GRUPA V

Sześciolatki z grupy V w Fabryce bombek
10.12. starszaki z gr. V wzięły udział w wycieczce do Fabryki bombek Glass Color. Dzieci miały okazję zobaczyć wszystkie etapy produkcji tych ozdób choinkowych. Przedszkolaki wzięły udział również w malowaniu i dekorowaniu bombek, które ozdobią naszą przedszkolną choinkę.

Pierniczki w gr. V
Sześciolatki z gr V poczuły magię zbliżających się Świąt. Wspólnie z Paniami robiły pierniczki. Dzieci ugniatały i wałkowały ciasto a następnie przy użyciu różnorodnych foremek wykrawały świąteczne kształty.

Andrzejki w grupie V
30 listopada dzieci z grupy V obchodziły Andrzejki. Przygotowane rekwizyty oraz stroje stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Za pomocą monet rzucanych do wody, kręcenia butelką, serduszek z imionami, kolorowych karteczek i innych tajemniczych przedmiotów, dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Wszystkie wróżby przeplatane były zabawami tanecznymi przy muzyce. Wróżby przyniosły starszakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.


Festiwal Pieśni Patriotycznej
Kasia, Hubert i Bartek reprezentowali nasze przedszkole w Festiwalu Pieśni Patriotycznych organizowanym przez Przedszkole nr 13. Festiwal odbył się w budynku Filharmonii koszalińskiej. Nasze przedszkolaki zaprezentowały pieśń „Marsz Pierwszej Brygady”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Sześciolatki w Muzeum
Dzieci z grupy V uczestniczyły w zabawach przedstawiające tradycje andrzejkowe organizowane w koszalińskim muzeum. Spotkanie jest pierwszym z cyklu zajęć ” Cztery pory tradycji”.


Ekspedycja smaków w sklepie TESCO- gr.V
Sześciolatki wzięły udział w „Ekspedycji smaków” w sklepie TESCO. Zabawy w sklepie są związane z realizacją programu edukacyjnego „Od uprawy do potrawy”. Celem programu jest między innymi zapoznanie dzieci z różnymi zdrowymi produktami spożywczymi, zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności czy zachęcenie do samodzielnego gotowania. Dzieci podczas ekspedycji odwiedzały różne działy sklepu i próbowały różnych produktów żywnościowych, poznawały również wartości odżywcze i kulinarne różnych grup produktów.

Biało – Czerwony Marsz dla Niepodległej
11 października koszalińskie „Optymistyczne Przedszkola” wzięły udział w Biało – Czerwonym Marszu dla Niepodległej. Przedszkolaki spotkały się z panem Piotrem Jedlińskim prezydentem miasta Koszalina i innymi włodarzami miasta, z którymi wspólnie wypuściły biało – czerwone balony. Zorganizowany marsz był uczczeniem zbliżających się obchodów 100 lecia odzyskania Niepodległości. Sześciolatki miały okazję również spotkać się z Panem Senatorem Piotrem Zientarskim i Panią Bożeną Kaczmarek pod Pomnikiem gen Kazimierza Pułaskiego – bohatera wojny o niepodległość USA w rocznicę jego śmierci.

Mali czytelnicy- gr.V
Dzisiaj sześciolatki z gr V gościły Panią bibliotekarkę z Filii nr 4. Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci miały okazję zobaczyć różne rodzaje książek, wykonały również pracę plastyczną o tematyce jesiennej. Spotkanie miało na celu zachęcenie dzieci do czytelnictwa.

Wyprawa na Górę Chełmską
Sześciolatki z gr V wraz z rodzicami wzięły udział w wycieczce na Górę Chełmską. Ciepła atmosfera sprawiła i ładna pogoda sprawiły że dzieci mogły poznawać z najbliższymi uroki jesiennego lasu.

Spotkanie edukacyjne z cyklu „Kocham przyrodę!” – grupa V
Starszaki miały okazję przyjrzeć się okazom grzybów jadalnych: przypomnieć sobie ich nazwy i cechy charakterystyczne: wygląd (kapelusz, nóżka/trzon, rurki, blaszki) zapach, konsystencja.6-latki wymieniały spostrzeżenia podczas wspólnej dyskusji. Nie zabrakło również przypomnienia zasad bezpieczeństwa i zachowania ostrożności obowiązujących przy zbieraniu grzybów.

Wycieczka do Kołobrzegu
05.10.2018r. sześciolatki wybrały się na wycieczkę do Kołobrzegu. Okazało się, że to miasto jesienią jest równie piękne jak latem – urokliwe uliczki, port, molo, latarnia morska zrobiły wielkie wrażenie na przedszkolakach. Nie mniejszą atrakcją były zabawy na plaży, czy też drugie śniadanie zjedzone na ławeczce w parku. Dzieci m.in. doskonaliły umiejętność obserwacji fauny oraz flory nadmorskiego środowiska przyrodniczego, poszerzały słownictwo o nowe pojęcia. Ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci sześciolatków na długo

Grupa V w bibliotece
Sześciolatki z gr V uczestniczyły w pierwszej w tym roku szkolnym lekcji bibliotecznej. Dzieci przypominały sobie zasady przebywania w bibliotece, uczestniczyły również we wspaniałych zabawach, podczas których słuchały opowiadania czytanego przez Panią bibliotekarkę, rozwiązywały zagadki, a także rysowały swoje wakacyjne wspomnienia. Lekcje mają na celu zachęcenie dzieci do czytelnictwa.

Spacer do lasu
Dzieci z gr. V wybrały się na spacer do lasu. Przedszkolaki czerpały radość z bliskości natury. Spacer był też dobrą okazją do przypomnienia sobie zwierząt, które w nim żyją, a także zasad zachowania w środowisku leśnym.