gr II reprezentowała nasze przedszkole w konkursie „Jesienne spotkanie ze sztuką”, który odbył się w Przedszkolu nr 8 im. Janusza Korczaka w Koszalinie. Celem spotkania było miedzy innymi zainteresowanie dzieci otaczającą przyrodą orazkształtowanie emocjonalnego stosunku do przyrody. Julia zaprezentowała wiersz Pani Doroty Gellner pt. „Jesienny pociąg”. Wszystkie dzieci za swoje wspaniałe występy otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Tydzień warzyw w gr II
Przez cały tydzień nasze przedszkolaki przynosiły do przedszkola różne warzywa. Dzieci poznawały ich nazwy oraz przydatność kulinarną. W naszej sali pojawił się stragan, gdzie dzieci przy pomocy zabawkowych banknotów kupowały i sprzedawały poszczególne warzywa. Dzieci uczestniczyły również w zabawach badawczych, plastycznych oraz matematycznych z wykorzystaniem warzyw. podsumowaniem tygodnia było zrobienie przepysznej sałatki jarzynowej.

5 latki z gr II w bibliotece
04 października 5 latki z gr. II odbyły swoją pierwszą lekcję biblioteczną w filii nr 4 koszalińskiej biblioteki publicznej. Pani bibliotekarka Danuta Rembowska oprowadziła dzieci po bibliotece, pokazała rodzaje książek , jakie można wypożyczyć. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie zasady panują w bibliotece i jak należy postępować z książkami. Dzieci również wysłuchały bajki czytanej przez Panią Danutę. Na koniec spotkania każdy 5 latek własnoręcznie wykonał zakładkę do książki.

Zabawy w OREW w Koszalinie
Pięciolatki z grupy drugiej uczestniczyły w zabawach zorganizowanych z okazji X – lecia ośrodka OREW w Koszalinie. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielami ośrodka m. in. malowały kamienie, wykonywały babeczki z masy plastycznej, wykonywały biżuterię uczestniczyły w zabawach sportowych. Dzieci miały okazję poznać również wiele postaci bajkowych np. tygryska z „Kubusia Puchatka”. Dzieci uczestniczyły również w pysznym poczęstunku i otrzymały wspaniałe prezenty w postaci kolorowanek. Bardzo dziękujemy Ośrodkowi za wspaniały dzień i gratulujemy X – lecia swojej działalności.

Wycieczka do ogrodu botoanicznego

We wrześniu pięciolatki wybrały się na wycieczkę do ogrodu botanicznego we Włokach. Dzieci wzięy udział w przyrodniczych zajęciach edukacyjnych. Przedszkolaki miały okazję poznać egzotyczną roślinność, dowiedziały się jakie warunki potrzebne są rośliną do życia.