Grupa II

,,Kodowanie na dywanie” – zabawy z figurami w grupie II

Czterolatki z grupy II kontynuowały swoją przygodę z figurami geometrycznymi oraz  z kodowaniem na dywanie. Miały trudne zadania do wykonania: ułożenie odpowiednich figur geometrycznych oraz domków w odpowiednich miejscach. Z wykonaniem tych zadań dzieci poradziły sobie znakomicie.

Zabawy z komputerem – zajęcie w grupie II

W obecnym czasie zarówno dorośli, jak i dzieci nie wyobrażają sobie świata bez komputera oraz   internetu, stanowiącego zarówno źródło wiedzy jak i  narzędzie do komunikowania się. Żeby komputery jak najlepiej służyły najmłodszym, należy od przedszkola wdrażać dzieci do przestrzegania zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Podczas zajęć czterolatki z grupy II poznały zastosowanie komputera, wymieniały części składowe zestawu komputerowego takie jak: monitor, klawiatura, myszka, płyta. Zapoznały się z zasadami bezpiecznej i higienicznej pracy z komputerem oraz dowiedziały się jak unikać zagrożeń w sieci. Wysłuchały opowiadania Ł. Wojtasika pt.,,Mój przyjaciel Necio” oraz  wykonały pracę plastyczną ,,Robot Necio”, a także miały możliwość improwizacji ruchowej naśladującej pracującego komputera w rytm muzyki elektronicznej.

,,Dzień drzewa” – zajęcie przyrodnicze grupie II

 9.10. w grupie II  obchodziliśmy święto pt. ,,Dzień Drzewa”. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Nazywały drzewa oraz dopasowywały do drzew liście i ich owoce. Dowiedziały się, że las jest domem zwierząt oraz że drzewa są potrzebne do produkcji wielu przedmiotów niezbędnych dla człowieka, jest również miejscem odpoczynku.

Z zainteresowaniem wysłuchały teatrzyku L. Krzemienieckiej  pt. ,,O dębie, co żołędzie rozdawał”. Wzięły udział w zabawie tanecznej pt. ,,Kolorowe liście”, a także układały puzzle-kolorowe liście. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną pt. ,,Jesienne drzewa”. 

,,Dzień bez przemocy” – zajęcia w grupie II.

2 października po raz kolejny obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Bez Przemocy.” Jest to święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc. Ubrane na niebiesko czterolatki z grupy II uczestniczyły w zajęciu dotyczącym krzywdzenia, dokuczania oraz agresji. Zajęcia rozpoczęły zabawą ,,Iskierka przyjaźni”, następnie metodą ,,burzy mózgów” określiły czym według nich jest przemoc oraz ustaliły różnice między pojęciami: przemoc, agresja i złość. Dzieci omówiły ,,złe zachowania” występujące na ilustracjach i wskazały te ,,dobre”. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną: odrysowały i pokolorowały  swoje dłonie pod hasłem ,,Stop Przemocy”, a także wzięły udział w przemarszu z niebieskimi wstążeczkami i balonami.

,,Witaminy” – zajęcia w grupie II

„Witaminy hop do brzuszka i marchewka i pietruszka” – pod takim hasłem czterolatki z grupy II rozpoznawały oraz nazywały warzywa. Dowiedziały się także o wartościach zdrowotnych  i odżywczych warzyw, były zachęcanie do spożywania warzyw. Brały udział w inscenizacji wiersza J. Brzechwy,, Na straganie”, ilustrowały ruchem piosenkę pt.,,Smaczne warzywa”, wykonywały ćwiczenia  grafomotoryczne, których motywem przewodnim były warzywa. Czterolatki tworzyły własne prace odbijając na kartce ziemniaki z wyciętymi  różnorodnymi kształtami: serduszek, drzew, gwiazdek. Pieczątki z  ziemniaków posłużyły do wykonania pomysłowych, ładnych obrazków.

[ id=2121]nggallery

Zabawy z kropką w grupie II

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września na całym świecie. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu. Dzieci z grupy II obchodziły Dzień Kropki 18 września. Przedszkolaki  rozpoczęły zabawę od zapoznania się z dziewczynką Vashti.  Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik z tytułową „Kropką”. Opowieść  pokazała  dzieciom, że nawet zwykła kropka może być dziełem sztuki   i niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakieś zdolności. Czterolatki brały udział w zabawach z kropką: szukały kropek w sali, przyklejały na swoich ubraniach kolorowe kropki, układały kropkowe wzory, uczestniczyły w zabawie – sudoku. Rozwijały wyobraźnię układając obrazki z guzików, popisywały się szybkością w znalezieniu wolnego kółka, na zakończenie zabawy wykonały kropkowe prace plastyczne.

,,Jesteśmy czterolatkami”- zabawa grupowa

Dnia 11.09. dzieci z grupy II uczciły fakt, że są już w grupie czterolatków. Nie maluszki, a już średniaki uczestniczyły w grupowej zabawie. Śpiewały i inscenizowały ruchem piosenki takie jak: ,,Hip, hip hura, ty już masz 4 lata”, ,,Sekret czterolatka”. Czterolatki obiecały zachowywać się zgodnie z kodeksem grupowym, a swoją obietnicę przypieczętowały odbiciem dłoni .Zabawę ,,Iskierka przyjaźni ”odbyły dotknięciem się łokciem, a z mozaiki geometrycznej ułożyły urodzinowy tort. Dużo radości dzieciom dostarczyła zabawa z balonem i bańkami mydlanymi. Na zakończenie zabawy czterolatki wykonały pracę plastyczną: ozdobiły według własnego pomysłu czapeczki urodzinowe, korony i torty.