wydarzenia 2017-18 galeria

„O Pchle, co manier nie miała”
14 marca dzieci z wszystkich grup obejrzały interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego, inspirowany żywiołowym tekstem „Pchły Szachrajki”, zaliczanym do klasyki polskiej literatury dla dzieci. Przedstawienie „O Pchle, co manier nie miała” wywołało u milusińskich mnóstwo pozytywnych emocji. W spektaklu przybliżone i objaśnione zostały dzieciom niektóre angielskie pojęcia, jak np. nazwy pór roku czy proste antonimy (big – small, pretty – ugly, slim – fat). Teatr TAK w spektaklu „O Pchle…”, wykorzystał ciekawe i interaktywne elementy, jak np. grę w magiczne koło wiedzy, lekcję tańca animacyjnego „Aerobik o poranku”, czy podróż ciuchcią połączoną z nauką piosenki „Jedzie ciuchcia ciuch ciuch ciuch”, gdzie dzięki temu przedstawienie było dynamiczne i pełne humoru.

Muzyka Dalekiego Wschodu – koncert umuzykalniający
Dzisiejsza przygoda z muzyką zaprowadziła wszystkie grupy przedszkolne na Daleki Wschód. Przedszkolaki usłyszały melodię z Ukrainy, którą jak się okazało wszyscy znają, więc nikt nie szczędził gardła. Następnie odwiedziliśmy Turcję i Egipt, gdzie zaklinaliśmy węże za pomocą oboju, który grał bardzo czarująco. W Egipcie wsiedliśmy na wielbłądy i z całą karawaną przemierzaliśmy największą pustynie świata – Saharę. Chusty okrywały nasze twarze, aby pustynny piasek ich nie podrażnił, kiedy oczy ujrzały fatamorganę wędrówka dobiegła końca. Udaliśmy się do Chin i Japonii, która nazywana jest krajem kwitnącej wiśni, tutaj towarzyszył nam flet poprzeczny, któremu wtórował wystukiwany rytm pałeczkami. Nasza podróż zakończyła się w Krakowie, gdzie usłyszeliśmy Krakowiaka i hejnał mariacki, który solo zagrała trąbka.

Koncert umuzykalniający pt. „Muzyka Bajowa Disney’a”
Dzisiejszy koncert pozwolił przedszkolakom przenieść się do krainy najbardziej znanych bajek Walta Disney’a. Dzieci oglądając bajki najwięcej bodźców obierają wzrokowo, dziś wsłuchiwały się i rozpoznawały rytmy towarzyszące ich ulubionym bohaterom. Widownia usłyszała utwory z popularnej bajki „Król Lew” – „Krąg życia”, Miłość rośnie wokół nas”. Muzycy zagrali też przeboje z bajek: „Toy Story”, „101 Dalmatyńczyków”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Gumisie”. Trąbka, puzon róg – instrumenty dęte blaszane, wspaniale oddały charakter i brzmienie podkładów muzycznych, które są na miarę Oscara.

„PACZKA DLA HOSPICJUM”- zakończenie akcji
W naszym przedszkolu zakończyła się akcja charytatywna „ Paczka dla hospicjum”. Była to zbiórka artykułów żywnościowych i chemicznych, która została przekazana podopiecznym Hospicjum im.Św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie . Celem akcji było uwrażliwianie dzieci i ich rodziców na potrzeby nieuleczalnie chorych ludzi.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM W DZIAŁANIA NA RZECZ HOSPICJUM I LICZYMY NA DALSZĄ WSPÓŁPRACĘ.

Kiermasz świąteczny
18 grudnia odbył się w naszym przedszkolu „Kiermasz świąteczny” przygotowany przez Radę Rodziców oraz nauczycieli. Głównymi organizatorami byli rodzice dzieci z grupy III. Holl wypełniły najróżniejsze, kolorowe i bardzo pomysłowe ozdoby świąteczne przyniesione przez dzieci z domu, a także wykonane na zajęciach w przedszkolu. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem zarówno wśród przedszkolaków, jak i ich rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wielkie zaangażowanie oraz przygotowanie ozdób. Na szczególne podziękowania zasługują mamy Leny, Ali, Uli oraz Kuby, które przygotowały świąteczny wystrój, jak również zajęły się obsługą kiermaszu.

Fabryka Bombek „Glass Color” w Koszalinie
Wycieczka miała na celu zwiedzenie fabryki i zapoznanie starszaków z procesem powstawania ozdób choinkowych. Wszystkie ozdoby wykonywane były ręcznie. Pierwszym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownica nad palnikiem ogniowym, rozgrzewała szkło,
a następnie ustami wydmuchiwała bańki, które były w różnych rozmiarach i kształtach. Kolejny etap to srebrzenie baniek, do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie zatapia się ją we wrzącej wodzie i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór ląduje na stojaku, gdzie przesycha, następnie trafia do farbiarni,
gdzie nadaje się im rozmaite kolory przez zanurzenie w farbie. Pozostawia się dłuższą końcówkę, jeżeli bombki mają być ręcznie zdobione. W dalszym etapie wycieczki straszaki zobaczyły pomieszczenie, w którym panie zajmują się zdobieniem kul, powstawały tam prawdziwe arcydzieła. Dzieci przyglądały się pracy pań i były pod dużym wrażeniem. Po zwiedzeniu fabryki każde dziecko miało możliwość poczuć się dekoratorem i ozdobić bombkę. Na pamiątkę pobytu każdy uczestnik wycieczki otrzymał prezent, niepowtarzalną bombkę ze swoim imieniem. Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu.

Mikołajki w przedszkolu
Zgodnie z tradycją wszystkie dzieci 6 grudnia oczekują na przyjście Św. Mikołaja – nasze przedszkolaki także. Od samego rana dzieci nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu. Mikołajowa tradycja jest naszym dzieciom dobrze znana. W tym roku, jak zwykle, spotkaliśmy się wszyscy w holu. Dzieci , ubrane na czerwono w czapkach mikołajowych na głowie, z niecierpliwością oczekiwały gościa, który oczywiście przybył mimo, że za oknem nie było śniegu. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Mikołaj był bardzo pomysłowy. Zainicjował całe bogactwo zabaw wyzwalających aktywność ruchową, intelektualną i emocjonalną. Całe przedszkole bawiło się doskonale, a miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dziękujemy Mikołaju za wizytę w naszym przedszkolu i zapraszamy za rok!

Grajki Mikołajki – teatrzyk w przedszkolu
13 grudnia nasze przedszkolaki obejrzały kolejny teatrzyk. Tym razem w wykonaniu aktorów z Teatru TAK. Śpioch Elf budzi się i orientuje, że ma niewiele czasu, aby przygotować świat do nadejścia zimy i wizyty Świętego Mikołaja. Po krótkiej, wcale nie mroźnej rozgrzewce ruchowej wraz z Aniołkiem Andżelko przeprowadza inspekcje jakości i ilości śniegu oraz test wyślizgania zimowych sprzętów… Dzieci chętnie oglądają spektakle, biorą czynny udział w sztuce, mają bezpośredni kontakt z aktorami, co pomaga w rozbudzaniu wrażliwości na sztukę teatralną. Mali widzowie są już zaznajomieni z kulturalnym odbiorem sztuki, o biciu braw nie trzeba już przypominać, również i tym razem nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Mikołąjki na sportowo
5 grudnia starszaki z grup IV i V uczestniczyły w zabawach mikołajkowych na Hali Widowiskowo – Sportowej. Była to największa w regionie impreza Mikołajkowa, w której brały udział dzieci 5-6-letnie z koszalińskich przedszkoli. Dodatkowo w wydarzeniu udział wzięły piłkarki ręczne Energa AZS Koszalin oraz koszykarze AZS Koszalin. Wszystkie dzieci witała sympatyczna maskotka – zielonowłosa dziewczynka, żeby podkreślić świąteczny charakter spotkania przedszkolaki ubrały mikołajkowe czapeczki. Gościem specjalnym był Mikołaj, który odwiedził dzieci i przywiózł słodkie niespodzianki dla wszystkich uczestników. Nie zabrakło też wspólnych zabaw tanecznych przy energicznej muzyce i piłkarskich zmagań sportowych. Na zakończenie wspólnych zabaw każdy uczestnik został obdarowany słodkim upominkiem. Było wiele radości i dobrej zabawy.

Muzyka kontynentów
5 grudnia dzieci z gr. I, II i III wzięły udział w kolejnym koncercie umuzykalniającym dla przedszkolaków. Dzieci odbyły wspaniałą muzyczną „podróż ” po krajach Europy oraz Ameryki, Azji, Afryki. Muzyka z różnych stron świata wykonana przez profesjonalistów brzmiała, w sposób tradycyjny, rozrywkowy i nie zabrakło muzyki z dziecięcego repertuaru oraz improwizacji tanecznych. Głównym celem spotkań muzycznych jest rozwój zdolności muzycznych oraz muzykalności dzieci oraz wszechstronny rozwój dziecka, który najpełniej i w naturalny sposób dokonuje się poprzez częste i szeroko pojęte kontakty dziecka z muzyką. Koncerty kształtują świadome i aktywne słuchanie muzyki oraz rozwijają wrażliwość artystyczną od najmłodszych lat.

Książka dla szpitala
Nasza placówka często bierze udział w różnych akcjach charytatywnych: organizując zbiórki dla potrzebujących lub wspierając miejskie działania. Jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się akcja „Książka dla szpitala”. Zbiórka książeczek i materiałów plastycznych została ogłoszona w listopadzie. Naszą akcję wspierali rodzice ze swoimi pociechami. Dzięki nim zebrano dużo książeczek do czytania, kolorowanki i materiały plastyczne. Wszystko zostało posegregowane i dostarczone na Oddział Dziecięcy Szpitala im. Mikołaja Kopernika
w Koszalinie


Moje Zauroczenia Przyrodą
6-latki wzięły udział w wojewódzkim konkursie fotograficznym, zorganizowanym przez Zarząd Okręgu Ligii Ochrony Przyrody w Koszalinie. Dzieci fotografowały faunę i florę, w różnych okolicznościach. Konkurencja była duża, spośród przeszło 300 zdjęć zostali wyłonieni laureaci, których zdjęcia zostały opublikowane w Kalendarzu. Fotografia Oliwiera z gr. IV zajęła drugie miejsce na szczeblu przedszkolnym i tym samym znalazła się we wspomnianym kalendarzu. Julia z grupy IV dostała wyróżnienie. Maksym i Aleksandra z gr. V oraz Gabriel i Tamara z gr. IV dostali podziękowania za udział w turnieju. Rozdanie nagród miało miejsce w Szkole nr 17 w Koszalinie, zgromadzeni goście mieli przyjemność zobaczyć scenkę w wykonaniu uczniów, która kończyła się pięknym morałem: szanuj wszystko, co Cię otacza. Naszym fotografom życzymy dalszych sukcesów!

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Dzieci w naszym kraju 1 czerwca obchodzą swoje święto. Tymczasem 20 listopada też mają okazję aby świętować. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest również Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 r. Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych propaguje datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dlatego w naszym przedszkolu wszystkie dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną podczas której poznały najważniejsze swoje prawa oraz uświadomiły sobie ważność poszanowania praw. Następnie w każdej z grup odbyły się pogadanki i wesołe zabawy, których celem buło uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć jak z nich korzystać, a dorosłym należy przypominać, że mają tych praw zawsze przestrzegać!

Koncert pt.”Pokłócone Instrumenty”
Przedszkolaki z grup II, III, IV i V ponownie zebrały się w jednej z sal, aby wysłuchać i obejrzeć opowieść o pokłóconych instrumentach. Skrzypce i wiolonczela to duet, który pięknie razem brzmi, biedronka grała na wiolonczeli, pszczółka na skrzypcach, razem grały i śpiewały a czasem muzykowały też z altówką tworząc tercet. Ich wspólne koncertowanie zniszczył podstępny kos, powiedział przyjaciołom, że lepiej grać samemu, mieć brawa, kwiaty i owacje tylko dla siebie. Biedronka zajęła się sprzedawaniem wieszaków natomiast pszczółka sprzedawała stare garnki… Dowiedział się o tym świerszcz – ich nauczyciel, natychmiast razem z dziećmi przywołali skłócone owady, powiedzieli o podstępie kosa i doradzili, aby przyjaciele się pogodzili dla dobra pięknej muzyki. Wiolonczela, skrzypce i altówka wraz z dziećmi zagrały na koniec koncertu i zebrali owacje na stojąco, pszczółka z biedronką przyznały, że wspólne muzykowanie jest przyjemniejsze.

„Mały patriota” – rozstrzygnięcie konkursu
W listopadzie w naszym przedszkolu zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci i ich rodziców pt. „Mały patriota”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać kukiełkę, pacynkę lub marionetkę, nawiązującą wyglądem do polskiej kultury i tradycji oraz barw narodowych. Podsumowanie konkursu odbyło się 10 listopada podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Komisja konkursowa postanowiła przyznać wszystkim dzieciom i rodzicom biorącym udział w konkursie I miejsce, a nagrody wręczyli pan Arkadiusz Podgórski – inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie, pan Jan Kuriata oraz pani Hanna Thomas dyrektor Przedszkola nr 22. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i dziękujemy za udział w konkursie.

Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą tradycyjnie już przygotowują dzieci 5. i 6-letnie. Uroczystość zaszczycili goście pan Stefan Romecki – poseł na Sejm RP, pan Arkadiusz Podgórski -inspektor Wydziału Edukacji Urzędu miejskiego w Koszalinie, pan Jan Kuriata- rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie, pani Beata Czapla-dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Stefana Żeromskiego w Koszalinie, pani Patrycja Jaworska- przedstawiciel Rady Rodziców Przedszkola nr 22 w Koszalinie. Przedszkolaki w pięknych strojach, z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami, z dumą prezentowały patriotyczne wiersze i piosenki oraz tańce.

Pippi Pończoszanka
6-latki z gr IV i V odwiedziły dziś Bałtycki Teatr Dramatyczny, gdzie obejrzały przedstawienie „Pippi Pończoszanka”
Historia dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach splecionych w dwa odstające warkocze z mnóstwem piegów na twarzy. Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości. Ta zadziorna dziewuszka mieszka w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką o imieniu Nilssson. Rodzeństwo Annika i Tommy to przyjaciele Pippi, przeżywają razem niesamowite przygody. Ma torbę pełną złotych monet i … nie chodzi do szkoły, kroczy przez życie sama bez rodziców i pomocy innych. Jej niekonwencjonalne zachowanie jest wyzwaniem dla mieszkańców miasteczka: budzi zgorszenie dorosłych oraz zachwyt rówieśników. Dzieci obejrzały sztukę z zainteresowaniem i wróciły zadowolone.

Zbiórka kasztanów i żołędzi w przedszkolu

Dzieci z Przedszkola nr 22 wraz z rodzicami włączyły się do akcji zbierania kasztanów i żołędzi ,zorganizowanej przez naszą placówkę. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przynosiły zebrane w parku i lesie, podczas rodzinnych spacerów, dary jesieni. Z dnia na dzień przybywało karmy dla mieszkańców lasu oraz rosło zadowolenie dzieci. Przeprowadzona zbiórka miała na celu uświadomienie przedszkolakom , że dokarmianie zwierząt przez myśliwych, pomoże im przetrwać trudne zimowe dni. Zebrane kasztany i żołędzie zostały przekazane panu Gracjanowi, myśliwemu z Koła Łowieckiego „ Świt” Kołobrzeg. Dziękujemy wszystkim , którzy przyłączyli się do akcji

Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej
Dzieci z grupy IV i V odwiedziły Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę z zakresu ekologii, dowiedziały się, jaki sprzęt elektryczny w domu zużywa najwięcej energii i dlaczego. Na multimedialnych ekranach wskazywały zachowania godne małych ekologów np. włączanie pralki czy zmywarki dopiero wtedy, gdy urządzenia są zapełnione. Przedszkolaki wspaniale poradzili sobie z wykonaniem pracy plastycznej, która przedstawiała naszą planetę, w dwóch obliczach. Jedna połowa jest czysta wolna od śmieci, więc dzieci przedstawiły ją w wesołych barwach i druga połowa na której ludzie brudzą i nie dbają o przyrodę – ta połowa była szara i smutna. Dzieci odwiedziły salę, w której na podłodze mogły kolorować swoimi stopami przez dotyk, segregować odpady do odpowiednich pojemników, oraz zagrać w popularną wśród starszaków piłkę nożną oraz złapać egzotyczne zwierzątko, ale było nauki przez zabawę!

„Pola Nadziei”
Nasze przedszkolaki tradycyjnie włączyły się do Ogólnopolskiej kampanii „ Pola Nadziei”. Dzieci -„wolontariusze” z grupy I, stworzyły w ogrodzie przedszkolnym POLE NADZIEI, sadząc cebulki żonkili – kwiatów, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Dzieci sadziły cebulki kwiatów w obecności pana Wojciecha Glińskiego, dyrektora hospicjum
im. Św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie, pani Teresy Krysztofiak, koordynatora wolontariatu i pani dyrektor przedszkola.
Celem akcji jest nie tylko zbieranie środków pieniężnych, ale także szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie dzieci, już od najmłodszej grupy, na potrzeby chorych. Żonkile mają przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym dla nich czasie. Nasze Przedszkole kontynuuje współpracę z hospicjum i pragniemy wraz z dziećmi, i rodzicami je wspomagać ,organizując na terenie przedszkola różne akcje i zbiórki.
Mamy nadzieję , że naszym poletkom żonkilowym uda się przeczekać bezpiecznie zimę , a wiosną ucieszy nas widok żółtych „ Pól Nadziei” przy przedszkolu.

Dzień Edukacji Narodowej
12 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Wszyscy zebraliśmy się w sali grupy III. Gośćmi honorowymi byli zaproszeni na uroczystość emerytowani pracownicy naszej placówki, jak również przedstawicielka Rady Rodziców. Przedszkolaki podziękowały swoim paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie prezentując wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia. Dzieci wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi, za trud, cierpliwość, miłość oraz poświęcenie. Dodatkiem do życzeń były słodkie laurki.
Na zakończenie Pani dyrektor złożyła życzenia i wręczyła nagrody pracownikom przedszkola. Ten dzień był szczególnie wyjątkowy dla Pani dyrektor Hanny Thomas oraz Pani Anetty Ślusarz, które otrzymały nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina. Gratulujemy.

Teatrzyk pt. „Koziołek Matołek”
Piątego października dzieci z wszystkich grup obejrzały teatrzyk pt. „Koziołek Matołek”. Inscenizacji towarzyszyły wesołe rytmy, przy których przedszkolaki mogły się rozruszać, pograć w łapki, zaśpiewać piosenkę w języku angielskim oraz razem z Koziołkiem nauczyć się nowych angielskich słów. Przygody bohatera pozwoliły dzieciom przenieść się do Ameryki Północnej i do Chin, gdzie zaparzyły mu herbatę z aromatycznymi dodatkami.

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy
Już drugi raz w naszym przedszkolu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Święto to obchodzone corocznie 2 października zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 15 czerwca 2006r. W naszym przedszkolu dzień ten został zorganizowany w postaci pochodu z plakatami i transparentami . Dzieci odbyły również pogadanki na tematy: co to jest przemoc?, jak na nią reagować.

Koncert umuzykalniający

Dzieci z grup II, III, IV i V uczestniczyły w koncercie umuzykalniającym pt. „Muzykalne drzewo”. Podczas koncertu podopieczni zobaczyli instrumenty dęte z grupy tzw. muzycznego drzewa flet, obój/rożek angielski i klarnet. Przyjemnością było słuchanie instrumentów brzmiących pojedynczo jak i w zespole.

Plener malarski
27 września w naszym przedszkolu odbył się IV Plener malarski pt. „Moje miasto barwami malowane”. Do udziału w spotkaniu zaproszono dzieci pięcioletnie z koszalińskich przedszkoli. Uczestników witały dzieci z grupy II. Naszą placówkę reprezentowała Hania z grupy II. Zadaniem przedszkolaków było namalowanie wybranego miejsca w naszym mieście. Spotkanie rozpoczął rytmiczny i energetyczny występ dzieci z grupy II, a potem uczestnicy mogli popisać się wiedzą na temat Koszalina: rozpoznawały herb miasta oraz najciekawsze miejsca. Mali artyści wykazali się dużymi umiejętnościami plastycznymi. Wybór najlepszej pracy był trudny. Dlatego komisja uznała, że wszystkie zasługują na I miejsce. Za wykonanie prac pięciolatki otrzymały dyplomy oraz upominki. Wykonane prace można było podziwiać na holu naszego przedszkola.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym szczególnym dniu dzieci z grup I, II i III ubrane w zabawne stroje pomaszerowały na przedszkolny plac, gdzie czekało na nie mnóstwo atrakcji. Swą przygodę zaczęliśmy od złożenia uroczystych przyrzeczeń. Następnie dzieci w wesołym korowodzie przespacerowały z transparentami przez bajkową bramę. Nie zabrakło także wspólnego tańca, który wywołał na buziach naszych pociech wiele radości. Dzieci brały udział w wyścigach rzędów: przelewanie wody z wiaderka do wiaderka za pomocą kubeczków, „wyścig gum do rzuca” na łyżkach, skoki na dużych piłkach. Przedszkolaki uczestniczyły też w zabawie „magiczny zegar”, która miała na celu kształtowanie spostrzegawczości – starszaki zgadywały, który maluszek schował się w zegarze. Na koniec każde dziecko otrzymało medal wzorowego przedszkolaka. Impreza udała się znakomicie, przyniosła wielką radość i moc niezapomnianych wrażeń.

„Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” w HWS.
18.09 grupa IV i V wzięła udział w obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka”. Organizatorem zabawy był Prezydent Miasta Koszalina i Zachodniopomorski Oddział PK OMEP (przedszkole nr 8, 19, 34, Integracyjne, w Mścicach). Na początku imprezy przedstawiciele poszczególnych przedszkoli mogli zasadzić żonkile w gazonach, aby wspomóc akcję Pola Nadziei Hospicjum w Koszalinie. Następnie odbył się przemarsz do Hali gdzie na dzieci czekały nie lada atrakcje. 6-latki uczestniczyły w zabawie organizowanej przez agencję teatralną „Frajda” gdzie miały okazję pociągiem „zwiedzić świat”. Koleją atrakcją był pokaz „Zumby” oraz „Mydlane show”. Pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni przedszkolacy wrócili do przedszkola.