WYDARZENIA 2018-19 GALERIA

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy
2 października jest Międzynarodowym Dniem bez Przemocy. Dlatego dzieci z gr. IV i V wzięły udział w zabawach integracyjnych oraz teatralnych mających na celu propagowanie takich wartości jak szacunek do drugiego człowieka, pomoc, dobroć. Dzieci wzięły również udział w przemarszu osiedlowymi ulicami w celu propagowania tego ważnego dnia.

Teatrzyk pt.” Magia słów”
1.10 w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z teatru „Horyzont” Wystawione przedstawienie nosiło tytuł „MAGIA SŁÓW”. W spektaklu wzięło udział dwóch aktorów, którzy kreowali cztery bajkowe postacie: Króla – mądrego i statecznego; Królewicza Artura – grzecznego, odpowiedzialnego i wrażliwego; Zająca Milusia – psotnego, wesołego i trochę chytrego oraz Rumburaka – podstępnego, kłamliwego i złośliwego.
Dzięki temu spektaklowi dzieci poznały i utrwaliły magiczne słowa: „ proszę, dziękuję, przepraszam” oraz dowiedziały się, że nie należy kłamać, dokuczać i rozrabiać. Bardzo ważnym wątkiem wychowawczym była też przestroga dla dzieci, aby nie nawiązywały kontaktu z nieznajomymi, nic od nich nie brały i nie oddalały się od opiekunów.
Przedstawienie bardzo podobało się Przedszkolakom

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20 września dzieci z wszystkich grup świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Swą przygodę zaczęły od przyklejenia do balona przyrzeczeń, który po odliczeniu do 10, poleciał wysoko w górę. Tym sposobem słowa przysięg na pewno zostaną spełnione. „Korowód z transparentami” był kolejną atrakcją przygotowaną dla naszych super przedszkolaków – w rytm ulubionych melodii spacerowały przez bajkową bramą. Nie zabrakło także wyścigów rzędów, układania puzzli, czy też wspólnego tańca, który wywołał na buziach naszych pociech wiele radości. Na koniec każde dziecko otrzymało medal wzorowego przedszkolaka. Impreza udała się znakomicie, przyniosła wielką radość oraz moc niezapomnianych wrażeń.

Zakończenie zbiórki kasztanów i żołędzi

Dzieci wraz z rodzicami włączyły się do akcji zbierania kasztanów i żołędzi ,zorganizowanej przez naszą placówkę. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zapałem przynosiły zebrane w parku i lesie, podczas rodzinnych spacerów, dary jesieni. Z dnia na dzień przybywało karmy dla mieszkańców lasu oraz rosło zadowolenie dzieci.
W środę 03.10 zakończyła się zbiórka kasztanów i żołędzi i zostały one przekazane panu leśniczemu ,który odebrał je osobiście , ale wcześniej w grupie czterolatków odbyła się pogadanka leśniczego z dziećmi na temat „ Las i jego mieszkańcy”.
Przeprowadzona zbiórka miała na celu uświadomienie przedszkolakom , że dokarmianie zwierząt przez leśniczych, pomoże im przetrwać trudne zimowe dni. Dziękujemy wszystkim , którzy przyłączyli się do akcji .