wydarzenia 2017-18 galeria

„Pola Nadziei”
Nasze przedszkolaki tradycyjnie włączyły się do Ogólnopolskiej kampanii „ Pola Nadziei”. Dzieci -„wolontariusze” z grupy I, stworzyły w ogrodzie przedszkolnym POLE NADZIEI, sadząc cebulki żonkili – kwiatów, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Dzieci sadziły cebulki kwiatów w obecności pana Wojciecha Glińskiego, dyrektora hospicjum
im. Św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie, pani Teresy Krysztofiak, koordynatora wolontariatu i pani dyrektor przedszkola.
Celem akcji jest nie tylko zbieranie środków pieniężnych, ale także szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie dzieci, już od najmłodszej grupy, na potrzeby chorych. Żonkile mają przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym dla nich czasie. Nasze Przedszkole kontynuuje współpracę z hospicjum i pragniemy wraz z dziećmi, i rodzicami je wspomagać ,organizując na terenie przedszkola różne akcje i zbiórki.
Mamy nadzieję , że naszym poletkom żonkilowym uda się przeczekać bezpiecznie zimę , a wiosną ucieszy nas widok żółtych „ Pól Nadziei” przy przedszkolu.

Dzień Edukacji Narodowej
12 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Wszyscy zebraliśmy się w sali grupy III. Gośćmi honorowymi byli zaproszeni na uroczystość emerytowani pracownicy naszej placówki, jak również przedstawicielka Rady Rodziców. Przedszkolaki podziękowały swoim paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie prezentując wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia. Dzieci wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi, za trud, cierpliwość, miłość oraz poświęcenie. Dodatkiem do życzeń były słodkie laurki.
Na zakończenie Pani dyrektor złożyła życzenia i wręczyła nagrody pracownikom przedszkola. Ten dzień był szczególnie wyjątkowy dla Pani dyrektor Hanny Thomas oraz Pani Anetty Ślusarz, które otrzymały nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina. Gratulujemy.

Teatrzyk pt. „Koziołek Matołek”
Piątego października dzieci z wszystkich grup obejrzały teatrzyk pt. „Koziołek Matołek”. Inscenizacji towarzyszyły wesołe rytmy, przy których przedszkolaki mogły się rozruszać, pograć w łapki, zaśpiewać piosenkę w języku angielskim oraz razem z Koziołkiem nauczyć się nowych angielskich słów. Przygody bohatera pozwoliły dzieciom przenieść się do Ameryki Północnej i do Chin, gdzie zaparzyły mu herbatę z aromatycznymi dodatkami.

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy
Już drugi raz w naszym przedszkolu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Święto to obchodzone corocznie 2 października zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 15 czerwca 2006r. W naszym przedszkolu dzień ten został zorganizowany w postaci pochodu z plakatami i transparentami . Dzieci odbyły również pogadanki na tematy: co to jest przemoc?, jak na nią reagować.

Koncert umuzykalniający

Dzieci z grup II, III, IV i V uczestniczyły w koncercie umuzykalniającym pt. „Muzykalne drzewo”. Podczas koncertu podopieczni zobaczyli instrumenty dęte z grupy tzw. muzycznego drzewa flet, obój/rożek angielski i klarnet. Przyjemnością było słuchanie instrumentów brzmiących pojedynczo jak i w zespole.

Plener malarski
27 września w naszym przedszkolu odbył się IV Plener malarski pt. „Moje miasto barwami malowane”. Do udziału w spotkaniu zaproszono dzieci pięcioletnie z koszalińskich przedszkoli. Uczestników witały dzieci z grupy II. Naszą placówkę reprezentowała Hania z grupy II. Zadaniem przedszkolaków było namalowanie wybranego miejsca w naszym mieście. Spotkanie rozpoczął rytmiczny i energetyczny występ dzieci z grupy II, a potem uczestnicy mogli popisać się wiedzą na temat Koszalina: rozpoznawały herb miasta oraz najciekawsze miejsca. Mali artyści wykazali się dużymi umiejętnościami plastycznymi. Wybór najlepszej pracy był trudny. Dlatego komisja uznała, że wszystkie zasługują na I miejsce. Za wykonanie prac pięciolatki otrzymały dyplomy oraz upominki. Wykonane prace można było podziwiać na holu naszego przedszkola.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym szczególnym dniu dzieci z grup I, II i III ubrane w zabawne stroje pomaszerowały na przedszkolny plac, gdzie czekało na nie mnóstwo atrakcji. Swą przygodę zaczęliśmy od złożenia uroczystych przyrzeczeń. Następnie dzieci w wesołym korowodzie przespacerowały z transparentami przez bajkową bramę. Nie zabrakło także wspólnego tańca, który wywołał na buziach naszych pociech wiele radości. Dzieci brały udział w wyścigach rzędów: przelewanie wody z wiaderka do wiaderka za pomocą kubeczków, „wyścig gum do rzuca” na łyżkach, skoki na dużych piłkach. Przedszkolaki uczestniczyły też w zabawie „magiczny zegar”, która miała na celu kształtowanie spostrzegawczości – starszaki zgadywały, który maluszek schował się w zegarze. Na koniec każde dziecko otrzymało medal wzorowego przedszkolaka. Impreza udała się znakomicie, przyniosła wielką radość i moc niezapomnianych wrażeń.

„Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” w HWS.
18.09 grupa IV i V wzięła udział w obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka”. Organizatorem zabawy był Prezydent Miasta Koszalina i Zachodniopomorski Oddział PK OMEP (przedszkole nr 8, 19, 34, Integracyjne, w Mścicach). Na początku imprezy przedstawiciele poszczególnych przedszkoli mogli zasadzić żonkile w gazonach, aby wspomóc akcję Pola Nadziei Hospicjum w Koszalinie. Następnie odbył się przemarsz do Hali gdzie na dzieci czekały nie lada atrakcje. 6-latki uczestniczyły w zabawie organizowanej przez agencję teatralną „Frajda” gdzie miały okazję pociągiem „zwiedzić świat”. Koleją atrakcją był pokaz „Zumby” oraz „Mydlane show”. Pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni przedszkolacy wrócili do przedszkola.