Grupa II

Dzień Morza i Oceanów w grupie II

Dzień Morza i Oceanów upłynął w grupie II na ciekawych zajęciach i zabawach o tematyce morskiej. Przedszkolaki zapoznały się z nazwami i ciekawostkami na temat zwierząt i roślinności występującej w morzu i oceanie. Oglądały dary morza: muszelki, bursztyny, perełki, słuchały szumu morza w muszli. Dowiedziały się, że woda w morzu jest słona. Dzieci wysłuchały bajki o tematyce morskiej oraz wzięły udział w zabawach takich jak: łowienie ryb, układanie puzzli z zwierzętami żyjącymi w morzu, zabawie z chustą animacyjną, dmuchały na papierowe statki.  Przedszkolaki utworzyły statek do piosenki pt. ,,Kapitan” reagowały na komendy : ,,Na prawą burtę „, Na lewą burtą”. Na zakończenie morskich zabaw dzieci wykonały pracę plastyczną  pt. ,,Ryba”. Warto pochwalić nasze czterolatki za to, że posiadają dużą wiedzę o morzu i oceanach i chętnie się nią dzielą.

,,Wyprawa po skarb”- Dzień Dziecka w grupie II

01.czerwca był dla czterolatków z grupy II dniem pełnym wrażeń. Dzieci rozpoczęły swoje święto zabawą taneczną w sali. Bawiły się do piosenek :,,Chu, chu, ua, ,,Dance. Dance”, tańczyły z balonami. Brały udział w  przygotowanym dla nich  uroczystym poczęstunku. Jednakoż wiele radości sprawił dzieciom tego dnia udział w zabawie poszukiwawczej pt. ,,Zabawa po skarb”. Z pomocą otrzymanego listu od ,,Dzieci Świata”, ukrytych map, wskazówek i zawartych w nich zadaniach do wykonania czterolatki miały odnaleźć skarb.
W wyznaczonych punktach na podwórku przedszkolnym wykonywały zadania takie jak: rozwiązywały zagadki, malowały na folii, układały zamek, ułożyły okrzyk przedszkolaka bawiły się chustą animacyjną itp. W końcu dotarły do upragnionego skarbu, który okazał się prezentem dla dzieci. Tam wykonały ostatnie zadanie zatańczyły: ,, Ręce w górze” ,,Bella ciao”. W sali czekała na dzieci również niespodzianka – zabawki do zabawy w sali : puzzle, klocki, figurki, układanki itp. Wszystkie czterolatki otrzymały pamiątkowe medale za udział w zabawie. Życzymy dzieciom w Dniu Ich Święta wiele radości oraz samych szczęśliwych chwil.

Światowy Dzień Ziemi

Dnia 22.04. dzieci z grupy II wzięły udział w przyrodniczych i ekologicznych zabawach zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Ziemi. W ramach realizacji  programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” dzieci poznają  piękny świat przyrody oraz  uczą się  jak chronić i dbać o otaczające nas środowisko, w jaki sposób szanować rośliny i zwierzęta.

Dzień Strażaka w grupie II

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja. O tym jak ważna jest praca strażaków i odpowiedzialna, dzieci dowiedziały się podczas dzisiejszych zajęć. Każde dziecko otrzymało zadanie do wykonania. Czterolatki omawiały na podstawie ilustracji się na czym polega praca strażaków, utrwaliły numery alarmowe, dopasowywały do nich odpowiednie służby mundurowe i pojazdy. Rozwiązywały zagadki, nazywały i odnajdywały sprzęt strażacki, układały puzzle o tematyce strażackiej. Przedszkolaki układały drabinę strażacką według określonego rytmu oraz  tak jak strażacy próbowały ,,gasić pożar”. Dowiedziały się również, jak należy właściwie zachowywać się w sytuacjach zagrożenia. Czterolatki zapoznały się z zasadami ewakuacji, na sygnał prawidłowo ustawiły się przy wyjściu ewakuacyjnym. Z okazji Dnia Strażaka składamy najserdeczniejsze życzenia rodzicom wykonującym zawód strażaka.

Dzień zdrowego śniadania w grupie II

W środę 21.04. czterolatki z grupy II mogły samodzielnie przygotować śniadanie ze świeżych i zdrowych produktów. Każdy przedszkolak sam mógł zdecydować, jakie produkty zagoszczą na jego kanapce. Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył przedszkolakom sił do dalszych aktywności. W ramach realizowanej w grupie akcji „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, dzieci nie tylko poszerzają wiadomości jak należy dbać o środowisko, ale zachęcane są również do zdrowego odżywiania. Samodzielnie  przez siebie  kanapki przedszkolaki zjadły ze smakiem i z dużym apetytem.

Dzień matematyki w grupie II

Z okazji Dnia Matematyki przypadającego na dzień 12 marca czterolatki uczestniczyły w zabawach matematycznych. Przedszkolaki doskonaliły umiejętność przeliczania, odróżniały liczenie błędne od poprawnego, operowały nazwami liczebników porządkowych, a także porównywały gdzie jest więcej, a gdzie mniej. Dzieci brały udział zabawach, które pozwoliły doskonalić orientację przestrzenną, rozpoznawały figury geometryczne. Nie zabrakło także zabawy z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

Dzień wody w grupie II

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Ideą obchodzenia tego dnia jest uświadomienie wszystkim konieczności racjonalnego korzystania z wody oraz kształtowanie postaw proekologicznych. W tym dniu czterolatki z grupy II rozmawiały na temat wykorzystania wody, przyczyn i skutków zanieczyszczenia oraz sposobów jej ochrony. Obejrzały teatrzyk, który udzielił im odpowiedzi na pytanie do czego potrzebna jest woda. Brały udział także w „wodnych” doświadczeniach, dzięki którym dowiedziały się, jakie właściwości ma woda oraz dlaczego jedne przedmioty toną w wodzie, a inne utrzymują się na powierzchni, które się rozpuszczają w wodzie, a które nie. Z obejrzanego  filmu edukacyjnego uzyskały informację się skąd się bierze deszcz i jak wygląda obieg wody w przyrodzie. Uczestniczyły w zabawie ruchowej do piosenki pt.,,Deszczowa piosenka”. Nasze  przedszkolaki wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać oraz oszczędzać.  

Teatrzyk ,,Trzy świnki” w grupie II

W środę  24 marca w ramach realizowanego tematu tygodniowego ,,W teatrze” czterolatki miały okazję obejrzeć  przedstawienie kukiełkowe pt. „Trzy Małe Świnki”. Dzieci choć doskonale znają tą bajkę, to z wielkim zainteresowaniem śledziły perypetie małych bohaterów. Urocze przedstawienie uświadomiło dzieciom znaczenie pracowitości w życiu. Po przedstawieniu  czterolatki wykonały pracę plastyczną kukiełki – świnki z papierowych talerzyków.

Świąteczne życzenia

Świąteczna dekoracja w sali wprowadziła czterolatki z grupy II w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przy ozdobionej bombkami i lampkami choince dzieci zaprezentowały świąteczne piosenki takie jak: ,,Mikołaj pędzi”,,, Stała pod śniegiem”,,Jingle Bells” oraz recytowały wierszyk o choince. Następnie przedszkolaki życzyły wszystkim Wesołych świąt.

„Dzień Przyjaźni w kolorze czerwonym” 

Dnia 15.02 czterolatki z grupy II obchodziły ” Dzień Przyjaźni w kolorze czerwonym”. Z zainteresowaniem uczestniczyły w rozmowie, która pozwoliła określić dzieciom, czym jest przyjaźń. Następnie wspólnie wykonały plakat, przyozdobiły balony, a także brały udział w zabawie ruchowej do piosenki pt. ” W przyjaźni siła. Ja i Ty w cztery oczy.” Atrakcja grupowa dostarczyła średniakom wiele radości. 

„Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.”

11 lutego, w całej Europie, obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji czterolatki z grupy II odbyły rozmowę na temat numerów alarmowych. Następnie obejrzały prezentację multimedialną. Poprzez prezentację dzieci przypominały sobie wygląd pojazdów uprzywilejowanych, ale także słyszały ich dźwięk. Obejrzały krótki film i osłuchały się z piosenką. Poznały odpowiednie numery alarmowe oraz dowiedziały się w jakich sytuacjach korzystamy z numeru 112. Dzieci z grupy II rozwiązywały zagadki dotyczące przyjazdu odpowiednich służb, a następnie przy pomocy wspólnie stworzonego telefonu odgrywały scenki wzywania pomoc. Dzięki temu wiedzą, że zawsze należy w pierwszej kolejności podać swoje imię i nazwisko. Uczestniczyły w zabawie ruchowej. „Czerwone – stój, zielone – jedź ”. Wykonały patyczki z numerem alarmowym i utrwaliły numer 112.

„Dzień Bezpiecznego Internetu „.

Dnia 09.02.2021r. obchodzimy Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W obchodach tego dnia uczestniczyły dzieci z grupy II. Czterolatki zapoznały się z treściami projektu edukacyjnego pt. Necio.pl przeznaczonego dla dzieci w wieku 4-5 lat. Miały  okazję zaznajomić się z bohaterami bajki: Jasiem i robotem Necio. Aby dzieci mogły lepiej przyswoić sobie sylwetkę robota, już na wcześniejszych zajęciach przygotowały sylwetkę robota z materiałów ekologicznych. Dzięki ,,włóczkowej sieci” próbowały zrozumieć na czym polega połączenie internetowe. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się o pozytywnym zastosowaniu Internetu min: możliwości nauki i pracy, rozmowy, robienia zakupów, oglądania filmów, korzystania z gier. Krótkie filmiki z serii Sieciaki.pl oraz występujące tam Sieciuchy pomogły zrozumieć zagrożenia takie jak: nieprawdziwe treści, niebezpieczne kontakty. Dowiedziały się również o przestrzeganiu spędzania czasu przed komputerem. W rytm muzyki zespołu Kraftwerk, wspaniale naśladowały ruchy robota. Podsumowaniem zajęć było wykonanie własnego komputera.

„Pączkowe” zabawy.

Tłusty czwartek dzieci świętowały nie tylko zjadaniem pączków, ale również zabawami ruchowymi i aktywnością plastyczną o ,,pączkowej” tematyce. Wcześniej czterolatki zapoznały się z tradycją Tłustego czwartku, historią oraz produktami potrzebnymi do ich wypieku. Następnie przyszedł czas na zabawy ruchowe, podczas których koła do pływania i koła od ringo zastępowały słodkie oponki.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego

„Jak wygląda niedźwiedź polarny? Gdzie mieszka? Co je? Dlaczego niedźwiedzie polarne nie marzną? Czy duża jest niedźwiedzia łapa?… Na te i wiele innych pytań czterolatki szukały odpowiedzi podczas wtorkowych zajęć. Dzieci uważnie wysłuchały informacji o naszym dzisiejszym bohaterze, a także dowiedziały się kilku ciekawostek z życia niedźwiedzi polarnych. Uwieńczeniem Dnia Niedźwiedzia Polarnego było wykonanie pracy plastycznej z wizerunkiem misia.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 22.01.2021 r. dzieci z grupy II uczciły święto swoich babć i dziadków. Czterolatki zaprezentowały wierszyk, zaśpiewały piosenki o tym jak bardzo Ich kochają. Dzieci zatańczyły „Biały walczyk” , wykonały prezenty-laurki. My również dołączamy się do życzeń dzieci, życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień.

Zimowy Bal Karnawałowy 

29 stycznia 2021r. odbył się w grupie II „Zimowy Bal Karnawałowy”. Tego dnia dzieci pojawiły się w barwnych i pomysłowych strojach : Elzy, Śnieżynki, bałwanka oraz innych bajkowych postaci. Zabawę dzieci rozpoczęły od zaprezentowania swoich kostiumów. Następnie skoczna i rytmiczna muzyka zaprosiła dzieci do tańca. Dzieci tańczyły do piosenek: ” Chocolate”, ” Chu chu ua „, ” Tańczą baloniki” , „Stonoga” itp. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach muzyczno – ruchowych : „ Ręce w górę”, ”  Zegar ” oraz w konkursach z balonami i liną. Przerwę w zabawie dzieciom umilił słodki poczęstunek.  Dzisiejsza zabawa sprawiła dzieciom wiele radości. Kolejny ” Zimowy Bal Karnawałowy” już za rok !

Zabawy z guzikami

12 grudnia guziki mają swój wielki dzień, albowiem obchodzony jest Światowy Dzień Guzika. Guziki są nie tylko elementem garderoby, ale mogą być wykorzystane do nauki i zabawy. Kształty, rozmiary, kolory, sortowanie, układanie, nawlekanie, liczenie – to zabawy rozwijające kreatywność, wyobraźnię, motorykę małą, a także utrwalają umiejętności liczenia. Czterolatki wzięły udział w właśnie takich zabawach z guzikami. Najpierw dzieci wysłuchały bajkę pt. ,,O niezwykłym guziku ” oraz doskonaliły spostrzeganie pt. ,,Co widzę przez dziurkę od guzika”. Próbowały także  przewlec sznurek przez dziurki w guziku, a podczas zabawy słuchowej rozpoznawały w którym pojemniku jest więcej guzików. Nie zabrakło zabaw matematycznych : ,,Przelicz guziki” – przeliczały otrzymane guziki, „Gdzie jest guzik?”- dzieci ćwiczyły stosunki przestrzenne, „Guzikowe figury geometryczne”- układały figury, ”segregowały guziki wg wielkości, koloru i kształtu. Czterolatki wykonały prace plastyczną puzzle, których bohaterem był guzik.

Mikołajki

07.12.  zawitał do dzieci z  grupy II Mikołaj. Nie była to jednak tradycyjna wizyta, ponieważ w tym roku Mikołaj zastosował się do obowiązujących sanitarnych zasad i przywitał się z dziećmi zachowując bezpieczny odstęp. Następnie upewnił się, czy dzieci były grzeczne przez cały rok i obdarował dzieci prezentami. Czterolatki podziękowały Mikołajowi za piękne prezenty wierszykiem i piosenkami.  Następnie wzięły udział w ,,mikołajkowych” zabawach. Poruszały się do muzyki mikołajowymi pojazdami takimi jak: samochód, samolot, pociąg, sanie, układały puzzle, losowały z mikołajkowej czapki ilustracje pt.,,Kim będę,” przeliczały kółka, aby dojść do portretu Mikołaja. Czterolatki obejrzały również spektakl on-line pt. ,,Elfy trzy”, a podczas zabawy na podwórku przedszkolnym Mikołaj jeszcze raz odwiedził dzieci i ustawił się do wspólnego zdjęcia.

 
Dzień Przedszkolaka w grupie II
 
21.09 obchodziliśmy ważne dla wszystkich przedszkolaków święto ” Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka „. Zabawę rozpoczęliśmy od Hymnu Przedszkola nr 22. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach sportowych : przechodziły po kamieniach oraz uczestniczyły w wyścigach rzędów. Dużo radości sprawiły zabawy z balonami, improwizacje ruchowe do piosenek  ” Chu chu ua”, ” Dance, dance „, „Chocolate” . Na zakończenie zabawy  dzieci pozowały w fotobudce z zabawnym gadżetami. Śmiechu i radości nie było końca. 
 
 
Dzień Pluszowego Misia/Dzień Postaci z Bajek grupy II
 
26.11.2020 czterolatki z grupy II świętowały  Dzień Pluszowego Misia,
a także listopadowy Dzień Postaci z Bajek.  Z tej okazji dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która zobrazowała nie tylko współczesne bajki animowane, ale także te oglądane przez ich rodziców czy dziadków. Następnie wzięły udział w zabawie ruchowej ” Nakarm Puchatka ” , której podstawowym celem było kształtowanie umiejętności rzutu do celu. Kolejnym elementem była zabawa muzyczno-ruchowa ” Stary niedźwiedź mocno śpi „. Później przystąpiły do tworzenia własnych, artystycznych misi. Na koniec wybrały swoją ulubioną postać z bajek, a także pozowały do zdjęć z wykonanymi misiami. Dzisiejszy dzień obfitował w mnóstwo pozytywnej energii.  
Dzień Edukacji Narodowej w grupie II
 
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej czterolatki z grupy II zaprezentowały swoim Paniom piosenkę pt : ” Nasza Pani” oraz wierszyk ” Dziś jest święto naszych Pań „. Wykonały improwizację ruchową do „Pasodoble” oraz piosenkę „Hip hip hurra” – jesteśmy już czterolatkami. Dzieci również pokolorowały kwiatki i obrazki wręczyły swoim Paniom.
 
Sprintem do maratonu w grupie II
 
8 października 2020 r. czterolatki z grupy II wzięły udział w VI Ogólnopolskim Maratonie
Przedszkolaków ” Sprintem do maratonu”. Od samego rana w grupie panowała sportowa
atmosfera. Najpierw dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej ” Osiem kratek”. Następnie
otrzymały numery startowe, wzięły udział w rozgrzewce i przystąpiły do wyczekiwanego biegu.
Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz medale.
 

Sprzątanie świata w grupie II 

We wrześniu dzieci z grupy II wzięły udział w międzynarodowej kampanii pt. „Sprzątanie świata”. W tym roku te święto obchodzone było nieco inaczej. Najpierw dzieci  poznały historię tej kampanii, następnie obejrzały prezentację multimedialną oraz bajkę edukacyjną. Spotkanie dzieci zakończyły zabawą ruchową w której za pomocą wyobraźni segregowały odpady.

Koncert patriotyczny w grupie II

Dnia 20. 11. Przedszkolaki z grupy II obejrzały Koncert  Patriotyczny on-line w ramach obchodów Dnia Niepodległości. W trakcie koncertu czterolatki utrwaliły symbole narodowe, zaśpiewały hymn i wysłuchały znane pieśni patriotyczne takie jak: ,,Przybyli ułani pod okienko, ,,Pierwsza kadrowa”. Czterolatki poszerzyły wiadomości dotyczące  instrumentu muzycznego – trąbki, dowiedziały się  jak nazywał się koń Józefa Piłsudskiego oraz kim byli ułani. Podniosły nastrój koncertu udzielił się tak bardzo naszym czterolatkom, że postanowiły zaśpiewać piosenkę pt. ,,Kim Ty jesteś” oraz zaprezentować wiersz Wł. Bełzy.

Prawa  dziecka w grupie II

Dzień 20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 oraz Konwekcji o Prawach Dziecka w 1989 roku. Przypomina o tym, że dziecko ma swoje prawa i potrzeby, powinno być otoczone troskliwą opieką i szczególną ochroną prawną. Dzień Praw Dziecka był okazją, aby w grupie czterolatków porozmawiać o prawach dzieci i ich potrzebach. Przedszkolaki mają prawo przed wszystkim do miłości i szacunku, ale także do zdobywania wiedzy i umiejętności, do ochrony zdrowia, do wolności, zabawy.

Na podstawie wiersza M. Brykczyńskiego „Prawa dziecka” dzieci dowiedziały się o przysługujących Im prawach. Następnie dzieci zapoznały się z przygotowaną dla nich prezentacją multimedialną pt. ,,Znam swoje prawa” dzięki  której poszerzyły wiedzę o swoich   przywilejach. Omawiały ilustracje na których były zawarte prawa dzieci oraz wybierały obrazek do pokolorowania z prawem dla nich najważniejszym.

Dzień kredki w grupie II

23 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Święto kredki. Była to okazja do różnych zabaw z kredką w roli głównej. Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania i kolorowania, ale do różnorodnych aktywności. Dzieci rozpoczęły zabawę w ,,kredkowych” czapeczkach” improwizacją ruchową do piosenki pt.,,Kolorowe kredki”. Obejrzały film pt. ,,Jak powstają kredki”. Następnie wysłuchały opowiadania A. Galicy pt. ,,Bajka o zielonej kredce”, dzięki której utrwaliły kolory oraz  odnajdywały wskazane kolory w sali.  Układały kredki od najmniejszej do największej, dopasowały kolory do ilustracji, układały tęczę oraz figury geometryczne z kredek, przeskakiwały przez kolorowe kółeczka. Treści piosenki,, Kolorowe kredki” uwieczniły na tablicy interaktywnej rysując domek, płot, kotka i słońce. Pracę plastyczną czterolatki wykonały również przy stolikach, układając puzzle z kredką w roli głównej.

,,Kodowanie na dywanie” – zabawy z figurami w grupie II

Czterolatki z grupy II kontynuowały swoją przygodę z figurami geometrycznymi oraz  z kodowaniem na dywanie. Miały trudne zadania do wykonania: ułożenie odpowiednich figur geometrycznych oraz domków w odpowiednich miejscach. Z wykonaniem tych zadań dzieci poradziły sobie znakomicie.

Zabawy z komputerem – zajęcie w grupie II

W obecnym czasie zarówno dorośli, jak i dzieci nie wyobrażają sobie świata bez komputera oraz   internetu, stanowiącego zarówno źródło wiedzy jak i  narzędzie do komunikowania się. Żeby komputery jak najlepiej służyły najmłodszym, należy od przedszkola wdrażać dzieci do przestrzegania zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Podczas zajęć czterolatki z grupy II poznały zastosowanie komputera, wymieniały części składowe zestawu komputerowego takie jak: monitor, klawiatura, myszka, płyta. Zapoznały się z zasadami bezpiecznej i higienicznej pracy z komputerem oraz dowiedziały się jak unikać zagrożeń w sieci. Wysłuchały opowiadania Ł. Wojtasika pt.,,Mój przyjaciel Necio” oraz  wykonały pracę plastyczną ,,Robot Necio”, a także miały możliwość improwizacji ruchowej naśladującej pracującego komputera w rytm muzyki elektronicznej.

,,Dzień drzewa” – zajęcie przyrodnicze grupie II

 9.10. w grupie II  obchodziliśmy święto pt. ,,Dzień Drzewa”. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Nazywały drzewa oraz dopasowywały do drzew liście i ich owoce. Dowiedziały się, że las jest domem zwierząt oraz że drzewa są potrzebne do produkcji wielu przedmiotów niezbędnych dla człowieka, jest również miejscem odpoczynku.

Z zainteresowaniem wysłuchały teatrzyku L. Krzemienieckiej  pt. ,,O dębie, co żołędzie rozdawał”. Wzięły udział w zabawie tanecznej pt. ,,Kolorowe liście”, a także układały puzzle-kolorowe liście. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną pt. ,,Jesienne drzewa”. 

,,Dzień bez przemocy” – zajęcia w grupie II.

2 października po raz kolejny obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Bez Przemocy.” Jest to święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc. Ubrane na niebiesko czterolatki z grupy II uczestniczyły w zajęciu dotyczącym krzywdzenia, dokuczania oraz agresji. Zajęcia rozpoczęły zabawą ,,Iskierka przyjaźni”, następnie metodą ,,burzy mózgów” określiły czym według nich jest przemoc oraz ustaliły różnice między pojęciami: przemoc, agresja i złość. Dzieci omówiły ,,złe zachowania” występujące na ilustracjach i wskazały te ,,dobre”. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną: odrysowały i pokolorowały  swoje dłonie pod hasłem ,,Stop Przemocy”, a także wzięły udział w przemarszu z niebieskimi wstążeczkami i balonami.

,,Witaminy” – zajęcia w grupie II

„Witaminy hop do brzuszka i marchewka i pietruszka” – pod takim hasłem czterolatki z grupy II rozpoznawały oraz nazywały warzywa. Dowiedziały się także o wartościach zdrowotnych  i odżywczych warzyw, były zachęcanie do spożywania warzyw. Brały udział w inscenizacji wiersza J. Brzechwy,, Na straganie”, ilustrowały ruchem piosenkę pt.,,Smaczne warzywa”, wykonywały ćwiczenia  grafomotoryczne, których motywem przewodnim były warzywa. Czterolatki tworzyły własne prace odbijając na kartce ziemniaki z wyciętymi  różnorodnymi kształtami: serduszek, drzew, gwiazdek. Pieczątki z  ziemniaków posłużyły do wykonania pomysłowych, ładnych obrazków.

[ id=2121]nggallery

Zabawy z kropką w grupie II

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września na całym świecie. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu. Dzieci z grupy II obchodziły Dzień Kropki 18 września. Przedszkolaki  rozpoczęły zabawę od zapoznania się z dziewczynką Vashti.  Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik z tytułową „Kropką”. Opowieść  pokazała  dzieciom, że nawet zwykła kropka może być dziełem sztuki   i niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakieś zdolności. Czterolatki brały udział w zabawach z kropką: szukały kropek w sali, przyklejały na swoich ubraniach kolorowe kropki, układały kropkowe wzory, uczestniczyły w zabawie – sudoku. Rozwijały wyobraźnię układając obrazki z guzików, popisywały się szybkością w znalezieniu wolnego kółka, na zakończenie zabawy wykonały kropkowe prace plastyczne.

,,Jesteśmy czterolatkami”- zabawa grupowa

Dnia 11.09. dzieci z grupy II uczciły fakt, że są już w grupie czterolatków. Nie maluszki, a już średniaki uczestniczyły w grupowej zabawie. Śpiewały i inscenizowały ruchem piosenki takie jak: ,,Hip, hip hura, ty już masz 4 lata”, ,,Sekret czterolatka”. Czterolatki obiecały zachowywać się zgodnie z kodeksem grupowym, a swoją obietnicę przypieczętowały odbiciem dłoni .Zabawę ,,Iskierka przyjaźni ”odbyły dotknięciem się łokciem, a z mozaiki geometrycznej ułożyły urodzinowy tort. Dużo radości dzieciom dostarczyła zabawa z balonem i bańkami mydlanymi. Na zakończenie zabawy czterolatki wykonały pracę plastyczną: ozdobiły według własnego pomysłu czapeczki urodzinowe, korony i torty.